Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Rahova sau apropiere (31)


Recommended Posts

Mai fetelor ce pregatiri ca nu am facut nimic... De aia si apelez la Mc sa nu fac chiar nimic. Ideea e ca nu am timp si nici loc de joaca acasa pt mai multi copii, nu ca as avea prea multi invitati oricum. Am zis ca acolo cel putin Ale se simte bine, ei ii place la Mc. Apoi scapam usor, nu tu dezmat, nici bucatareala...si se distreaza si copiii la bile ca asta e cel mai important. Si ca sa nu se simta babacii (ups, bunicii[:D]) dati la o parte am comandat celalalt tort si mai luam atunci ceva crantanele si ii chem si pe ei duminica dupa amiaza. Nu vrea sa par o puturoasa (desi sunt...), imi face placere sa bucataresc insa mai nou am realizat ca nu le pot face pe toate. Si sambata cum spuneam va fi parastas la soacra-mea, nu fac eu nimic dar simplul fapt ca voi pleca de acasa imi va intrerupe rutina. Asa ca am preferat sa facem asa anul asta. Sper sa se bucure pisoi care ne zapaceste deja ca vrea cadou. O intrebi ce cadou si ea zice "cadou". [:D] Mi-a destainuit insa ca vrea papusa roz si masini asa ca mama s-a si executat si i-a luat un ditai bebelusul mare si roz....saracul imediat ce-l prinde asta mica o sa il despoiae oricum. [url="http://good-times.webshots.com/album/559812654ebXvma?track_pagetag=/page/photo/goodtimes/summerfun&track_action=/ViewActions/FullAlbum"][foto][/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 212
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Of si am vrut sa incep cu Dory dar m-am luat cu vorba: Nu ii dau nimic special nici eu, azi noapte nu a tusit dar acum a trezit-o tusea din somn, seaca, se ineaca de la muci care culmea nu ii curg. Ii are undeva pe sinusuri si o ineaca. Sirop de tuse mi-a dat erdomed....nu stiu daca o ajuta cu ceva ca nu tuseste din plamani. Oscilo ma chinui si azi ca si duminica trecuta si nu vrea sa il ia neam. E diluat in Ice Tea, de regula ne bateam pe sticla cu ea si acum parca stie, a si varsat pe birou nitel, si nu a baut decat o gura.... Imi pare rau ca sunteti bolnaviori...din pacate cred ca fiind rece in casa (la mine asa e) greu le va trece. Eu sunt tot cu nasul infundat, e aerul rece asa ca.... in rest sunt imbracati bine, dar trag aer rece pe nas (ca deh aici vine iarna nu ca la antipozi unde numai gratare fac oamenii [:D]) si pana nu o sa fie cald in casa tot asa o sa fie... Sanatate Alexei...si voua ca din pacate cred ca e acelasi virus ca la noi....la multi se manifesta la fel, durere in gat muci si tuse. [url="http://good-times.webshots.com/album/559812654ebXvma?track_pagetag=/page/photo/goodtimes/summerfun&track_action=/ViewActions/FullAlbum"][foto][/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[:p] las ca voi cand erati la mare altii "degerau" pe la 10 gr noaptea [:D] of...imi pare rau ca tot nu sunteti ok...si vorba ta cat e frig in casa...e cam nasol...oare cand incep sa dea drumul la caldura? (centrala ca si ac-ul sunt f bune pe vremurile astea schibmatoare ca sa nu mai depinzi de o data anume cand dau drumul la caldura) [pup] si numai bine monica mami de alex(7 iunie 2001) [bonjovi] si ruxi(16 dec 2004) [zana] http://picasaweb.google.co.uk/MonicaElizabet/Prajituri
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai cam dupa 15 oct dau caldura dar la mine in bloc regula e ca pana la 1 noiembrie nu pupam. Iar cu AC dat pe caldura am racit-o pe Ale toamana trecuta, asta mica e sensibila la curentii de aer, clar, fie ei si calzi. Asa ca nu ii dau drumul. Daca se ingroasa gluma o sa bag caloriferul. [url="http://good-times.webshots.com/album/559812654ebXvma?track_pagetag=/page/photo/goodtimes/summerfun&track_action=/ViewActions/FullAlbum"][foto][/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, va multumesc ca sunteti alaturi de noi. Monica, Alexa nu are nici pic de febra si sper ca sa nu faca deloc.singura chestie la ea este ca are muci in nas si este infundata, din cand in cand ii curge nasul si rar tuseste ca eu zic ca se ineaca cu ei, de-asta nu ii dau decat panadol iar acum mi-a luat adi niste vibrocil ca nu mai aveam nimic pt. nas prin casa in afara de nazomer(ser de mare ), care este cu propolis si am eu impresia ca este cam amara cand ii ajunge in gat. Si eu cred ca tot de la diferenta de temp. a racit, estre destul de rece in casa, iar gresia este destul de rece maine merg sa-i cumpar ceva botosi de stat prin casa, vreun trening, blugi si poate si niste adidasi, sa vedem ce gasim. Dory & Alexa [zana]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cris si eu foloseam caloriferul la alex in camera cand era mic...si ma usca curentul cand venea [bang] Dory, e bine daca nu are febra...sanatate multa si spor la cumapraturi maine noi am fost pe-afara si le-am facut picnic in curte... [:D] acum ii pregatesc de nanitza...sa am linisteeee [:D] va pup pe toate monica mami de alex(7 iunie 2001) [bonjovi] si ruxi(16 dec 2004) [zana] http://picasaweb.google.co.uk/MonicaElizabet/Prajituri
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Monica, avantajul vostru ca aveti curte si caldura..., si eu as vrea sa bag caloriferul electric in priza dar imi e frica de alexa sa nu cumva sa puna mana pe el, noi in seara asta am fost la prietenii nostrii din scara de alaturi , acum merg sa culc fata si poate ma mai intorc putin la calc, depinde de cat de repede adoarme [:D], daca nu adorm eu inaintea ei [cool] Dory & Alexa [zana]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

asa patesc si eu de multe ori, ii spun sotului sa ma astepti ca ne uitam impreuna la film si cand colo...adorm inaintea astora mici...oboseala9si poate si varsta) [:p] isi spune cuvantul [:D] eu am pregatit ceva de papita pentru pescrul infometet, am facut niste pateuri cu cascaval la comanda piticlor(care s-au jucat asa frumos...au pictat impreuna...imi vine sa-i pup tot timpul cand sunt cumintei) [:D] ...si-acum ma relaxez pe-aici. va pup pe toate somn usor monica mami de alex(7 iunie 2001) [bonjovi] si ruxi(16 dec 2004) [zana] http://picasaweb.google.co.uk/MonicaElizabet/Prajituri
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor! Se vede treaba ca sunteti obosite dupa weekend,noi am fost plecat pe afata, ia-m cumparat Alexei o pereche de blugi, un trening si o pereche de adidasi, si o jucarie(caleasca cu cal), ne-am intors, am mancat si acum am reusit sa o culc. Voi ce faceti?, pe unde sunteti?, cum va-ti petrecut we.? Lexi, astept poze [:D], Mirela, voi ce ati mai facut in we? Monica, voi ce faceti astazi?, ce mai faci bun? Andreea, voi nu mai intrati sa ne spuneti si noua cum mai sunteti, ce mai face Tudor... Ioana, nici tu nu mai zici nimic, De restul fetelor nici nu mai intreb.... [:D], Va pup pe toate. Dory & Alexa [zana]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetelor, Dory sa stapaneasca sanatoasa lucrusoarele alexa [pup] nu ne-ai zis cum se mai simte? lexi, poze de la petrecere ceva? viooooooo...ce mai face proaspatul scolar [pup], a mai dat ceva pe a colegi? [:D] pe cris n-o strig ca a zis ca nu apare...doar o [pup] noi suntem ok, alex la gradi ca de obicei, ruxi se joaca pe pc ca a luat si ea microbul de la fratele ei [:D] si eu ma lupt cu pestii adusi de sotz sa-i pregatesc cu mamaliguta si usturoi...altceva nu prea am chef sa fac... va pup pe toate sa aveti o saptamana minunata monica mami de alex(7 iunie 2001) [bonjovi] si ruxi(16 dec 2004) [zana] http://picasaweb.google.co.uk/MonicaElizabet/Prajituri
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...