Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bebelusi de iulie-august 2004 (18)


Oana_B

Recommended Posts

Buna seara la toate mamicile si toti bb-ii ! Raportam bb cuminte toata ziua, baita balacit si stropit cu apa, papat asa si-asa, cazut la datorie de la ora 9 [:D]. Apropo patarnac ... io habar nu am care-i. Eu stiu de morcov si patrunjel [:I], da` de cand citesc diversificarile am tot intrebat lumea care draqu-i diferenta intre pastarnac si patrunjel, da` tot [alcool] am ramas. Nu stiu. La piata eu merg, iau si la revedere. Sotul daca nu se targuieste si primeste bonus de la bietele "tanti" care vand, nu cumpara. Ca cica de aia ii piata. Si culmea, de fiecare data mai primeste bonus o telina, o gulie [:D][:D][:D] Ma tot uit la calendar si numar zilele pana la Craciuuun [:D] Ador perioada asta a anului cu cadouri, prajituri [:D][:D][:D] Doresc tuturor weekend fara probleme, bb-i sanatosi si mancaciosi si mamici rabdatoare si soti iubitori ! [^][^][^] Leoaicele Daria & [bibe] Giulia (16.08.2004.) "La vita e` una bataglia, la morte un`avventura" [foto]http://community.webshots.com/user/giulia16
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 146
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Am cazut si noi la datorie. De la 2 nu a mai dormit decit maxim o ora, asa ca 9:30, in timpul masajului nu a mai rezistat si a plans cum nu a plins in viatei ei. Mai bine zis racnea. De acum gata, vrea nu vrea, inainte de baita trebuie sa doarma macar un pic. Dar a mancat si a adormit la sin, asa ca acuma ma intreb daca a mancat suficient. Sa aveti o noapte cat mai calma si un week-end frumos. Ma duc si eu sa ma culc, ca-s franta si eu[|)] Pupici, Andrea si Stefania (13.08) http://pg.photos.yahoo.com/ph/amironeanu/album?.dir=/c30a&.src=ph&.tok=ph3V4BCBLUsydlKP
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hey...ce ma bucur si citesc ca toata lumea face haz si optmismul si hazul e pe prim plan. Eu cred ca acel comitet care se infiintase pe vremea cind eram gravide trebuie desfiintat! NU prea mai au ce face pe-aicea!!! Ce mai face Andreea ? Alina? Cine mai era ? Unde au disparut ? Cine face o prezenta ...macar acum inainte de sarbatori sa avem o info completa de la toate mamicile!!! Ce fericite trebuie sa fiti fetele care mergeti acasa de sarbatori ! O FI FRUMOS SI ATMOSFERA IN ORAS SI MAGAZINE....DAR CRACIUNUL TOT ACASA E MAI FRUMOS. Eu de 2 ani n-am avut cum si a trebuit sa0l fac in Londra , la socrii, ploua...naspa. Nu tu miros de cozonac, sarmale. Chiar daca am avut sarmale de la mama tot nu a fost ca acasa. In 24 seara , m-am dus in camera noastra si am plins de dor. La ei e masa de 25 si cadourile dupa ...cam pe la ora 4-5 ..de ...la ora ceaiului. BBOOORRRIIIINNGGGG !!!! Eu vroiam sa vina Mosu' seara, ca in copilarie. A incercat sotul, soacra-mea...au venit cu cadourile la mine...dar degeaba. Eu vroiam Craciunul copilariei !!! Si anul asta vin ei la noi.....dar PROMIT ca la anul o sa fie acasa. Le voi spune de pe acuma sa stie si sa nu-si mai faca planuri pe seama noastra. Ma iertati ca ma 'pling' la voi....dar am citit ultimul msg al Darie si m-a apucat nostalgia. O nopate buna sa aveti, fara vise de pastirnac si cu bb cuminti. Se lauda vreuna din voi cu bb care doarme toata noaptea fara sa se trezeasca/manince etc? Eu una cred ca am de asteptat ceva timp, ca al meu e un mincacios , nu conteaza ca e zi/noapte..el de mincare sa capete!!! Mii de pupici si o noapte buna la [copil] si parinti !!! Mani si [copil] Alex http://community.webshots.com/user/manihall
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pako danke schön da nu vazui pastarnac la nenici in galantare :))) bunny mey cupila mea doarme toata noaptea de pe la 2 luni. dar se culca la 11 jumate de la o vreme :-))) noi vrem acasa de Craciun sper sa nu ninga, sa nu ploua, sa nu fie polei etc etc etc sper sa manince copilul pe drum, sa avem drum usor ooofff si ne-a tunat sa ne luam maine alta masina. ce-o fi in capu'nostru? daca tot n-am gasit casa si banii se scurg printre degete macar sa-i dam naiba pe-o masina sa stim o treaba. deja am intrat in ei pentru ...cadouri. pupe*
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bunny - [flo2] [flo2] [flo2] Da` nu fi trsita ca va fi ok de Craciunul asta, acum ai un [copil] !!! !!! !!! [^] Apropo dormit: Giulia le doarme de la 9 seara pana la 6 dimineata, papa pe intuneric si apoi pana la 8. Ma declar multumita. Am si uitat cand manca din ora-n ora zi-noapte de la tzitzi [:D] Plec si eu, ca e tarziu. Pupici la voi !!! Leoaicele Daria & [bibe] Giulia (16.08.2004.) "La vita e` una bataglia, la morte un`avventura" [foto]http://community.webshots.com/user/giulia16
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dimineata ajutati-ma cu un sfat, ca am o problema mare - nu stiu ce medicamente trec in lapte. de 2 zile si 2 nopti ma simt rau, am crampe, diaree, frisoane. am incercat cu toate metodele naturiste pe care le cunosc: ceai de musetel, de menta, cafea cruda, orez fiert... nimic nu functioneaza. ieri dupa amiaza parca imi trecuse, dar seara au inceput din nou simptomele. de la farmacie mi-au recomandat neo-enteroseptol (contine loperamida hidroclorida), am luat in disperare de cauza la miezul noptii ca ma simteam tare rau, dar mi-e frica sa continui tratamentul, sa nu treaca in lapte si sa ii fac rau lui bb. marcela si [copil] alexandra lia http://community.webshots.com/user/vrabiuta9
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vrabiescu in primul rind nu mai bea musetel ca e purgativ, mama! Incearca niste coada soricelului (sau pelin) si un mucilagiu de orez. Pare ca ai o infectie la stomac. Poate ar tb sa mergi la medic sa iei ceva antibiotic. Oricum dintr-o situatie din asta cacacioasa eu am scapat cu Imodium ( eu am patit-o de la un suc vechi!). Nu stiu daca se recomanda in timpul alaptarii:( In rest, paine prajita, cartofi fierti si telemea.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata ! Vrabiuta - cascaval ai incercat ? Sau cas de vaca ? Mai multe felii pe stomacul gol. Dac anu trece nici asa, cu orez, ceai de menta si cascaval/cas du-te pana la medic sa nu fie altceva. Eu am patit-o acu` 1 an de la ceva compot de ananas, dar nu mai stiu ce medicament mi-a dat farmacista, ideea era ca daca nu-mi trece in 3 zile de la cele 3 pastile sa merg la urgenta. Nu e gluma. De la ce crezi ca ti s-a declansat ??? Azi a papat Giulia cocktail de mar, morcov si portocala facut cu storcatorul si dat cu pulpa cu tot. Avem si poza de la eveniment [foto] si se vede din zambet ca i-a placut ! [:D] Si ca mama denaturata ce sunt, va zic ce am patit: s-a trezit moatza la 6, a bagat 170 de lapte, apoi la 8 a mai bagat vreo 60 si vroia sa ne trezim, dar eu eram intr-un kef de somn, incat am stat langa ea bine merci si am dormit mai departe, ea m-a tot tras de par si mi-a mai tras peste bot, da` m-am facut ca ploua si am dormit pana la 10 amandoua. Doar e sambata, nu ?! [:D][:D][:D] Si da, mi-au venit si rusii si sunt fericita ca inseamna ca-mi functioneaza singurul ovar care mi-a ramas [^] Gata ca iarasi ma lungesc cu vorba. Mergem sa ne echipam ca merge in oras. Tralalalaaaa [:D] Pupici la voi, sanatate la toate mamicile si toti bb-ii !!! [pup] Leoaicele Daria & [bibe] Giulia (16.08.2004.) "La vita e` una bataglia, la morte un`avventura" [foto]http://community.webshots.com/user/giulia16
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor, am intrat sa semnez condica. Toat ebune. Am pus si noi ieri o lingura de cereale in lapte. Andreas si-a baut laptele normal, ca si cand n-ar fi avut nici o cereala in el. Cu ce tip de suzeta le dati lapticul cu cereale? noi am incercat nr. 3. Many, stiu cum te simti, noi am facut Craciunul trecut la noi in Dunstable si am zis ca innebunes, nici macar o artifcie n-am vazut, ca sa nu mai zic de oameni pe strada. era ca un sat pustiu. Am stat pana la 12, ne-am uitat unul la celalalt si apoi ne-am dus la culcare.[bang] Va pup, Irinuca si bebe Andreas [bonjovi] nascut pe 30/07/04 [url="http://community.webshots.com/user/irrinuca"]Gravidutza si bebe mic[/url] [url="http://community.webshots.com/user/andreas2004"]Andreas[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

...mai fetelor nici eu nu am mai facut [pegeam]cu ai mei de vreo trei ani;aici nu au nici o treaba ,de Craciun toata lumea lucreaza,e o zi normala,imi amintesc ca anul trecut atat am [q][q][q],eram singurica,sotul a ajuns acasa la ora 9 seara,a fost naspa,plus ca imi era rau[vom]din cauza sarcini.Dar anul acesta o am pe Naomi si vom sarbatori impreuna cu sarmale,fripturica si tot ce se mai face de sarbatori[:D],asa ca Bunny draga nu esti singura care nu ajungi acasa. Eli ,la botez nasa a imbracato pe Naomi in roz si hainutele care i le-a cumparat nu erau numai albe,asa ca te agita prea tare,cumparati ce gasiti si ce va place[:D] mitzura,draga mea,noi doua ne putem lua de manuta,Naomi m-a cocosat de tot,fetelor credeti-ma ca nu exagerez absolut de loc,nu mai pot de spate,toata ziua vrea in brate.Am incercat sa o las singura,nu se poate,urla de o aude toata [japan],[:D] si nu am inima@hde fier"ca sa o las sa planga,insa problema cea mai mare e ca nu imi doarme ziua;toata ziua doarme 1-2 in reprize de 20-30min,ceea ce mi se pare fff putin.Bb vostri cat dorm ziua?In rest nu am probleme,papa ,gangureste,incearca sa sa dea intr-o parte si alta,noaptea mi se trezeste in jur de ora2-3 baga 200ml rapid,dupa care somn pana dimineata la 7-8. mamaa ,am scris un roman,dar am o scuza,intru rar pe[dc] o dupa amiaza si o duminica placuta va urez,multi [pup] Anca [mamica] Naomi Ioana(22.07.04)[fetita] http://community.webshots.com/user/naomi_ioana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...