Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ati folosit ulei de ricin (extern)? La ce ajuta?


ML

Recommended Posts

Am citit destul de multe despre beneficiile uleiului de ricin aplicat extern si m-a ajutat fara indoiala cand pleoapele au inceput deodata sa mi se inroseasca si manance, apoi umfle si cojeasca. Nici acum nu stiu ce a fost (de fapt mi-a aparut de mai multe ori in decursul timpului) dar dupa ce am folosit uleiul mi-a trecut totul. Am incercat sa-mi dau si pe maini cand iarna, de la vant imi crapa rau pielea dar nu m-a ajutat prea mult. Ati incercat sa-l folositi si pt. altceva? De ex. pt. veruca plantara stie cineva daca da rezultate? Sau orice altceva ati incercat cu succes. Multumesc.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 13
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Uleiul de ricin este foarte bun pentru par. Il poti folosi impotriva caderii parului, pentru indesirea parului, si cred ca are rezultate si impotriva matretii. Eu am folosit. Inainte de a ma spala pe cap, ma masam cu ulei de ricin pe pielea capului, lasam sa actioneze vreo jumatate de ora si apoi ma spalam foarte bine (adica cu sampon din abundenta). Carmelica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

uleiul de ricin m-a ajutat sa scap de o alunita din aia carnoasa care se agata de haine si imi sangera mereu. tratamentul e urmatorul: o zi ulei de ricin pe alunita, o zi miere pana se usuca si cade, la mine nu a mai crescut niciodata alunita inapoi! So if you tried to understand me Would you crucify or damn me Or stand by me Like smoke around the flame
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ia uite, treaba cu alunitele si cu mierea nu o stiam. Am sa-i spun fratelui meu ca el are probleme cu asa ceva. Cat dureaza "tratamentul"? Pt. gene si sprancene e bun ca si pt. par? Adica le reda vitalitatea? Inca o data multumiri.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

E bun si pt unghii,atunci cand acestea se exfoliaza si sunt usor casabile.Se pune un pic ulei de ricin intr-un castronel si se inmoaie unghiile 5 minute in fiecare zi pana cand este necesar. Andra ,mamica lui Robert si a Mariei [url="http://f2.pg.photos.yahoo.com/ph/ralualexandrei/album?.dir=/2037&.src=ph&store=&prodid=&.done=http%3a//f2.pg.photo"]album no1 [/url] [url="http://community.webshots.com/user/ralualexandrei100"] album no2[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pt unghii nu stiam, dar buna idee, ca unghiile mele sunt fragile rau. Eu ma dau pe gene si sprancene cu o periuta de la rimel, ca sa le intaresc. Sper sa foloseasca. O sa incerc si pt alunita. Multumesc de sfat! "I shall be telling this with a sigh Somewhere ages and ages hence: Two roads diverged in a wood, and I-- I took the one less traveled by, And that has made all the difference."(Robert Frost)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...