Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bebelusi de iulie-august 2004 (18)


Oana_B

Recommended Posts

si noua la 4 luni ne-a zis pediatra ca "gata ies dintii"...da numa inflori gingiutza sus...si acum si jos:) cre ca lu' Mielu ii apar toti odata:-))) d-aia o tin mai mult crizele de 3 luni, 6 luni ( ca da semne de inceput si asta) :-))) Ne pregatim sa plecam in oras sa luam legume pt supa. Tre sa caut "pastarnac" in germana. Aveti careva poze cu pastarnacu? nu poci neam sa-mi amintesc cum arata plantoaia asta :-) sper sa nu-i cumpar canabis in lok de pastarnila:)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 146
  • Creat
  • Ultimul răspuns
hehehehehe Papa, mare dreptate ai ...daca stii ce visezi! si eu am facut o faza tare, merg la piata impreuna cu o alta mamica (cu care ma plimb pe aici) sa luam legume pentru supe, ne invartim noi pe acolo, morcovii ii stiam ...da restu ??? pana la urma ne-am dus la un nene care avea "de toate" pe taraba si am inceput sa-l intrebam "siiii care e pastarnacu? da patrunjelu'? si telina?", saracu' s-a uitat lung la noi, cred ca s-a gandit la barbatii pe care trebuie sa-i hranim noi si i-a compatimit, apoi a tras aer in piept si a inceput sa ne explice cum le deosebim ...CA TOATE SINT LA FEL dupa mintea mea (aproape) ...da credeti ca daca ma duc iar sa cumpar mai stiu [:D][:D][:D]???? Nicole & [copil] Andreea Alexandra (fomista) http://community.webshots.com/user/niar1
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hehe Papa zau ca nu stiu.....zi-le si tu ca e ca un morcov alb...adica tot o radacinoasa, cu aceeasi forma...dar alta culoare. (haha, culmea e ca am sunat pe la toata lumea....si nu stie nici unul, halal familie de nemti![:D]) noi n-avem frate nici o urma de dinti...si sper sa nu avem in curind, ca de abia am reusit sa dorm sio eu niste ore mai lungi legate. Mani, era noua chestia si era interesat de ea....ii place sa il bag in salopeta...citeodata!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hi, hi, hi, faina faza cu pastarnacul. Nu ca eu as stii care-i pastarnac si care patrunjel [zid]. Stiu ca telina este rotunda (face bine la potenta [:D][:D][:D]), iar pastarnacul parca este mai mare decat patrunjelul. Deja dinti?! Oricum le urez tuturor bebelusilor sa iasa repede si fara chin Domnisoara mea a fost foarte cuminte pina pe la 5. Am fost si afara, i-am pus fular. A plins pina si-a dat seama ca poate sa-l roada, asa ca l-a lins bine. In schmb acum nu are stare. Vad ca vrea sa stea in fund. Sta pe picioarele mele si se uita la mine cum tastez la calculator. Am o noua metoda sa-i distrag atentia cand e maraita. O pun in scaunul ei si ii pun mobilul in brate. Si sun de pe fix pe mobil. ii place la nebunie, mai ales ca si vibreaza. Pana invata sa raspunda la telefon [:D][:D] Pupici, Andrea si Stefania (13.08) http://pg.photos.yahoo.com/ph/amironeanu/album?.dir=/c30a&.src=ph&.tok=ph3V4BCBLUsydlKP
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andrea ai grija cu telefonul ala mobil...nu prea e in regula ce faci.Celularul produce niste unde electomagnetice(mai ales cand suna) care dauneaza organizmului.Eu pe toata perioada sarcinii am evitat mobilul...si acum il am bagat prin sifonier[:D][:D]...folosesc fixul cand am nevoie. pupici Felicia si Andreea (17.07) http://community.webshots.com/user/pako__
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bre, io ma laud ca mis banatanca de la tara adica am crescut la casa cu gradina si curte mare si recunosc tuate orataniile si legumilii de pa piata, le si miros ca asa-mi dau seama mai bine care cum e cultivata si de cand e recoltata[^], deci io cand merg in piata targui ca lumea. Dar cand merge tati, il fenteaza aia de n-are aer...imi aduce morcov furajer alb sau pastarnac in loc de patrunjel si carote in loc de morcovi de gradina...dar deh, el e crescut la munte are o scuza[;)] cica. Cand merge cu mine in piata se distreaza cum amusinez io legumele lu aia si fructele[:D]. Se uita aia cam chioras la mine da asa e stilu meu, oi fi fost copoi intr-o viata anterioara sau coiot???
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna seara , azi am foat si noi la control si asistenta mi - a zis ca nu - i bine sa - i dau nici un fel de suc , da ' sa - ncep cu fel si fel de mancarici de bebei . eu i - am dat ca v - am auzit pe voi cum ca ai vostri copilasi de pe la 3 luni iau suculete si am zis sa - ncerc si eu ... cica sa - i dau suc numa ' cand e canicula ???!!! ca de fiecare data cand merg in " vizite " de genul asta imi fac cruce cu limba si zic doamne pazeste ! deci : numai pe canicula bauturi racoritoare , fetelor ! la 4 luni jum tessa are : 6670 kg si 66 cm , si era asa de micuta la nastere ...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...