Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Copilasii din 2002 (04)


Gabbriela

Recommended Posts

Iata-ma si pe mine, mamica de 2002 dar tare inceata la scris.Ultimul an a fost tare greu asa ca am lasat-o mai moale cu DC-ul, din pacate. Acum ca Nina m-a tot atentionat ca am parasit topicul am revenit... Ilinca mea se apropie de 3 ani...a inceput gradinita in aceasta toamana. Am ales o gradi de limba engleza desi noi doream germana...Ne-a fost greu sa ne acomodam prin urmare am ramas doar la program scurt. A invatat tare multe de cand e la gradi iar duminica vom avea servarea de Craciun la teatrul national (cluj), suntem tare emotionati mai ales ca nu stim tot spectacolul caci se vrea a fi o surpriza! Din punct de vedere al bolilor, stam binisor, doar doua raceli, nu prea complicate, s-au lipit de ea de cand a inceput gradi, Doamne ajuta sa nu apara ceva caci pana acum in fiecare an , de Rev si ziua ei (5 ian) a fost racita. Sper sa ne auim mai des, Sarbatori fericite! si inspiratie Mosului. Raluca mama Ilincai
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 137
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Dallydy, da avem un dalmatian, care de fapt acum e la soacra mea de cand s-a nascut David. Mai vine in vizita si pe la noi, in weekenduri, dar cand Radu e plecat nu am cum sa ma ocup de amandoi, si noi in Uk stateam la casa cu ea, si e obisnuita sa aiba curte, aici ne-am luat un apartament si ni se pare noua in 3 mic, daramite si cu Cora. Cand ne vom muta din nou (in maxim un an cred) va locui din nou cu noi, si atunci sper sa mai infiez un catelus micut pentru DAvid. David si Cora se inteleg foarte bine, isi impart mancarea, dorm impreuna (cand vine pe aici, sau cand mergem noi acolo nu vrea sa doarma fara "Coa") se alearga, David se mai suie pe ea, o mai trage de coada. Cora nu a avut pui niciodata desi are 6 ani si cred ca il considera pe DAvid puiul ei... Voi cum va descurcati si cu dalmatian si cu copil? Cora e tare nebunatica si foarte activa... Am pus poze de la serbarea grupe mici daca vreti sa le vedeti si cu bradul si trenul pe care l-a primit David de la Mos Craciun... La serbare a fost foarte bine, copiii s-au descurcat grozav, erau asa frumosi imbracati in alb toti, ca niste fulgi de nea!!! Si cuminti, cosmina, care are 2,6 ani a plans cand l-a vazut pe MOsu si nu a mai vrut sa iasa de sub un scaun unde se ascunsese!!! Foarte dulci toti!! Niste ingerasi!!! Va puapam ,acum mai am azi 2 serbari si trebuie sa ma pregatesc!!! Sinzi [avion]si David[marinar] [URL="http://community.webshots.com/album/228074694yAtgyx"]Noi toti - poze[/URL]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salut fetele, noi n-am mai scris de mult. avem o mica victorie, Sofia cere la olita pipi.O las prin casa fara pampers, doar cu pantalonasi se se dezbraca panicata so merge la olita...dupa care se lauda juma de ora! Insa kk nu si nu...tot in pampers. E o vorbareata si jumatate, acu la 2 ani si 3 luni nu-i tace efectiv gurita, si are o memorie...m-a dat pe spate.stie exact ciner a fost la noi si ce au zis, si ce a primiot, si fiecare hainuta de la cine e... va pupam! [harp]Sabina si[fetita] Sofia Galagia [url="http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_cat.asp?sqldtl=834"]Poze cu noi[/url] [url="http://community.webshots.com/user/sabinelu"] Cele mai frumoase fete[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mia, eu am copii la gradinita la 5 ani de abia leaga 2 vorbe...in grupa mijlocie am 3 copiii cu probleme de vorbire dintre care 2 sunt isteti si au inceput sa isi mai dea drumul, unul e mai greoi nu cred ca e prea sclipitor. DAramite la grupa mica...am multi copii de 3-4 ani care vorbesc foarte putin, sunt peltici, sau vb foarte incet... Totusi ar trebui sa lege macar 2 cuvinte pana in 3 ani... Sinzi [avion]si David[marinar] [URL="http://community.webshots.com/album/228074694yAtgyx"]Noi toti - poze[/URL]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

SINZI-ANA AM VAZUT POZELE VOASTRE FOARTE FRUMOASE SI AM VAZUT TRENULETUL PE CARE L-A PRIMIT DAVID .SI NOI AM LUAT EXACT ASA LUI ALEX SI I-AM MAI LUAT DE LA ACEEASI FIRMA O PARCARE IMENSA SI SOSELE STIU CA O SA-I PLACA FOARTE TARE SE VEDE CA SI LUI DAVID II PLACE DEABIA ASTEPT SA I-L DAU MAI ALES CA A GASIT DIN GRESEALA POZA CE ERA IN PACHET SI DOARME CU EA DAR PANA LA CRACIUN NIMIC!ALEX SI DEBIE <ASA O CHEAMA PE DALMATIANCA NOASTRA >SE INTELEG FOARTE BINE SI DEBIE E FOARTE PROTECTOARE DAR EA STA AFARA IN CURTE DE CAND S-A NASCUT ALEX DIN PACATE II CADE FOARTE MULT PAR SI NU MI-AM PERMIS S-O TIN LANGA ALEX .SI POZELE DE LA SERBARE SUNT FRUMOASE FELICITARI SI VOUA SI TUTUROR CE AU FACUT FATA ONORABIL LA SERBARI[bis] http://www.babiesonline.com/imagegallery/gallery.asp?be=p/petyxandru
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Anina_n
[s] La multi ani, Robert ! Petrecere frumoasa si daruri multe ! [am][am][am] [flo] Felicitari, Cristina_C, sa va traiasca si sa va bucure mereu ! [cheers]
Multumim frumos! A fost o zi deosebita, am avut tort, Bobita a suflat in lumanari, a primit multe cadouri! Salutari si voua si numai bine va dorim! Cristina http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Cristina_C
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Irugescu bine ai venit la poveshti cu copii din 2002, acuma eshti si tu cu Mara pe lista, te rog sa verifici lista si sa ma anuntzi daca am greshit ceva,ok? [flo] Marina , sanatate la toat alumea si sa ne zici cum a fst serbarea, vrem si poze .. ok? Dallydy acuma va prins si pe voi virshi ... imi par erau sa aud asta, sanatate multa la toata lumea.Multzumesc mult ... si sa shti ca al meu cat rade de mult izua, cand vede ca iau aparatul de poze ia o pozitzie de serios, si privets edirect la aparat, parca la invatzat cineva cum sa stea si cum sa se mishte, este natural dar ff serios. Frumos si bradul vostru si mare. Mia. Nu este dleoc prea devreme pt lucruri educative, eu i-am luat la julian de de 8 luni .. normal am luat ceva corespunzator pt lunile lui, dar sa shti ca de la inceput l aindragit ff tare.. mai intin cele cu animale, oboecte, sunete, dupaia litere, acuma cele cu cifre si cele in care il pune sa formeze cuvinte. I-am trimsi si la sanzi_ana tot ce are el educativ, daca vrei itzi trimit si tzie lista cu jucari sa le vezi ... poate ca alegi ceva si ii cumperi si tu. Sanzi_ana , habar nu am catzi metri are bradul nostru, dar este pana in atvan, a trebuit sa taiem din el sa incapa in acasa [:D], este cel mai mare si mai frumos brad care l-am avut vroedata. “Tu ii cumperi de pe amazon? Sunt ok jucariile lor?” Nu prea cumpar de pe amazon, eu le cumpar direct din magazin, o data unu sa tricat imediat ce lam cumparat si am sunat firma care le face si mai trimis unul nou acasa a ajuns in 7 zile, perfect intact si acuma bb se joaca cu el in fiecare zi.. si invatza tot timpu lucruri noi. Poate ca tot mai bine le cumperi din UK si le verifici inainte si daca cev anu merge fugi repede si il returnezi... faci lista deacasa si cand ajungi la magaizn ceri ajutor, uite bai nenea vreau astea deaici si ei te duc si itzi umple carutzul cu tot ce est epe lista, tu nici nu trebe sa te invartzi pe acolo daca nu ai chef [:D]. Am vauzt si eu pozele cu David, este un dulce. Anina_n ashteptam poze de la serbare.. sa vedem pe micutza Cristina cat de dragalasha a fost. Raluca bine ai revenit la topcul cu copii din 2002, si multa sanatate la Ilinca si voua norma. Ashteptam poze si impresi de la serbare, vad ca multzi copii au sebare is merg la gradinitza, numai al meu nu. Sabina felicitari pt isprava cu pampersul.. lasa ca este bine si atata ... pt inceput. 14.12.2002--- Robert La Multzi Ani, multa sanatate si fericire. Sa ai o viatza plina de noroc si impliniri. 15.12.2002--- Sybille La Multzi Ani, multa sanatate si fericire. Sa ai o viatza plina de noroc si impliniri. 16.12.2002--- Vlad Ioan La Multzi Ani, multa sanatate si fericire. Sa ai o viatza plina de noroc si impliniri. 16.12.2002--- Cristian Vlad La Multzi Ani, multa sanatate si fericire. Sa ai o viatza plina de noroc si impliniri. Noi nimic nou.. to tc anoi, cu pampers la fund [alcool], nu prea vrea sa vb ca si altzi copii de 2 ani, incepe sa lege doua cuvinte, ba chiar 3 una de alta, repeta doar prima silaba din cuvintele mai lungi.. iubeshte jourile electornice si Park-ul cu topogane si copii ... si plange cand vor sa plece acasa copii vecinilor, dupa capul lui ar vrea sa stea la noi sa doarma la noi sa mance la noi.. ce mai sa ii adoptam si pe ei .. [:D]. A inceput sa mance mai bine, ... Azi nu a vrut sa doarma deamiza si acuma la ora 17 este un marait si un sacait de nu ii intra nimeni in voie. In rest sanaots ... Sanatate si numai bine la toata lumea, Sarbatori Fericite! Gabbriela [flo] & Julian [bibe] [url="http://www.babiesonline.com/babies/j/julianleonardo/"]Poze[/url] [url="http://community.webshots.com/user/gabbriela_l "]2 - 3 ani[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Azi, emotii mari, la 16.00 vine Mos Craciun si pentru David la gradinita. Azi il iau cu mine si sper sa fie fericit si sa nu planga cand il vede pe Mosu. O sa pun poze sa ne vedeti in actiune! Gabiela, multam de informatii si sugestii...eu sunt foarte contrariata ca la noi gasesti totul mult mai scump decat pe afara, si ma enerveaza la culme, ori e doar o impresie a mea,din cauza prea multor zerouri... Multumim de urari, eu sunt o admiratoare mai de mult a lui Julian, care imi pare tare dulce si bine facut!! Dallydy si baiatul tau e fooooooarte frumos! Poze cu dalmatianul vostru nu aveti? A noastra e cu pete maro si e tare frumoasa, desi nu avea pedigree cand am luat-o la 25 de zile, noi am bagat-o in cateva concursuri si am castigat ceva premii cu ea, dar nu prea oficiale, ca are un defect (are doar 7 tzatze!) si nu putem lua pedigree I, avem doar II. Voi ati mers in concursuri cu a voastra? Imi pare rau ca nu a facut pui, dar nu i-au placut "cavalerii" pe care i-am adus la usa, si nu am vrut sa o fortam...acum deja e prea tarziu... hai ca mai intru maine (diseara dupa petrecerea de pitici avem petrecere de adulti) cu povesti de la serbare Sinzi [avion]si David[marinar] [URL="http://community.webshots.com/album/228074694yAtgyx"]Noi toti - poze[/URL]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...