Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

exista prietenie adevarata intre femei?


Recommended Posts

quote:
Originally posted by Iubika
Considera`te o norocoasa ca inca nu te`ai lovit de falsitatea si meschinariile unor persoane care se declarau prietenele tale; sau, daca ai trecut prin asta, poate ai fost mai puternica si ai continuat sa crezi ca pot exista prietenii adevarate.
EXISTA!Numai ca-ntr-o prietenie e exact ca-n orice relatie:orgoliile nu-si au locul si compromisul e la el acasa![;)] Am doua prietene foarte bune:colega de banca din liceu (12 ani) si-o vecina de cartier (14 ani).Cu colega am fost nedespartita in liceu.Dupa,am avut o perioada de pauza in care ea s-a maritat,eu frecventam alte grupuri.Dar tineam legatura si cand ne intalneam reincepeam de unde am ramas.Inca suntem cele mai bune prietene si acum vorbim zilnic. Vecina de cartier:zi de zi impreuna,dormeam una la alta,mancam impreuna,purtam hainele impreuna,apoi ea disparea in alte grupuri pentru cateva sapatamani/luni,pana se plictisea de "nou".La un moment dat a venit si mi-a spus c-a avut o perioada cand iesea cu iubitul meu de atunci (erau colegi de liceu),am plans,ne-am injurat,ne-am pupat si-am continuat.Ea a plecat din tara,dar tineam legatura prin telefon si scrisori,apoi eu m-am maritat,a venit la nunta la mine,a plecat iar,am plecat si eu si nu ne-am vazut de 5 ani.Dar vorbim des la telefon si o simt la fel de aproape ca intotdeauna. ...Depinde si cat de mult astepti de la celalalt! Irina,veve & croko[url="http://pg.photos.yahoo.com/lacramic04"][hia][/url] [url="http://community.webshots.com/user/agnesiris"]pozici[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 81
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Da exista! Cum sa nu! Eu am si chiar in timp am mai cistigat unele noi! Am mai si pierdut, dar asta e, merg inainte! Daca citeva prietene m-au dezamagit, mai ales imi aduc aminte una..[mariaj], invat din experienta cite ceva, dar nu acumulez frustrari pt viitor, nu toata lumea e la fel! Sunt prietenoasa, efervescenta si-mi plac fetele pe aceeasi masura de unda, sa putem vorbi liber despre orice! Aschiutza tu esti o dulce draga mea, cum poti sa nu te mai gindesti la o prietenie frumoasa asa ca intre fete[;)], hei, ea a pierdut! Uite un pupic de la mine[pup] Vikinga& micul viking Aldo(15noi2003) http://community.webshots.com/user/vikinga109
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am o prietena!!![zz] Si mi-am facut-o chiar aici, pe forum. Tin enorm la ea! A fost singurul om de pe acest forum care a simtit imediat cand mi s-a intamplat ceva si nu a ezitat sa ma sune sa ma imbarbateze desi...ne separa cateva mii de kilometri!!! Declar public: te iubesc, Galushka!!!![pup] http://www.warnerchappell.com/audio/ram/3014250.ram
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by vikinga Aschiutza tu esti o dulce draga mea, cum poti sa nu te mai gindesti la o prietenie frumoasa asa ca intre fete[;)], hei, ea a pierdut! Uite un pupic de la mine[pup] Vikinga& micul viking Aldo(15noi2003) http://community.webshots.com/user/vikinga109
Multumesc frumos!!! Ma simt mai imbarbatata...[hia] Impotriva prostiei, zeii insisi lupta in zadar
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu ma numar printre cele care au prietene adevarate. Una dintre ele este fina mea (ne stim de cel putin 7 ani), pe care o iubesc, e o dulce si cu ea pot sa impart orice bucurie sau necaz! Si reciproca!!! Acum ea va avea un bebe si m-am bucurat de parca ar fi fost bebele meu!!! Si alta este nasa fiului meu...o tipa speciala cu care am trecut prin multe!!! Cu ele 2 am format o familie... Mai numar inca 2 prietene foarte apropiate (una dintre ele din copilarie, si una de aproape 2 ani - avem baietii de aceiasi varsta si ne-am cunoscut in parc) . Amnadoua sunt persoane deosebite, pe care le admir, si chiar ma intreb uneori cum dau eu intotdeauna peste oamenii asa pe masura sufletului meu!!!! Si mai am cateva prietene apropiate cu care pot sa fiu deschisa... Eu cred ca daca intalnesti pesoana potrivita si iti tii sufletul deschis intr-o prietenie, nu prea ai cum sa dai gres!!! Sinzi [avion]si David[marinar] [URL="http://community.webshots.com/album/222382678cgjont"]Acum ca am 1,9 ani sa imi spuneti "Sir" - poze[/URL]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Prietene adevarate se gasesc insa destul de dificil.
Eu una nu am prietene, am amice foarte bune , cea care nu vrea sa ajunga prea departe in aceste relatii sint eu.
Imi ajunge cu citeva amice , cu ele merg la o cafea, la cumparaturi etc.
Prietenia adevarata o am cu sotul meu, cu el impart tot si nu am nevoie de a cunoaste problemele personale a unora pe care din un motiv sau altul nu-i pot ajuta sau nu se lasa ajutati.
Zic toate astea pentru ca sint patita.
Stiti exista zicala " Tiganul cind i-si vede sacii in car f... c...morar" cuerpo sano , mente sana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buuun, deci am ajuns la capitolul LIMITE. Limite impuse de noi, sau cum vine vorba, "dupa ce m-am fript cu ciorba suflu si-n iaurt". Ca sa nu fiu dezamagita, pastrez prietenia la un anumit nivel, discut despre una, despre alta, dar nu-mi dezvalui cele mai intime ganduri. Corect. Si eu am amice, am viata sociala. Cu ele pot sa vorbesc vorbe, sa fac cumparaturi, etc. Sincera sa fiu pana cu 1 an si ceva in urma nu aveam timp efectiv de o prietenie adevarata, pt.ca nu aveam timp nici macar sa ma gandesc la mine, lucram, lucram, lucram non stop (nu era ceva impus din afara, ci de mine, in afara de servici aveam mai multe colaborari). S-au schimbat lucrurile de atunci, stiti cum e, nu le poti avea pe toate, am renuntat la programul ala inuman cand m-am gandit ca ar fi momentul sa am un copil. Acum am mai mult timp pt.mine, dar simt ca lipseste ceva. Prietenia care am avut-o cu o fata de varsta mea, cu care ma intelegeam din priviri, imi ghicea gandurile, ceea ce nu puteam sa exprim eu, spunea ea, citeam aceleasi carti, mergeam impreuna la teatru. Radeam de viata, cei din jur aveau impresia ca noi 2 traim in lumea noastra, construita de noi. Si asta a durat peste 10 ani. De asta mi-e dor.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Initial creeata de ariadna33
Intre noi, femeile exista oare prietenie adevarata? Eu, in acest moment consider ca nu. [...] I-am spus ca eu nu cred ca mai poate fi prietenie intre noi acum, ca relatia e compromisa, ca am alte prietene (desi adevarul este ca nu am mai avut nici o prietena, am avut doar amice). N-am putut sa iert. Acum, dupa 2 ani, cand dintr-un motiv sau altul ma simt singura, ma intreb, oare am gresit? Sincer, as vrea sa fiu din nou prietena cu ea, dar se mai poate sa fie ce-a fost?
spui in primele randuri ca nu crezi in prietenia adevarata intre femei, ca mai apoi sa inchei ca in mod sincer vrei vrei sa fii din nou prietena cu cea care te-a facut sa nu mai crezi in prietenia adevarata io zic sa-ti pui cateva intrebari inainte de a trece la actiune (in cazul in care te hotarasti sa reiei legatura/prietenia cu ea - te gandesti la prietenia voastra si iti lipseste pentru ca asa cum spui te simti singura? - ce inseamna prietenie? ce te astepti de la o prietenie/prietena? - cum ai vrea sa fie prietenia voastra/prietena ta? - cum esti tu ca prietena? - cat de importanta e prietenia? fiecare am trecut prin faze cand datorita situatiilor in viata ca distante mari, lipsa de timp din n motive nu mai avem legaturi atat de dese si de stranse cu prietenii, prietenii vin, se duc, revin ... asa e viata ... situatia insa e diferita cand te simti dezamagita de o prietena ... tu spui "n-am putut sa iert", probabil acum poti ... si te mai intrebi daca ai gresit ... intreab-o pe ea ... te mai intrebi daca mai poate fi ce-a fost ... chiar vrei sa fie ce a fost? in cazul in care te hotaresti si veti fi prietene din nou, luati-o de la inceput, usurel ... zic io ... cu o palavra la o cafelutza, o raita prin magazine la cumparaturi, un telefon din cand in cand - multe prietenii se pot intretine prin telefon (noi astea plecate prin strainataturi, stim)... depinde si de cat mult timp dispuneti sa ne tii la curent [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...