Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bebelusi de martie-aprilie 2004 (28)


Veve

Recommended Posts

ROBERT, LA MULTI ANI! Sa cresti mare si sa ai o viata fericita cu multe-multe bucurii! Corina, iti tinem pumnii si sa auzim vesti bune saptamana viitoare de la compania unde ai avut interviul! Daniela si papusa [url="http://photos.yahoo.com/neda1972"]LARA[/url] - 7 aprilie 2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 140
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna dimineata de la noi, mamicilor! Eu am avut aseara idei temerare, s-o asez pe Lara sa doarma in patutul ei. Cu multe urlete a adormit in final si dupa 25min s-a trezit. Insistand, m-am dus doar s-o mangai pe cap putin si sa-i zic ca mami e cu ea, lasand-o in patut in continuare. Dupa alte urlete a mai adormit inca 20min. si s-a trezit iar. Atunci am luat-o in patul mare si a adormit bine. Dar, s-a si razbunat pe mine. Cred ca a cautat tzatzele de 5-6 ori toata noaptea. S-a tot foit si s-a rasucit langa mine de nu stiu cate ori. S-a bagat in mine cu totul si cu mainile imi pipaia fata si asa am dormit. Nu stiu daca sa mai incerc si in seara asta figura sau s-o mai aman cateva saptamani. Oricum, n-as rezista la un asa regim cu cate 5-6 treziri pe noapte!! Daniela si papusa [url="http://photos.yahoo.com/neda1972"]LARA[/url] - 7 aprilie 2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce week-end linistit... [flo]La multi ani![flo] [flo]ROBERT[flo] pentru cele 8 lunisoare pe care le implinesti astazi! Sa ai o copilarie si o viata plina de iubire, noroc si sanatate. Ruprich, sa te bucuri de puiul tau multi,multi ani de-acum incolo, si sa fiti fericiti cu totii![pup]
Catalina, [copil] ROBERT & CATALIN[url="http://pg.photos.yahoo.com/paulatudoran"][foto][/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

LA MULTI ANI - ROBERT!!!! Sa cresti mare, sanatos si frumos si cuminte, si, si, si... Fetelor, am o intrebare: cam cat dorm copilasii vostri pe zi? Deci cate somnicuri si cate ore in total? Ai mei dorm cam 2-3 somnicuri, in total cam 3 ore pe zi. Eu am citit ca la varsta lor trebuie sa doarma 2 somnuri, in total de 3 ore. Dar eu nu-i pot face sa doarma doar de 2 ori pe zi si as vrea, ca ne ia f. mult timp sa ii adormim, deci ar fi super daca am face operatiunea doar de 2 ori pe zi. Chestia e ca Lucas nu rezista mai mult de 3 ore treaz intre somnuri. De ex azi s-a trezit la 3, acum e 6 si ii e somn de nu mai poate, se maraie intruna. Si vreau sa incerc sa il tin pana la 7 macar, sa le facem atunci baie si sa ii culcam. Dar nu stiu daca rezista. Cand e obosit face un circ... Ma duc sa ma mai joc cu el, sa vad daca reusesc sa il pacalesc. Simona si gemenii Mia & Lucas (25 Martie 2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daniela, imi pare rau ca te-a chinuit atata Lara. Eu nici nu incerc cu lasatul sa planga ca stiu ca nu rezist, deci nu are rost. Va admir pe cele care reusiti. Noi sarim ca arsi cand plang. Dar si fiindca vrem sa evitam sa il trezeasca pe celalalt. Deci daca unul se trezeste si maraie, rapid il luam in brate, macar celalalt sa doarma. Si rapid fugim cu cel treaz in cealalta camera si unul din noi doarme cu el/ea in pat in alta camera. Stiu ca nu e ideal, dar cu doi e mai greu si de fapt nu vad chiar atata rau in faptul ca uneori ii mai luam in pat cu noi. Acum au nevoie sa ne simta langa ei. Stiti voi vorba aia: "Tot invatzul are si dezvatz" - asa ca nu o sa se ceara la noi in pat pana sunt adolescenti. Sambata seara/duminica placuta. Simona si gemenii Mia & Lucas (25 Martie 2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[s]ROBERT[s] Sa cresti mare si cuminte! Nedda,e bine ca macar incerci,eu am renuntat total la idee.Si sincera sa fiu,nici nu ma afecteaza prea mult.Dimpotriva.daca ii simt eu piciorusul calare pe mine...abia atunci pot sa dorm linistita[:D] SimoV,da-mi voie sa te admir!![flo]Ma gindesc cit ma vait eu,si nu am decit un bebelus..cu doi imi imaginez cam cita munca este!Bineinteles,cred ca si satisfactia este enorma..tinem pumnii,pupici la gemenii nostri,sa fie cuminti si sa doarma in celasi timp![pup] Claudicoooo,hai fa-ti un vint si pe aici..sa bem o cafelutza..sau o bere..sau o tuica,sa dormim bine![pahar] veve mie nu mi-ai trimis pozutz!!Pai se puate???[neand] Maine la vot cu noi!![RO] Elena [hippi] si [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/rayuela12000/my_photos"]pisicutza Amelie[/url][copil]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[s]ROBERT[s] Sa cresti mare, frumos, cuminte si destept foc!!![flo2]
Noi tot avem probleme cu netu si decat sa scriu si a se duca naibii tot, mai bine stau linistita...nu stiu ce drac io apucat si pe astia lucrarile taman in week-end[alcool][alcool][alcool] Simo, pai Raul doarme peste zi cam asa: se trezeste dimineata la 9, la 11 adoarme din noi pana pe la 1, papa, si pe la vreo 2.30 din nou adoarme si mai trage un somn si pe la vreo 6, dar ala e mai scurt, cam de 30min, 45 min...Asta e programul aprox...el doarme fff mult si peste zi, cam 3-4 ore si culmea ca dupa ce papa nu rezista treaz mai mult de 2 ore, oboseste repede grasuul meu[:D] Daniela, asa cum zcie si Rayu, e bine ca incerci sa o faci sa doamra singura, adica la ea in patut [bis] Rayule, ce bem?? o bere, o vodka sau mai bine cafeaua??[:D] Mai, ma tot uit pe pozele cu pisicuta si ma tot minunez...auzi tu esti sigura ca nu ai facut-o cu vreu manechin??[:-)))][:-)))][:-)))] AAAAA, pai da ai facut cu manechinu de Cata, ca doar e leita tacsu...sa-iu spui, da???(ca l-am facut manechin[bere]) Veve, pupitii tai sunt dulci foc!!![pup] Asa-mi place de Veve ce frumos il tine pe Corko si croko are un zambeeeeeeeettttttt !! Auzi dar mainile alea de ce ti le-ai bagat???[:D] Mai gata la somn ca maine, adica azi[ups] e zi de sarbatoare!!! V-ati scos tolu de la naftalina???[:D]
[url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/claudia_floarea/my_photos"]Claudia[mamica][/url] si [url="http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Claudelu"]Raul[copil][/url] Dragoste intre popoare [bere] si razboi sub plapuma[sex]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Leanoo,aferim giugiuc,ca habar n-am cui am trimis.Am ales si io din lista de contacte ce mi-a sarit in oki ca fiind colejele noastre de suferinta![:p]Nu stiu cum te-am sarit tocmai pe tine![olala][bis]M-am executat imediat! Calu,mi-am etalat si io zgaibele pe-acolo sa ma bag in seama si sa-mi sclipeasca ghiulurile,tu ce crezi?[:p]Daca dadeam drumu un minutel la grasuc facea vevica un scafandru din el,clasa I-a![:D] Irina,veve & croko[url="http://pg.photos.yahoo.com/lacramic04"][hia][/url] [url="http://community.webshots.com/user/agnesiris"]pozici[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Elena, multumesc, dar nu ma admira atata, ca nu merit - nu fac nimic singura. Am ajutor mult: un sot ideal, care efectiv face orice si la orice ora pt. copii si o mama care face de toate si cu cel mai mare drag. Deci nu ma plang, cand ai atata ajutor, nu e greu. Eu zic ca e mai greu singura cu un copil toata ziua, decat cu cineva langa tine, si cu doi copii. Noptile intr-adevar uneori sunt grele, dar acum a trecut ce a fost mai greu. Inceputul a fost crunt. Dormeam 2 ore pe noapte si alea adunate, asa, tot cate 15-20 de minute. Si vreo 2 luni nu tin minte sa fi facut altceva decat sa alaptez si sa pompez, sa golesc sanii, ca erau cam lenesi la supt. Acum e lejer fata de cum a fost. Claudelu, Raul doarme f. f. bine! Ca la carte, ba chiar mai bine. Sa stii ca si Lucas de multe ori ar putea dormi si dupa 2 ore, dar il tinem 3, ca sa il punem pe acelasi program cu Mia, ca daca dorm la ore diferite e mai greu. Nu vreau sa va fac in ciuda, dar totusi tin sa va spun ca acum iesim la un bar! [:D] Mergem si noi sa ne distram un pic. [alcool] Iesim cu niste prieteni. Mia si Lucas dorm deja, desi e numai ora 19:30. I-am tinut treji mai mult dupa-masa, am sarit cel de-al treilea somn si deci am reusit sa-i culcam mai repede. Asa ca ma duc sa ma gatesc si apoi iesim si noi putin la distractie. Simona si gemenii Mia & Lucas (25 Martie 2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor! Nu aveti de ce sa va plangeti cu somnul bb-ilor ca vad ca dorm. Claudelu al tau trebuie scuipat sa nu il deochem. Simona, e bine ca totusi dorm 2-3 somnuri, al meu doarme un singur somn si si ala scurt, daca doarme 2 ore zic ca sunt norocoasa. Sunt zile in care doarme doar o jumate de ora si se culca si tarziu seara, adica dupa 10. In timpul zilei nu sta o clipa locului, as vrea sa stea linistit macar dupa ce mananca ca daca se agita prea mult vomita. Ni am avut mari probleme cu vomitatul pediatra zicea ca nu e matur stomacul si ca supapa de inchidere se deschide in ambele directii, dar daca ia in greutate si creste normal sa nu-mi fac probleme ca trece cu timpul. Acum nu mai e asa de rau, dar daca se agita si tot sus jos, pana la urma vomita. Nedda, eu nici nu ma mai obosesc sa il las sa planga ca nu ii rezist si pana la urma iese tot cum vrea el, nu pot sa il aud cum plange si sa ii vad ochisorii plini de lacrimi. Noi avem probleme cu schimbatul. Mi-e din ce in ce mai greu sa il schimb ca nu sta, se intoarce si pleaca. Intodeauna iese cu scandal si mai ales daca a facut kk si trebuie sa il si spal, e cosmar cat trebuie sa trag de el. Am incercat sa ii dau jucarii, sa ii vorbesc, nu tine, el are lucruri mai importante de facut si de vazut, asa ca se intoarce si se duce in patru labe. Voi cum faceti? La multi ani Robert! Sa fii sanatos si cuminte.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...