Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bebelusi de iulie-august 2004 (18)


Oana_B

Recommended Posts

Bei, m-am laudat degeaba ca ii place supa! Azi i-am dat si putin cartof maruntit in ea si s-a strambata si s-a scuturat rau de tot si intr-un final a refuzat sa mai deschida gurita! Am bibilit o ora la supa aia si dupa aia am aruncat-o. [bang][bang] Daca am vazut ca nu mananca am deschis un borcanel cu piersica si ala i-a placut foarte mult. Da io ce ma fac? Ca trebuie sa-l invat si cu supica. Ai vostri papa supica? mitzura cu bebe Tudor Codrin http://community.webshots.com/user/mitzura1974
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 146
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Alice, ma lovi panica de dinaintea vaccinarii,adeca maine dupe masa, dupa ce ca tot io o cautai cu lumanarea ca madam cucoana doctor a noastra cu bratara la glezna si fusta pana-n fund a uitat sa ne cheme la vaccin, adica ne-a "pierdut" din vedere si sunai io sa vaz ce si cum de nu ne cheama si aflai ca maine e ultima zi cand se mai pot face vaccinuri pana luna viitoare, ca vaccinarea s-a inceput saptamana trecuta miercuri...da pe noi nu ne-a anunatt nimeni si nici nu ne anunta se pare de nu zgandaream eu rahatu, cum se zice, scuzati-mi vulgaritatea da ma enervai la culme cu adormita asta de dr. care a stat si s-a sfatuit cu draq stie cine 3 minute timp in care am stat cu telefonu la ureche de amortii, ca sa afu ca mergem maine la vaccin, totusi. Poate-mi face vro apa chioara copilului, poate nu mai are vaccinuri si ca sa nu fac io gat m-a chemat...apropos, voi vedeti sticlutele din care trage vaccinul sau vine cu seringa din alta parte, ca la noi asa s-a petrecut vaccinul data trecuta, a venit cu seringa gata plina din alt cabinet si cu pipeta aia cu picaturi tot asa...la voi desigileaza totul de fata cu voi??? ca sa stiu cum sa ma prezint maine
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

LIAAAAAAAAAA!!!! Ma ia durerea de cap. cum sa vina cu siringa pregatita din alta parte. Vaccinul tb deschis in fatza ta, sa vezi tu ca e ac si toate alea sterile, sa-ti arate cand expira, vezi cum il prepara ca la unele se mai combina substante . Mi se pare minimul pe care ar tb sa-l faca un dr si ar tb sa fii foarte atenta la asta. Marina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neata! noi suntem cam mucosi si ne curge nasucul teribil...chestia e ca are mucisorii undeva pe traseu, il deranjeaza la respiratie,insa nu ii pot trage deloc cu pompa...numa'il aud cum ii plimba de colo colo pe traseu..i-am pus ser fiziologic, sterimar....azi ma duc oricum la vaccin cu el si mai intreb dar intre timp voi ati patit asa ceva? mi-amintesc ca si la Rares am avut ceva asemanator insa la un moment dat a vomat si am scapat de toata pb.Apropo de vaccin, aici vine cu injectiile pregatite pe tava...nu vad nimic decat seringi si bande din alea de lipit dupa ce face injectia...Cred ca ,daca as cere eu special sa vad s-ar uita ca la masini straine...vreau sa va spun ca aici sunt mult mai putin sterili decat in Ro...cum sa zic, de la nastere pana in orice situatie ...in aparatele de aer conditionat insa sunt chestii care purifica aerul ca deh e spital si circula multe bacterii, virusi pe acolo,dar in rest...insa e foarte curat ... va pupic de dimineata si astept sa vad ca iese Basescu...cel putin pe aici toti cu Basescu au votat.. Laura
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noua ni l-a desfacut in fata noastra (bine ca eu ma uitam cu mila la bebe stiind ca o sa-l intepe, nu la ce facea asistenta). Dar asa mi se pare normal. Am uitat sa va zic esentialul: nu ne mai ajung tzatzele si am inceput sa bem si lapte praf. Nu stiu ce s-a intamplat ca in cateva zile mi-a cam scazut productia. Sanii sunt parca tot moi (si goi), bebe suge foarte putin si maraie, daca ii dau lapte praf il bea (cand il bea, ca suntem si noi plini de fite) si dupa aia e linistit. mitzura cu bebe Tudor Codrin http://community.webshots.com/user/mitzura1974
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

alexa - si bb alexandra a plans tare in timpul botezului, am aflat intre timp de pe la babe ca e bine, isi cheama norocul cand plange. si cu cat plange mai mult cu atat va fi mai norocoasa. asta e de consolare pentru mamici [:D][:D][:D] laura - si pe-aici tot cu basescu au votat toti cunoscutii nostri, numai ca in mediul rural tot cu nastase au votat... asteptam cu interes turul doi... lia - si eu ma inscriu pe lista suspectilor de artroza, ca ma dor oasele si spatele de parca as avea 80 de ani. o prietena de-a mea, care are o fetita de 1 an, mi-a zis sa stau linistita ca dupa ce face alexandra vreo 3 ani o sa imi treaca [:D] grija mare la vaccin, mai bine te iei de doctorita si le faci decat sa lasi copilul nevaccinat. noi suntem bine, bb a dormit o ora jumatate la pranz. azi o cantarim pe buburuza, abia astept sa vad cat are (spatele meu deselat zice ca a sarit de 6 kile jumate) va pupam, marcela si [copil] alexandra lia http://community.webshots.com/user/vrabiuta9
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

vrabiuta-vrabioara, 3 ani dureaza spatele desalat doara ? of-of, macar sa fim sanatosi in rest. sa stiti ca maine merg ferma si asa cu zambetu pe dinti o sa o rog intai frumos pe madam sa aduca substanta si fiolele si tot in cabinet sa vaza si ochii nostri ce si cum. Si inclusiv picaturile alea din pipeta sa vad eu de unde le scoate si daca e pipeta sterila si daca e doza care trebuie. Desi tare nu-mi place faza ca am inteles de la voi ca timp de o luna dupa picaturi tre sa stau cu okii ca pe butelie pe copil sa nu raceasca sau ceva ca nu poate lua nimic
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna mamici! Noi mergem saptamana viitoare pt. al 3 lea vaccin si la noi e doar o camera unde si doc si pacient este si la masuta unde-l schimbi are pe undeva tot de la vaccin,ac......si tot se face in ochii tai;sincera sa fiu am incredere in medicii de aici,desi se mai aude ca s-ar fi intamplat nu stiu ce acum 10 ani......dar unde in lume nu sunt medici batuti in creier!?Noi mergem la medicul de familie ca e mult mai dragut,decat cel pt. copii,ala ne-a suparat,atat la invartit pe micutul meu la al 2 lea vaccin de am zis ca-i rupe ceva,o stii el ce si cum ca e doc dar e si el o fiinta mica ,nu o papusa;si in final un doc nu trebie sa faca de doua ori aceiasi greseala ca sa i-ti dai seama ca este un pericol pt. pacienti, asta nu se iarta,aici e in joc o viata de care TU esti responsabil si ca o mama nu stie nimeni mai bine sa alega. va pup dulce pe voi si pe pitici. multa sanatate la piticii raciti. alexandra si bebe Alexander www.schloesslstube.com/bogendorf/de/default.htm http://de.f2.pg.photos.yahoo.com/ph/alexastan1981/my_photos
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...