Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de Mai-Iunie 2004 (23)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 142
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Grate, si Patrick e tare scump. Sa-ti traiasca si sa va bucurati impreuna de tot ce va ofera viata. Multumim pt. sfatul privitor la caderea parului, tre' sa fac rost de niste petrol. Oare unde pot gasi? Si noi am avut azi o zi plina: am fost putin la biserica si l-am impartasit pe Iustin, apoi am fost la vot si la plimbare. Spre pranz am primit vizita unor prieteni, am palavragit, am facut poze si am ascultat muzica. Tocmai au plecat, asa ca ne pregatim de baita si de culcare. Noapte buna tuturor! Pupici! Carmen si [copil] Iustin(5 iunie 2004) [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/mephala30/my_photos"]Album IUSTIN[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am uitat sa va mai povestesc ce mancam noi: Dimineatza (11:00): branzica cu fructe, mai mult banana, ca altfel nu ii place. Am observat ca banana mananca cu orice. Pranz (15-16): supa cu carne Seara (19-20): iaurt cu cereale (nu i-a placut simplu, dar cu cereale il rade), eventual cu o jumatate de lingurita de dulceazta. In rest san. Madutza[mamica] si Mariuca[fetita] (17 Mai 2004) http://community.webshots.com/user/padme_ami2003
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, eu i-am scos cerealele de la masa de seara.De cand am facut asta mananca tzitzi bine,plus ca face kk cum trebuie.Face de vreo 2-3 ori pe zi si are o culoare normala.Cat i-am dat cereale a facut cam tare si verde inchis -probabil ca il constipau; ii luasem si de la Milupa (orez cu porumb si morcov cu mar) si de la Hipp (cu piersici),deocamdata nu-i mai dau. Iuliana,bebele tau mai papa tzitzi? Anacami (20.02.1975) si Sebastian Alexandru (26.05.2004) http://community.webshots.com/user/anacami
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna sunt chiauna nu va inchipuiti cum face Cata. Cred ca are niste dureri cumplite. se martaie incontinuu, nu prea mananca mancare el care e un mancacios (doar lapte vrea). Ma duc ca iar plange Vanessa, Andutu (30.07.1997)si Catalin (13.06.2004) http://community.webshots.com/user/vanessaionescu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dragi mamici scumpe, iata-ma la sfirsitul celor 5 zile de minivacanta, mai fericita si mai odihnita, mai satisfacuta din a petrece atitea clipe superfaine cu bebelutza mea draga. de miine, sar din nou in rutina femeii ocupate cu serviciul pe aproape toata durata zilei - cind vin acasa e deja intuneric.... am citeva ore cu lia si ...bang! o iau de la capat pentru a doua zi. de-aia de-abia astept simbetele-duminicile:).... asa ca, din punctul meu de vedere, mamicilor care aveti frumoasa sansa sa stati acasa cu puii vostri, pretuiti timpul asta, ca e intr-adevar 'nepretuit'. iar voi, mamicile cu servicii, dava va place ce faceti, viata e usoara, iar daca nu va place, cautati altceva cit mai curind.... :). ca viata (cel putin asta pe care-o stim noi) e scurta si clipele sint toate unice in felul lor. na, ce m-a apucat, vad ca delirez:). vroiam doar sa sed si sa va scriu, acuma ca am timp, dupa ce s-a culcat bebe si inainte de-a ma baga si eu la un dus si apoi sub plapuma. acuma, iarna, e asa fain cind intri in patul cald si auzi prin geam cum scirtiie noaptea afara....si e frrrrrig, dar tu esti la caduriiiiiiiiica:). zilele astea am avut o gramada de activitati: de la cumparaturi pentru cadouri de craciun - fiecaruia ceva potrivit - la musafiri anuntati sau neanuntati. si in toate, liutza a fost o dulce, cumintica, a mincat aproape mereu ce i-am oferit, dintisorii i-au crescut - tre' sa-i fac o poza sa i-i vedeti:), noaptea imi doarme nonstop 8-9 ceasuri, sa bat in lemn, multumesc lui Dumnezeu. si se joaca asa frumos cu jucarelele, cinta si comenteaza de ti-e mai mare dragul. doar stiti si voi, cu puii vostri:):)..... deci, citind ce scrieti voi....... irinusha, cum a fost in weekend voi doi, ca porumbeii? stiu ca i-ati simtit lipsa lui crisuletz, dar sint sigura ca s-a distrat bine cu oma-ma:). si zi, chiar asa doarme, lipit de tine? ce fain, ce fain, ce fain..... madutza, foarte bine faci ce faci. desigur ca ai nevoie de 'aerisire' - doar asa poti sa ai energie sa fii mamica minunata care esti! cind plecati deci in excursie? diana, un mucisor aici si-acolo nu strica:). felicitari lui vladut pentru vaccin! deci, tu lucrezi, sa inteleg? dac-ai sti ce mult mi-am dorit sa fac medicina..... doar teama ca admiterea la facultate ar fi un esec m-a facut sa ma indrept cu toata puterea spre inginerie..... asta stiam: mate si fizica. ce pas gresit. simt si stiu ca mi-am gresit cariera. of-of. maria, hmmm, zici ca toate marcile de borcanase au sare in ele? chiar si cind e vorba de o leguma sau fruct singur? ca de exemplu mere sau pere sau morcov? interesant. aici am sansa sa aleg borcanase care au material 'organic' in ele, asta inseamna morcov, mar sau para si nimic altceva. si asa avem mazare, fasole verde, spanac, cartofi dulci (yams), squash (dovleac) si toate fructele la care va puteti gindi. cit costa un borcanas in ro? aici costa intre $0.35 - 0.69, depinzind de marimi. mephala, nu-mi vine sa cred cum procedezi cu raspunsurile pentru fiecare din noi! uau, ce silitoare esti! eu tre' sa recunosc ca deschid doua ecrane cu acelasi lucru, unul in care scriu si unul in care ma duc de la un mesaj la altul, de-al vostru, ca sa stiu ce sa raspuns sau comentez:). sa-ti spun cum stau cu dieta. desigur ca joi, avind cina la maica-mea, am avut friptura de curcan si tot felul de alte bunatati. ne-am abatut de la 'drum':). dar acum sint iara la slabeala si, pot sa spun ca saptamina asta am dat jos un total de 2.5kg. dac-o tin tot asa, pina la craciun sint la dimensiunile dorite! lili, nu te flaminzi: e important in dieta asta ca poti minca cite fructe vrei, cu conditia (1) sa fie dupa 2 ore de la legume/sau alte mincaruri si (2) dupa ce maninci fructele, sa astepti 30 minute sa se digere inainte de-a minca altceva. eu maninc asa: intre 8am-12pm: mii de fructe:); la 14pm telina (nu radacina, tulpina:) 2 sau 3 bucati sau doi pumni de stafide; 14:30pm o bucata de piine neagra cu o rosie sau un pumn de nuci sau alune; la 19pm salata aia cu cartofi si legume; daca mi-e foame, pe la 22pm o bucata de lebenita. nu suna chiar asa de rau, nu? si e garantat 3 kile pe saptamina JOS! lili, succes cu luatul licentei de CPA! mihaiuta, ce bine ca mai auzim de tine! mai revin-o cind apuci. sa va traiasca bebe horia! vanessa, sa stii ca citesc mesajele tale cu placere. imi pare rau cind povesteti cit esti de obosita, dar gindeste-te ca esti o mamica buna de tot si faci totul pentru copiii tai. si sa vezi ce fericita vei fi cind o sa-i vezi mari si la casa lor. satisfactie garantata! mai mare 'contributie' la lumea asta nu se poate:) multa sanatate si o vacanta pe masura sotului tau si tie! poate puteti lasa copiii cu bunicii sau cineva si puteti sa petreceti si voi vreo saptamina pe undeva, linistiti! (pina nu e prea tirziu; ginditi-va ca copiilor le trebuie parinti sanatosi!) saracu' cata,lasa ca-i iese dintucu si-o sa se calmeze. nu ai sa-i pui gel din ala pentru gingii? iuliana, ce faci? l-ai convins pe rares ca tzitzi-i tare bun?:) nally, hai, trec clipele astea, mai grele, cu miriieli si ciriieli:). asa-s toti bebelusii. noi toate trecem prin asta. si e drept ca, atunci cind sean e acasa, i-o mai pasez lui si-asa mai respir si eu cind se miriie lia mica:). mai ales ca uneori dimineata abia de ma pot scula din pat de spate amortit ce am:). lia e din ce in ce mai grea:). anacami, bine ca pipi lui sebastian e bun! sanatate si pe mai departe! lauraa, doctora liei mi-a spus ca iaurtul e o sursa buna de proteine in perioada 6 luni-1 an, mai ales daca nu-i este introdusa carnea. eu cam asa planuiesc, carne mai incolo. grate, frumos creste bebe patrick!:) oana mm, felicitari pentru 4 dintisori! uauaaaaaaaaa! asta da viteza! paloma, deci tu o s-o pui pe cristina in mergator? fetelor, care-s contraindicatiile? ca eu simt ca lia tare s-ar 'plimba' la verticala daca ar avea 'ustensile'. ce poate fi rau: ca incetineste procesul de formare a mersului singur? daca copilul e sanatos fizic din punct de vedere locomotor, inseamna ca va umbla pina la urma, nu? mergatorul n-o sa-l opreasca pe copil de la mers, nu?! adica, rid acuma, o sa umble copilul la un moment dat, nu, si de atunci umblatul va deveni rutina, ca noi toti, crescind, nu?? sandra, esti o scumpa si o curajoasa! bravo! si lamultiani, cu intirziere, dar cu toata inima! multumim de toate aprecierile la pozele noastre. sint, intr-adevar, tare norocoasa sa-i am pe ai mei asa aproape de mine. ne intilnim la fiecare sarbatoare, e minunat. va doresc tuturor clipe din astea cite se pot! lamultiani tuturor bebelucilor sarbatoriti zilele astea: delia, dragos (pentru miine, dar la voi e deja miine:)), rares, maria, sebastian, daniel, norris, avia, mihnea, catalina! uau, ce multi! si lamultiani cu sanatate si fericire manuclau, sandra, mamaleone si getutza! sper ca am scris cam tot ce-mi propusesem.....:) daca nu, mai auziti voi de mine[;)] mona si [copil] lia (24.04.2004) [url="http://www.seansimon.com/november2004.htm"]poze SUPERproaspete[/url] [url="www.seansimon.com"]poze lia[/url] [url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=31961"]nasterea liei[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nu mai tin minte care din voi m-a intrebat de ultimele poze, ce e 'aparatul ala'. e un jumper. o pun pe liutza cam 10-20 minute pe zi, ii place la nebunie! sare in sus ca o broscuta fericita. n-o pun mai des ca sa nu se plictiseasca. noapte buna si buna dimineata! mona si [copil] lia (24.04.2004) [url="http://www.seansimon.com/november2004.htm"]poze SUPERproaspete[/url] [url="www.seansimon.com"]poze lia[/url] [url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=31961"]nasterea liei[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetelor ,[:D] Gata am ajuns in Romania [bis] vineri seara .Drumul a fost luunnggg 10.000 Km de parcurs numai pana in Paris [bang] Ayumi a fost cuminte pe toata calatoria insa nu prea mi-a dormit asa ca a fost un chin ,tare greu si obosita am fost.Iar in avionulk din Paris spre Bucuresti a inceput sa se maraie ,cred ca era si oboseala .Si cand am ajuns in Otopeni ,lipsa bagajele mele[bang] asa ca am ajuns acasa si fara bagaje ,dar le-am primit a doua zi ,spre norocul meu.
Ai mei nu au stiut nimic ,asa ca ccc cand mau vazut in fatza usii [:0] au dat in balbaiala saracii ,nu stiau ce se intampla [:D]
Ce frigut e fetelor aici ,mi-e atat de greu sa ma obisnuiesc [:(] nici nu stiu cum sa o imbrac pe Ayu cand iesim la plimbare ,in Japonia o scoteam intr-o salopeta si gata .
Ieri am fost si am votat [^] ce cetatzean bun sunt ,nu?
Acum lui Ayumi i vine cam greu sa se acomodeze cu fusul orar ,asa ca azi la 5 dimineatza era gata cu kef de joaca .Iar in prima noapte a fost un kin ,era tare agitata .Este atat de bine sa fii acasa ,nici nu am cuvinte ,ma simt atat de bine fetelor .
Mai nasol e cu vecinii care nu stiu ce tot fac dar ma bontane in cap de dimineatza si pana seara[mariaj]
hai ca nici nu stiu ce sa va mai scriu cu toate ca ar fi asa de multe de spus dar pur si simplu nu-mi gasesc cuvintele .
Va las acum si am sa-mi fac timp sa mai intru si pe aici.Va pup pe toate si bineanteles si pe puiutii vostri. [url="http://community.webshots.com/user/ayumi03"]Poze[/url] [i]Eryka & bb[copil] Ayumi (03.iunie.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor!!! La multi ani pt.toti sarbatoritii de azi Dragos,Norris,Mihnea si nu in ultimul rand Catalina!!! Eryka ce surpriza!Bine ai venit! Mona de fiecare data ma incanti cu mesajele tale pline de caldura si ma uimesc placut cuvintele dragute pe care le gasesti pt fiecare dintre noi!Pozele eu nu pot sa le vad,dar mai incerc. Anacami am reusit sa il fac pe Rares sa pape san.Mai face ei mofturi din cand in cand dar m-am mai linistit eu,ca prea ma panicasem ca se intarca gogoasa acum asa la spartul targului dupa ce am tras de mine,nu mai eu stiu cat,sa am laptic pt puiut. S-a discutat atatea pe aici ca m-a luat de cap si nu stiu ce sa mai spun si cui...asa ca va pup dulce pe toate si pe toti [copil] [url="http://community.webshots.com/album/128114678ciDMaz"] Iuliana[/url] & [bibe][url="http://community.webshots.com/album/223467602lABBjn"] Rares[/url] (12iunie)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...