Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bebelushi de iulie-august (17)


papadie

Recommended Posts

  • Răspunsuri 152
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Nu mai pot de nervi.....[bang][bang][bang]....voi reusiti la bb sa taiati unghiutele de la picioare? Am asteptat sa adoarma sa ii le tai ..da de unde...cum o ating pe talpa, se trezeste si incepe sa dea din picioruse.Cred ca se gandila....Am incercat de trei ori intr-o ora jumate....nu pot[bang][bang].Are niste degetele asa mici ....nu mai zic de unghiutze... Ma duc pe balcon sa iau 2 guri de aer, ca nu mai pot. Felicia si Andreea (17.07) http://community.webshots.com/user/pako__
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu i-am taiat unghiutele de la picioare astazi pentru prima data, dar nu prea s-a zbatut, desi era treaza... oricum, am facut-o in mare viteza si ma bucur ca nu i-am mai luat si cate o bucatica de pielicica cum se ma intampla cand i le tai la manute... atunci se supara rau.. Anca & bb Bianca (19 iulie 2004) http://community.webshots.com/user/aneagu100
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

E 2 noaptea si ma zbat cu niste probleme cu crime [bruta] ca bate examinu la usha. Tzop imediat dupa revelion [bang]. M-am cam plictisit, asa ca le-am lasat balta ca sa va citesc. Mani: am vazut, draga, ca-ti schimbi lucul una-doua![vampa] Asta-i excelent! Eu am avut o retinere fatza de coafezele de pe-aici. Parca tot la complex la mine in cartier m-as fi dus... Mi-aduc aminte, acu 2 veri m-am dus la un tratament cosmetic, si dupa ce m-a bibilit tipa aia de-acolo 3 ore si mi-a dat cu toate cremele, mi-a cerut 100.000 lei. Am ramas masca. Aici costa £45 pentru un tratament basic. Daca-i p'asha, numai la cosmetica o sa stau. Si masaje. Ca destul am muncit [pk] Vreau distractie! Mai Daria si Nicole, fetele voastre sunt chiar silfidutze. Mai, ce picioare subtziri si ce forme suple. Sau cel putin asa mi se pare din poze?! Pai sa va arate Andy niste caltabosi nene adevaratzi! D'abia astept sa va vad odoarele in carne si oase. Restul de fete, mai puneti si voi poze actuale pliz, ca deschid linkurile alea degeaba, le-am invatzat pe dinafara. Pai bine mai, Nicole are cuscra, aia are cuscra, aia are cuscra, cu mine nu vrea sa se incuscreasca nimeni????? Vad eu treaba ca trebuie sa pun catindatul la slabit sa fie si el mai atractiv. Si ii lipesc si niste par (ala pe care il tund eu maine, numai ca o sa-l vopsesc blondin ca sa se incadreze). Irinuca si bebe Andreas [bonjovi] nascut pe 30/07/04 [url="http://community.webshots.com/user/irrinuca"]Gravidutza si bebe mic[/url] [url="http://community.webshots.com/user/andreas2004"]Andreas[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Irrinuca ai sa ne cuscrim noi ca eu inca nu am nici o cuscra si Naomi e o grasana,are si ea niste picioare adevarate[:D]. Mai mamici eu ma intreb cand mai aveti timp asa de mult si pt [dc],cand am intrat si am vazut ca ati terminar un capitol ,mare mi-a fost socu[:0]. Eu am o mare problema,a mea copila dupa amiaza nu doarme decat 30 min pe ceas[bang],nici mai mult nici mai putin,am zis ca data viitoare am sa o cronometez si la secunde [:D].Cum se face ora 4-5 incepe "distractia"[bang],nu vrea decat in brate in piciare,se uita peste umaru pe pereti,la televizor[:D].Ma amoara de spate,merg cocosata ca nu are decat vreo 7kg,[help]dati-mi un sfat ce sa fac ca inebunesc[bang]. Aseara am bagat-o la baie la ora 6,la 6.30 deja dormea;dupa baita imi doarme tot timpu,dar sunt zile cand nu o pot baga asa devreme la baie. In rest toate sunt bune si frumoase,azi e o zi superba,iesim la plimbare,[pup]pt bebei Anca [mamica] Naomi Ioana(22.07.04)[fetita] http://community.webshots.com/user/naomi_ioana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna mamici si ingerasi, Am aparut si noi dupa mult timp de pauza. In ultima perioada am fost contra cronometru, caci saptamana trecuta sambata am avut examen la universitate si abia imi ramanea timp sa citesc putintel, dar sa mai petrec si la calculator. Acum ca a trecut, ma alatur din nou grupului cu drag. Mi-a fost dor de voi si spre rusinea mea de 2 luni nu am intrat macar sa va salut. duminica seara am inceput sa introducem si noi alimente. Nu mai am rabdare pana mergem la pediatru saptamana ce vine. Am inceput cu gris cu lapte seara, pasta de legume fierte ( morcovi, dovlecel si cartofi ) si fructe fierte sau coapte si supa de legume. Mai greu e cu biscuitii, fiindca nu am gasit inca. Nu pot sa spun ca mananca, mai mult se stramba si scuipa, dar macar jumatate din cat ii dau inghite. Doar sucul de portocale il accepta fara probleme si supa, in rest ne luptam. Mie mi se pare ca mananca foarte bine, de exemplu ziua are mesele la fiecare 2 ore, putina mancare noua si vechiul obicei al laptelui intre 120-180 ml.Noaptea ii dau la 4 ore maxim 5. Si atunci nu ma mir ca e atat de dolofana, abia astept sa mergem la doctor, pariez ca a trecut cu mult de 7 kg. La ultima vizita, la 2 luni si jumatate avea 5,25 kg si 60 cm. Merg la buburuza, s-a trezit si miorlaieeee Va sarut! Revin maine! [mamica] Ana & [copil] Raluca Maria Burtch "Tiny little hands, tiny little feet. Miracles they are, so simple and sweet". http://community.webshots.com/user/anapharm
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dimineatza mamicilor. Ana soro..hai ca te dadusem disparuta in ceatza! hehe Ralucuta e ca Patrick zici, grasanica?[:D] da' nu cumva maninca cam des, la 2 ore??? si vad ca mincati de toate..bravo voua! pupicei, ca tare ne-a fost dor de voi! Miha felicitari ptr supcesele maxime!!! asa mai merge.... Monicule, hai, nu o lasa pe Botosica sa se lase de carutza, trebuie sa iesiti si voi din criza! pupicei! pitaku meu a facut ochi la 7.30 si acum ii e somn, l-am pus in patut...pai asta e viatza????[xx(] mai nou cind ii e somn si il pun in patut isi trage patura peste cap si se intoarce pe o parte...mori de ris daca il vezi, e ca un om mare!![:D][:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

`Neatza si de la noi. Moatza a dormit pana la 5, apoi pana la 8 si io cu ea[:D] Irrinuca - saru`mana da` e slabanoaga rau asta a mea. Abia astept sa-i bag pe gat cereale sa faca shunci. Spor la invatat si succes !!! Pako - stiu ce simti [bang]. Eu m-am enervat saptamana trecuta, i-am luat piciorusul si i-am taiat unghiile, nici un lugu-lugu mugu-mugu; s-a uitat ea in draci si incerca sa se zbata, da` asa suparata am fost ca nu i-am dat atentie. Si cred ca si Giulia se gadila. I-am mai taiat o data cand statea la tzitzi, nu va zic ce pozitii am adoptat si io si ea [:D] Naomi - chiar ca-i faci baia repede. Si daca te pui cu ea la somn dupa`masa ? La noi functioneaza doar asa ... Abia o duc cu zaharelul sa facem baita pe la 8,30. Asta mica s-a smecherit: isi suge dejtele cand nu ma vede, cand ma vede i-a pozitia de drepti si se apuca la zambareli si gangureli, doar`doar ma cumpara [:D] E haioasa seara, cand vine tat`su` acasa, ii vorbeste una-ntr-una, probabil i se plange ce mama denaturata are: plimbari in vant, nu tu lasat sa suga dejtele, dormit cu forta de la 4 la 6 [:D] - aci m-a prins ca daca nu stau langa ea, nu doarme si-mi pica la datorie pe la 7 si-i grav. [pup] la voi ! Leoaicele Daria & [bibe] Giulia (16.08.2004.) "La vita e` una bataglia, la morte un`avventura" [foto]http://community.webshots.com/user/giulia16
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...