Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bebelusi de iulie-august 2004 (18)


Oana_B

Recommended Posts

Buna dimineata! Este luni si am revenit la servici dupa o mini vacanta de 4 zile cu ocazia zilei curcanului. Luca este in continuare un baietel extrem de cuminte, mincacios, vorbaret si foarte vesel....Mine implinim 3 luni...sintem baietel mare acum..... Apropo de sucuri cind se ajunge la 70-90 ml /zi , se substituie o masa? Ce v-a recomandat pediatrul? Ce ati facut mai frate, de conduce Nastase....ce necajiti am fost...dar fiecare popor se zice ca are conducatorul pe care-l merita....uf, ca tare m-am suparat....poate peste doua saptamini o sa fie altfel.... Mitzura ce baietel frumos ai! Pupici, Olivia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 146
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Hai ca am scris si s-a pierdut mesaju in neant !!! Olivia, da, asta se urmareste, substituirea unei mese de lapte cu fruct, dar trebuie sa fie cit mai solida - daca ma pot exprima asa - de aceea se pune si pulpa fructului in suc, incet-incet ca micutzul sa se obisnuiasca sa inghita si altceva decit zeama ! Noi am ajuns deja la 4 linguritze de pulpa de mar in biberonul cu suc ... tocma ce ziceam ca nu mai prea curge prin tetina ! Ce de lume noua azi pe aici ... Cristina (mama Soniei), bine ai venit printre noi si te asteptam cu drag cu noutati sau la un pahar de vorba - deh, cind avem si noi timp ...[flo][flo] Pupici tie si fetitei tale ![pup] Alice si[copil] Andrei Florin (12.08.2004) http://community.webshots.com/user/alice20041
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Olivia, mi-ai luat vorbele din gura, apropos de alegeri ... ce sa ne facem daca Moldova e mareeeeeeeee neneeeeeeeeeeeeee !!! Ca asa cistiga unii pe aici ... noroc cu oamenii amaritzi care habar nu au ce fac si se bucura cind primesc vizite la nivel inalt si oameni din guvern vin si le string mina si le promit marea cu sarea - ca n-are a face daca toate sint doar vorbe-n vint ... E la Protv un slogan acu - Romania pune votul ... io as inlocui o litera din ultimul cuvint, sa fie mai aproape de adevar, dar sa nu ma intind prea mult la vorba ca poate n-am voie !!! Alice si[copil] Andrei Florin (12.08.2004) http://community.webshots.com/user/alice20041
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alice2004 eu ii dau lui Luca suc cu lingurita tocmai in ideea de a-l obisnui si cu altceva decit cu tetina....ca este greu si ca se murdareste, da intr-adevar, dar merita. Miine Luca al meu implineste 3 luni....si voi incerca sa introduc si pulpa. Deocamdata sintem la 22 ml de morcov ... Alice si Ochi verzi eu inca mai sper in prostia mea....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[q][q][q][q][q][q][q][q][q][q] 1. E posibil ca Giulia sa nu fi luat nici un gram in 2 saptamani de cand am cantarit-o ultima data cu acelasi cantar timp in care a mancat aproape de 2 ori mai mult ? E drept ca doarme mult mai putin peste zi, dar doarme noaptea f bine. Acum nici ca nu se depune nimic ca se zbenguie ea toata ziua, doar nu face fitness ... 2. Dupa ce am plans io, a plans ea dupa ce am terminat baia de am crezut ca s-au intors colicii ... dar nu, ea plangea de foame. Am inceput sa-i dau biberon, cand m-a vomitat. Ok. Irasi plans la schimbarea hainelor, apoi plans de foameeee. Dupa ce a bagat 100 ml la foc contiunuu, a adormit bustean fara sa ragaie. Sper sa fie ok. Mai merg eu sa vad ... 3. De maine bagam cereale. E clar. Zeama de fructe o dau numai cu lingurita, altfel nu a vrut ea din biberon. Dar vreau sa zic ca da pe gat 20-30 ml in mai putin de 3 minute. Aici e vina mea, recunosc. I-am dat si eu pulpa ieri, o lingurita amestecata in zeama si i-a placut. 4. Bun venit Cristina - Mama Sonyei ! Asteptam poze ! Mai scriu ca acum mai bocesc oleaca ... [q][q][q][q][q][q][q][q][q] Leoaicele Daria & [bibe] Giulia (16.08.2004.) "La vita e` una bataglia, la morte un`avventura" [foto]http://community.webshots.com/user/giulia16 [cit]http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=37099
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara tuturor Doamne ce fetita frumoasa ai Giulia!!! Nu m-am putut abtine si l-am chemat si pe barbata-meu s-o vada.Un zimbet laaaarrrg i-a aparut pe buze.Frumoasa de nu am cuvinte.Sa-ti traiasca si sa te bucuri din tot sufletul de ea.Pupici si de la Ricardo! Ema si Ricardo
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...