Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bebelusi de sept-oct 2004 (4)


Oana_B

Recommended Posts

  • Răspunsuri 147
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna fetelor! Am aparut si eu pe aici, cam rar ce-i drept, dar asta e! Alesio e bine, creste vazand cu ochii, toata ziua papa si doarme si noaptea la fel! Ii place tare mult sa vorbesti cu el, si gangureste si zambeste voluntar de la 5 saptamani! Acum avem aproape 7 si suntem tot mai scumpici! Avem si o gramada de pozici pe paginuta noastra: www.alesio.shorturl.com Georgiana, Patricia, Roandre, Emel, sper ca si voi sunteti ok si piticii vostri. Va pupam pe toate si sper sa mai intru cat de curand pe aici!Ioana si Alesio gandacelul http://alesio.shorturl.com/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, fetelor! Va urmaresc intens, cu toate ca apuc mai greu sa raspund!!! Kittie, BB-ul tau parc-ar fi geaman cu al meu: in tot ce povestesti despre cum mananca, cum doarme il regasesc pe Sorinel. Mina, eu ma chinui sa-l invat cu suzeta si tu deja vrei sa-l dezveti? Daca nu-i dau suzeta, cand iesim la plimbare s-apuca sa roada tot: gulere, paturica, manute asa ca pana la urma tot suzeta e mai buna[bibe]. Si merci pt. leacul pt sprancene ca si puiutul meu are problema asta... Si mai are o problema: se ineaca cu saliva, in timp ce doarme sau se joaca. Ieri s-a inecat atat de rau incat a vomat tot ce mancase. Ne-am speriat teribil...[:0]! Maine mergem la vaccin... sa ne tineti pumnii sa nu facem febra sau alte reactii, ca mami si tati au deja emotii! Cat despre [xinpat] ma bucur ca ati deschis subiectul: eu am termen de la sotul meu pana pe 28 nov. (ha, ha, ha) sa ma refac ca s-a saturat saracul de atata post... 3 luni inainte de nastere si 2 dupa. Sper sa fie ok, ca tot mai simt durere la "cusatura". Ma ajuta teribil toate conversatiile astea, ma ajuta sa trec mai usor peste problemele cu BB si nu numai, asa ca multumesc [bis] si tot inainte Ionela si Sorinel
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc mult pentru urari si sfaturi. Am vorbit la farmacie pt inchiriat cantarul si diseara trec sa-l iau. Credeti ca un bebe slabeste cand plange? In ultimul timp a fost agitat si a plans cam mult, ma gandesc ca poate de aceea n-a luat in greutate. Cristia am vorbit cu mama sa-mi caute medicamentele homeopatice pe care mi le-ai recomandat si sa mi le trimita cat mai repede. Sper sa functioneze! Roandre baietelul meu se numeste Mihail Andrei si avea la nastere 55cm Mada, da, s-a nascut pe cale naturala si nici acum, dupa mai bine de o luna nu ma simt in stare sa vorbesc despre cum a fost. Foarte dificil! Si n-au vrut sa-mi faca cezariana, ca nu erau semne de suferinta fetala. Bine c-a trecut! Azi noapte bebe a fost cumintel. A papat pe la 1 si a dormit pana la 6 cand ne-am trezit noi. Va tin la curent
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mari74 da asa mi-au zis sa il infasez breit wickeln, trebuia sa ii pun pampersul mai intai si apoi un scutec facut dreptunghi si apoi un chilot, dar nu statea nici cum chilotul ala, nu tine scutecul asa ca m-am enervat si la inceput am pus si scutecul si inca un pampers si apoi dupa ce s-a extins rau de tot ciuperca aia de la curul lui, i-am pus doar 2 pampersi si nici pe aia tot timpul. Mie nu mi-a zis nimeni ca ar fi 2, sau 3 sau stiu eu ce numar, mi-au zis ca e profilactic, ca totul e in regula dar ca trebuie pus scutecul ca sa nu cumva sa se intample.... eu nu l-am pus tot timpul si ieri la ortoped am avut si eu emotii, ca deh nu i-am pus tot timpul dar nu a fost nimic chiar nimic, el a zis ca nici nu trebuia sa ii fi pus aia, dar bine ca i-am pusm in caz ca...... Nu te speria ca daca Doamne feri ii da chiloti din aia tot e bine, si o sa treaca daca e ceva, si sa ii pui ce zic ei sa nu faci ca mine. Tu ii pui acum ceva? Cica tre sa fie bine strans acolo. pupaciuni ralucule http://community.webshots.com/user/ralucule
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut! Iaca am venit si eu de la plimbare, de vreo ora. Mi-a inghetat si sufletul in mine, insa Costin, bine infofolit, a dormit dus. Acuma a mancat si mai trage un pui de somn, ca e obosit dupa plimbarica. Va pup ca vreau sa profit de pauza sa gatesc ceva. Mina si BebeCostin
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hia] Sper ca toate mamicile si toti bebelusii sa fiti bine, sanatosi. Azi am fost si noi prima oara in vizita, ca doar am implinit o luna ieri... Am venit pana la mama, asa ca am intrat si eu putin pe forum ca sa va salut! Sper ca de luna urmatoare sa am si eu internet acasa si sa va scriu si sa citesc mai des. Azi am fost la doctor sa ne cantareasca si sa ne masoare si Elena a luat in greutate 750g si a crescut 5cm. Ne-a spus doctorul ca este foarte bine. Eu am o problema cu unul din sani, am facut si febra din cauza asta, pentru ca de trei zile iese foarte greu laptele din el si bebelina oboseste mancand si nu-l goleste suficient, iar eu nu pot sa-l golesc nici cu pompa nici cu mana... Saracuta de ea nu se satura si eu nu-mi dadeam seama de ce vrea sa manance din ora in ora. Nu am apucat sa citesc mai nimic, dar recuperez eu cand o sa am internet acasa. [pup] la toate mamicile si toti bebelusii. Eliana si [copil] Elena http://community.webshots.com/user/elianacalin
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bravo Mari74 asa sa faci, pune daca a zis ortopedul. Eu am uitat sa va zic ca azi i-am facut dush lui Tristan, l-am bagat la dush cu noi, a intrat Dim mai intai , a luat cupilul si apoi am intrat si noi si a fost super fain. Tristan radea si se bucura, eu noi il spalam. Cred ca am sa fac mai des treaba asta, tare bine ne-am simtit ralucule http://community.webshots.com/user/ralucule
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Biamar draga mea copii au crize de crestere si este posibil o zi, doua sa ceara din ora in ora asta se intampla la intre a4-a si a 10 zi, intre 4 si 6 sapt. si in jur de 3 luni...Cel putin asa scrie in cartea ce am primit-o eu de la spital pentru ingrijirea copilului...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...