Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bebelusi de iulie-august 2004 (18)


Oana_B

Recommended Posts

  • Răspunsuri 146
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Dariaaaaa nu mai plange ca m-apuca si pe mine[q][q][q] Nici mandra mea nu a pus un gram saptamana asta si am indopat-o atat cat s-a putut.La masa de la ora 14 mananca supa cu legume pasate si-i mai bag si putin lapte iar la ora 18 un mar mic ras cu un bisciut si putin lapte dupa aceea ,dimineata si seara o lingurita de cereale in lapte dar asta e situatia, macar doarme toata noaptea si nu plange niciodata. Concluzia- nu putem sa le avem pe toate. ALINA SI IRIS MARIAM 30.06.2004 http://community.webshots.com/user/rafaela192
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai fetelor cucuietelor, nu va mai stresati cu gramele luate sau neluate ... Aveti niste copii frumosi si voiosi si sanatosi, ce alea-alea ??????? O sa dati in depresie pe cuvintu' meu de utecista, ca membru de partid nu am ajuns sa fiu !!!!!! Relaxati-va, va rog io frumos si lasati copii sa creasca in voie ! V-am vazut si pozicile, sint niste minuni de bebei ... o sa se supere cineva acolo sus pe voi ca nu mai conteniti cu cintarele astea ! Alice si[copil] Andrei Florin (12.08.2004) http://community.webshots.com/user/alice20041
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara dragutzelor mamici si celor mai frumosi bebei din lume. Daria, e super scumpica Giulia Craciunita. Am plans si eu cand ti-am citit povestea nasterii. NU te mai ingrojora cu gramele, ca iti spune ea daca are vreun necaz. Eu vad ca e o fetita superba si sanatoasa. Ieri v-am scris un mesaj tareee lung, pe care o sa il rescriu cand voi avea timp. Noi suntem bine. Va pup pe toate si pe toti bebeii. Marcela si bb Bianca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutare, mandrelor! azi furam la pediatru si se pare ca totul e ok.Al meu pui are 6.500 aproape si e inalt de vreo 64 si un pic...mi-e lene sa ma uit pe calcule ca la noi sunt in inches.Dr. a spus sa incep sa ii introduc usor cerealele...de orez si astea seara.Exact pe invers ca in Ro.Biata mama...zice:mama, plec cu tot sistemul de valori rasturnat.I-am spus dr. ca la noi se incepe cu suculet si mi-a spus ca daca vreau asta, pot sa o fac dar nu vede rostul sa ii dau suc, ci mai bine sa ii dau fructul pasat bine .Cica sucuri dupa sase luni si pana la opt luni sa nu depasesc 3 oz(vreo 90ml) pe zi per total...Si atunci cand incep alimentarea ,bebe sa nu fie infometat, ci in mijlocul mesei...Ca de obicei, vaccinurile au fost in nr de patru...se pare ca sunt diferite (in plus) fata de cele din RO.iar antipolio nu se mai da pe gura cica! Aia e..alta lume ,alte obiceiuri...paradoxul e ca eu am doi copii pe care ii cresc pe metode diferite...mi-a dat un pamflet cum sa hranesc bebeul si aici ai si o linie telefonica cu serviciul de nutritie de la spital unde suni ptr orice temere...asa ca... in legatura cu nasucul , mi-a dat si el alte picaturi...dar o sa incerc si cu laptic daca vad ca nu merge,rau nu are ce sa ii faca... daca e cineva care vrea sa ii scanez pamfletul asta cu papa americana , o sa o fac...da' se suprapune cu tot ceea ce stiti... am plecat de la spital plini de samples cu creme si tylenol si picaturi de nas... Lucas are un pic pielea uscata pe piept asa ca o sa incercam Eucerin... ...a, mi-am amintit! dr a zis ca pot incepe sa ii dau sa pape oricand incepe sa doarma mai putin noaptea...adica i se face foame mai des... cam astea de pe meleaguri departate...vad ca incepe si o ninsoare din ce in ce mai serioasa..dar apoi se topeste... Mama il iubeste pe dr mio care i-a zis ca a crezut ca este sora mea...va dati seama ce compliment![il]..i-a iertat toate informatiile complet diferite de ce stie ea...ea fiind asist medicala! hi,hi!saraca, la febra nu se da nimic decat antitermic! la tuse, se lasa sa tuseasca pana expectoreaza tot, gheata pe perioada febrei...si tot asa... pup de la mine.. Laura
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...