Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Rahova sau apropiere (31)


Recommended Posts

Neata daca se poate spune asa... Cred ca Ale raceste ca nu stiu...ieri la pranz s-a trezit odata plangand am zis ca a amortit. Dar azi noapte a facut la fel de 2 ori, imediat dupa ce adormise (a doua tura de urlete a fost la 2 jumate). Apoi am dormit aiurea, de-a latul patului, se tot foieste, s-a infundat nitel in nas si cred ca o enerva ca nu tinea suzeta, se ridica cu ochii deschisi dar adormita si ma pipaia pe la gura...nu stiu ce naiba a avut. Oricum acum s-a trezit si e ok relativ...asa ca nu imi contramandez parcul. La 11 in Carol, daca mai vine cienva dati un semn. [url="http://good-times.webshots.com/album/559812654ebXvma?track_pagetag=/page/photo/goodtimes/summerfun&track_action=/ViewActions/FullAlbum"][foto][/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 212
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna fetelor! Cristina, pune-i in nas niste apa de mare sau ser fiziologic, poate este infundata in nas si nu poate respira cum trebuie si de-asta se enerveaza, si da-i ceva preventiv pt. raceala.Noi in Carol nu ajungem ,ramane sa te sun diseara sa ne intalnim. In rest nimic nou, tocmai am terminat o mancare acum ne imbracam sa iesim putin afara. Dory & Alexa [zana]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetelor.... noi am fost ieri la Ikea si am luat mobila pt Mihnea,azi ne-am apucat sa o montam... mi-am rupt spatele carand la pachete..asa ca azi sunt "intepenita"[:D] la pranz am invitat pe prietenii mei cu fetitza lor,ca maine e ziua mea(fac si yo o varsta[:D]) si ziceam sa mancam o felie de tort(cumparat evident[:D]).... si cam asta.... am citit printre randuri cum Alexa a facut pipi[:D](nu-i spun lui Mihnea)...o pup ca asa tb sa faca o fetitza mica pana se invata [:D] monica,am inteles ca tu esti plangacioasa,fara motiv zic eu ca la ce bunatati faci nu conteaza ca nu creste nu stiu ce...ai idei destule sa repari.... cistina [pup] si pt toate fetele[pup] nu mi-ati spus daca ati vazut pozele si daca v-au placut... bafta maine la gradi si la scoala.... Vio,mamica de viitor "avionar" [avion] *GRUPUL FETELOR FANTASTICE*[grup] [flo] [floare3] __________________________________________ Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vio, in primul rand sa stapanit mobila noua sanatosi, cat despre Alexa..., deocamdata am renuntat sa nu ii mai pun pampers noapte, pt. ca ea bea 3 bibe de lapte de seara de can se culca pana se trezeste si iti dai seama ca automat face destul de mult pipi. Distractie placuta astazi, ai grija cu mijlocul, eu stiu ft. bine ce inseamna durerile de mijloc (coloana) si bafta maine in prima zi de scoala, sa ne povestesti cum a fost si ce impresii a avut Mihnea . Aaa, si daaa, am vazut pozele, dar am spus la momentul respectiv, [pup] toti copilasii din ele frumosi foc . Restul fetelor , pe unde sunteti? Dory & Alexa [zana]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetelor, vio sa stapaneasca mihnea sanatos mobila si sa fie cumintel...bafta maine in prima zi de scoala(cred ca aveti mari emotii...mai ales mami) La multi ani! pentru maine iti dau un pup maaaaale de tot(vorba lui ruxi) [pup] sa fii sanatoasa si [vampa] sa-ti dea Dumnezeu tot ce-ti doresti, distractie placuta astazi...si pozele le-am vazut sunt tare frumoase m-am bucurat ca am revazut toti copilashii(sti ca am vb sau ai uitat...ca ai imbatranit) [zz][:D] cris, ale poate a visat ceva...cine stie...asa mai face si ruxi si chiar si alex uneori...sper ca a fost doar o "toana" de moment nasucul infundat si acum este ok... [pup] Dory, eu uitasem ca alexa mai bea laptic peste noapte...da...atunci e cam nasol fara pampers noaptea...la noi a fost mai usor fiindca ruxi de la pe 22,30 nu mai bea nici o guritza de nimik... cred ca la voi trebuie sa inceapa invers "problema" scosul biberonului si mai apoi pampersul [:D] (asa am facut eu la alex) si apoi a mers taaare repede. ce faceti incepeti si voi de maine gradi? bafta! noi azi facem un gratarel in curte cu prietenii si musafirii la un loc...fiecare pune cate ceva [:D] eu am ras deja merele pentru placinta(noroc ca aveam un aluat cumparat in congelator) doar trebuie sa astept sa se decongeleze vicky, sunt cu gandul si la voi maine, bafta piticului in prima zi de scoala [pup] va pup pe toate sa aveti o Duminica placuta in continuare [pup] monica mami de alex(7 iunie 2001) [bonjovi] si ruxi(16 dec 2004) [zana] http://picasaweb.google.co.uk/MonicaElizabet/Prajituri
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna! Mama ce de ati scris de cand n-am mai intrat eu pe aici. Monica, de ce te plangi? Esti o bucatareasa extraordinara si totul arata foarte bine. Ce-as mai fi mancat eu prajitura aia necrescuta[:D]. Vio, sa stapaneasca Mihnea sanatos mobila! Si bafta multa la scoala, sa aveti noroc de o invatatoare buna si rabdatoare! Dory, n-am mai reusit sa ma vad cu Cris. Am dus-o pe mama cu copilul la sor-mea. Da' mai pe seara cand ma duc sa ii iau poate ajung mai aproape de tine. Te sun! In privinta pampersului, nu stiu de ce te superi tu asa pe fata. Eu i-am pus pampersii la loc copilului cand a dat frigul. E adevarat ca iar consumam pe banda rulanta, dar na, asta sa fie paguba. De scos de tot, la vara. Cristina, ce nu-ti convine mama la casa ta? Tu ai vazut cum arata la mine? Intr-un colt mobila noua, in altul veche de tot, pe hol linoleum de pe timpuri. Da' tot mi-a fost drag sa invit copii. Io sunt aproape bine. Ma mai doare cate putin gatul. Am ajuns si la dr. Plamanii sunt curati. Mi-a dat sa iau niste antibiotic, dar am retineri. Nu-mi face bine la stomac. Si pt. gat imi recomanda lucruri pe care le luasem si nu ma ajutasera.
Andreea, mami de Tudor- 10.08.2005 [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=97290"]Delu Prichindelu'[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca la casa mea ramane ca am fost la Mc de la trafic greu si pt 30 era liber doar la 9 dimineata si la 20,45. Ce sa ii dau fetelor preventiv? Eu nu i-am dat de regula paracetamol decat la febra dar cred ca merge sa ii dau si prevenitv asa, nu? Ca noi doar asa luam de regula cand racim. Nu viseaza, si acum a facut la fel. Adoarme o ora si apoi brusc incepe si plange, nu vrea sa o intind in pat la loc, plange sa zic un minut si pe urma adoarme la loc (de fapt nici nu se trezeste bine) inca vreo ora. Daca azi era clar ca s-a inecat cu muci (scuipase suzeta si ii curgeau balute) azi noapte poate la fel, ieri insa dupa amiaza nu era infundata...si asta ma intriga...ce are de plange? Ma rog...sper sa nu faca febra, cred ca acum nu o mai scot afara decat cat o sa ma vad cu Dory) ca nu e T acasa, e de noapte azi). [url="http://good-times.webshots.com/album/559812654ebXvma?track_pagetag=/page/photo/goodtimes/summerfun&track_action=/ViewActions/FullAlbum"][foto][/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

andre-ea, multumesc de aprecieri [flo] nu ma plangeam(asa de rau) [zz] doar ca eram ofticata ca alta data imi ies mai bine si cand am musafiri tocmai atunci se gaseste sa nu iasa cate ceva [:D] daca te simti ok poate merge fara antibiotic...vezi si tu( decat sa-ti faca rau la stomac)...multa sanatate [pup] cris [pup] pitica sa nu mai planga...cine stie ce-o avea saracutza...ea asa ce zice daca o intrebi de ce plange? monica mami de alex(7 iunie 2001) [bonjovi] si ruxi(16 dec 2004) [zana] http://picasaweb.google.co.uk/MonicaElizabet/Prajituri
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara, Andreea, acum am vazut ce ai scris, asta este daca nu am reusit sa ne vedem zilele astea , cand poti tu, sa ma anunti din timp si ne vedem daca tu nu poti ajunge la un Raifeisen sau la posta , si voi merge eu din nou sa pun banutii pe care ii ai pt. Doina, eu maine merg sa ii pun ce am strans, ca ia-m tinut destul. Monica, da-mi o solutie si spune-mi cum ai procedat cu Alex cand ia-i scos laptele de noaptea ca la mine cu Alexa este tragedie mare, cred ca deja este dependenta de acest lapte noaptea[bang], cand i se face ora de laptic incepe sa se foiasca si pe urma sa planga si-mi cere late, si pana nu ii dau nu mai avem liniste [bang][bang]spre ex. azinoapte a baut laptele pe la 1.30 - 2, si cam peste vreo 2 ore sa trezit si imi cerea iar lapte , chiar ma enervase si ia-m spus ca poate sa planga pana se lumineaza afara ca lapte nu-i mai dau, la 6.30-7, bineinteles ca ia-m dat ca era deja ora ei. Cristina, sa ne spui cum mai este Ale, sper sa nu faca febra peste noapte.Te-ai uitat acsa in oglinda ?, iti palce?Sa o lasi pe un umeras sa isi revina ca iti dai seama cat de inghesuita a fost [:D], ia-i sters scrisul de pe maneca? Dory & Alexa [zana]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...