Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Parinti cu copii de SD 7


Recommended Posts

PAULA,inca o data doresc din suflet multa sanatate copiilor tai,iar tie putere si sa te tina d-zeu tare.eu am probleme cu cristi cu mancatul.nu mai mananca de cateva zile deloc.nu stiu ce sa ii mai dau,doar sa manance si nimic.nici nu pune gura.nici macar lapticul nu il mai bea si asta era delicatesa lui.ce sa ii fac?trebuie sa ii dau niste vitamine,ceva pt pofta de mancare.ce imi recomandati fetelor,va rog?am incercat mai de mult cu sana-sol,dar parca nu a avut niciun efect.in rest el este bine,rade,danseaza,nu plange.insa are gingiile super umflate.ii ies si dinti si masele.cred ca asta e cauza.dar imi e foarte mila de el ca nu mananca nimic nimic...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 299
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Paula , multumesc de incurajari.Sper sa va reveniti si sa fiti sanatosi din nou. Ardeleanu ,daca ii dau dintii...asta e.N-ai ce face.Dar mai bine asta decat altceva.La mine cand nu mai mananca,are deja rosu in gat. [pup] pt voi si multa sanatate ca e mai buna decat toate. Krys si Andrei-Bogdan(23.03.2005)[mamica] "Sa fii vesel tuturor si nimeni sa nu vada ca si fulgii de nea sunt lespezi de mormant."(Goethe) http://community.webshots.com/user/krysadi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am primit azi pe mail: Bucuresti, 05 Septembrie 2006 - Posta Romana a adunat 11.250 RON in cadrul licitatiei caritabile “Sperante si Culoare” organizate luni, 4 septembrie, la Marriott, pentru sprijinirea copiilor diagnosticati cu sindromul Down. In cadrul evenimentului au fost scoase la licitatie 20 de tablouri realizate de copiii de la cercurile de pictura “Culoare si Vis” din Curtea de Arges si Corbeni, judetul Arges, coordonate de profesoara Elena Stoica. Licitatia caritabila reprezinta o alta etapa a campaniei de colectare de fonduri initiate de Posta Romana pentru intrajutorarea copiilor cu sindrom Down. La inceputul acestei veri, compania a pus in vanzare, prin oficiile postale din intreaga tara, bratari de silicon. Banii stransi din comercializarea acestora, cat cei adunati in cadrul licitatiei caritabile vor fi donati Asociatiei Caritas Bucuresti si vor fi folositi pentru construirea, in Bucuresti, a unui complex de servicii in cadrul caruia se va acorda o atentie deosebita copiilor diagnosticati cu sindrom Down, dar si altor categorii de persoane cu handicap. “Posta Romana a ales sa sustina copiii care sufera de sindromul Down tocmai pentru ca mesajul acestora sa devina cunoscut cat mai multor persoane care le pot oferi o mana de ajutor. Situatia lor in Romania este putin cunoscuta, iar demersurile societatii civile in acest sector sunt punctuale si eterogene. De aceea, Posta Romana a raspuns prompt apelului Asociatiei Caritas Bucuresti de a sprijini proiectul de construire a unui complex modern de servicii specifice in beneficiul copiilor cu sindrom Down”, a declarat Dan Mihai Toader, directorul general al Postei Romane. Anda, mama Irinei [url="http://community.webshots.com/user/irinavutescu"]domnisoara Irina [/url] [url="http://omieuna.blogspot.com/"] Doua veri frumoase [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...