Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Copilasii din 2002 (04)


Gabbriela

Recommended Posts

Gabbriela, uite ca a venit si prietena lui George al meu in club: Bianca-Maria! Abia astept sa o vad si pe ea pe lista... As vrea sa va faceti o musca mica-mica sa ii vedeti cum se joaca atunci cand se intalnesc, sau cum vorbeste George (imaginar, desigur) cu ea la telefon la ora 5 dimineata, pentru ca are lucruri importante de spus! Dallydy, si noi suntem oarecum noi in acest "grup", insa e bine ca ne-am grupat ca sa povestim ce si cum e cu copiii de aceeasi varsta! Am vazut ca bebe al tau face in curand 3 ani, sunt curioasa cum iti este acum cu el, cum te descurci, care sunt "boroboatzele" specifice lui! [mamica] Elena &[copil] George (6.09.2002) mami "da george" http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=36561
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 137
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Ce as putea sa va spun despre Alex...e uimitor cate invata si cat se schimba in trei luni daca stau sa ma gandesc in lunile astea a invatat sa se spele pe dinti ,o face cu stangacie dar o face si nu uita, la baie se sapuneste singur ii place sa se simta in control vrea sa ne arate ca stie exact ce vrea ,nu mai face pe el pipi ,caca,imi spune ce-l doare ,cateodata numa in gluma si rade,e foarte sensibil si plange daca-i faci observatie ,iubeste copii enorm de mult dar fetele in special,le strange in brate pe saracele ,e innebunit dupa trenulete si masinute si mai nou mi-a cerut bebelas .I-am dat unul si a inceput sa-l plimbe in roaba si sa-i dea mancare ...si-l culca .Strange jucarii multe pe care le cara la gradinita si le imparte la copii ,ii place sa daruiasca .Se joaca singur pe calculator ,jocuri pentru copii reksio ..etc nu abuzam insa de aceea l-am si integrat intre copii pentru ca observasem ca incepuse sa se inchida in el si cum se trezea nu-l interesa altceva numa calculatorul dar i-a trecut .Acum avem poezioara de invatat pentru serbare si nu-mi vine sa cred ce frumos o spune fara ca eu sa-l fi invatat .A invatat-o la gradi .Suntem foarte apropiati mai ales ca nu ne-am despartit niciodata de el avand in vedere faptul ca bunicii sunt departe de noi ,iar la bone nu am apelat .HELLENEC am vazut puiutul tau .Foarte dragut !POATE NE POVESTESTI SI TU CEVA SI SPER SA-MI DEA SI MIE CINEVA UN SFAT REFERITOR LA SUZETA.[flo][flo][flo][flo]NU CUNOSC NICI O FETITA DE VARSTA LUI ALEX SI AM INTELES CA SUNT MAI DESTEPTE. VOI CE PARERE AVETI ?SUNT FETELE MAI DESTEPTE DECAT BAIETII????????
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dallydy, slava Domnului ca macar faza cu suzeta am trecut-o cu bine. Nu am facut nimic special, ci doar intr-o seara ne-am hotarat s anu i-o dam. Stiam ce va urma, dar ne-am inarmat cu multa rabdare. Asa ca mi-a fost mila de el cand mi-o cerea (nu dormea fara ea, umbla noaptea dupa ea si nu se odihnea). Si avea 2 pe care si le baga in gura odata (era tare haios)! Cu ajutorul mamei mele care are grija de el in timpul saptamanii, am trecut cu bine de faza asta, asa ca dupa o saptamana in care a cerut "teta" intr-una si sub toate formele, am inceput sa ii explicam ca a papat-o catelul si purcelul (daca creste la tara... cu de astea mergem!). Acum avem o luna de cand am scapat de ea, si doarme bine noaptea. Cand vede un copil cu suzeta arata, rade si spune ca a lui a papat-o "cacelu'" si "pucelu'". Insa trebuie sa aveti voi vointa ca sa scapati de ea si sa nu va intimideze toate "shmekeriile" lui! Noi mai incercam cu oala si saptamana asta sa vedem cum merge... insa nu insistam! [pup] al mamici si la pui mici! Elena & [copil]George mami "da george" http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=36561
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[flo]LA MULTI ANI pentru sarbatoritul zilei de azi,Leon Marc Stephan. In ceea ce priveste "operatiunea olita",Bia face la olita de 2 ori pe zi,cand se trezeste dimineata si apoi dupa amiaza.In rest,nu se cere,dar imi dau seama cand face treaba mare ca se ascunde.Astept sa vina vacanta si sa stau acasa si atunci voi incepe sa o dezvat de pampers prin a o lasa fara si sa vad daca ii va place sa faca pe ea. Cu "toasca" stam mai bine.Nu o folosim decat cand adoarme,dar nu tot timpul.Saraca "toasca",arata ca si cum ar fi facut razboiul,pt. ca nu a vrut decat un singur model decand s-a nascut si marimea cea mai mica (Pee wee).Asta este a doua pt. ca nu am mai gasit. Salutari Elena,se pare ca in ultimele zile doar aici te-am gasit si pupici lui George. Oana&[copil]Bianca Maria
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

FETELOR Briana are bronista, de sambata nu mai scapa de fenra , am fost de 2 ori la urgente (sambata si azinoapte) luni la medicul ei, luam tratament, augmentin, ventolin, supoz,. parac.si novocalmin si mucosolvant, tuseste pana vomita, este f. maraita.Azi noapte pe la 01 am mers la urgente tremura si er avanata(pt.prima data) avea peste 41 febra, ia dat vreo 3 1/2 seringi in vena, i-a prins vena doar a 3 -a oara, 2 le-a spart, urla, binenteles ca pe tata nu-l lasa inauntru, prostie, si cautam femeie sa stea cu ea pe timp de iarna, chiar daca m-am certat cu sotul meu, ca o ducem din nou la cresa! Eu sunt in medical sapt.aceasta dar .... Cat costa o femeie sa se ocupe numai de ea, de la 8 la 4.30. Gabriela ne bagi si noua albumul? adresa noastr cu poze: http://community.webshots.com/user/cgabriela SA AVETI COPII SANATOSI si voi la fel!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multa sanatate Brianei, Gabriela! In legatura cu o bona: Noi ii dadeam femeii 3 mil pe luna cand statea numai cu Maria. Programul: 9.00 - 18.00. Se ocupa numai de fetita, dar cand mitza mea dormea mai facea cate ceva: curatenie, calcat... Fetelor, am si eu o intrebare: Cum pot s-o dezvat pe Maria de degetel in gura? Nu-l baga decat cand se culca sau cand o supara ceva, dar... Sa mai astept? Multumesc, Manuela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua si multa sanatate la toata lumea... Bine venit celor noi la subiect si imi cer scuze ca nu v-am trecut inca pe lista si nu am sa pot inca sa va trec, unu PC imi merge fff greu si nu vad bine ce sc, am varsat vbin pe el si se vad dungi verticale pe ecran, si acum avad sc taiat de acele lini, deci greshelide de rigoare se iarta. si al doilea sunt bolnava rau si eu si bb Julian, avem o raceala sau gripa ce o fi dar nu mai vad bine, ma ard ochii, ma doar egatul si abea respir, shi bb la el.. nu putem dormi noaptea si cel mic mai face si febra, si acuma i-am dat si la sotzu beteshugu... Deci imi cer scuze inca o dat asi promit ca primul lucr cand imi trece si intru pe DC o sa va trec pe lista.. O zi buna si multa sanatate la toata lumea si la totzi copii.. PS: LA Multzi Ani Marc a lui mamca_dulce, si la multzi ani Iulia- Nicole a lui Crisia, sa creshtetzi mari si sanatosi si sa avetzi o viatza plina de bucuri si impliniri. Gabbriela [flo] & Julian [bibe] [url="http://www.babiesonline.com/babies/j/julianleonardo/"]Poze[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[bang]Plin de virushi peste tot! Nu mai vreau! Aveti grija de voi si de puiutii vostri! Cgabriela, muuulta sanatate Brianei! Pentru George i-a recomadat dr. sirp Ketof, atunci cand a avut bronsita si de cate ori il aud tusind (nu pre des, desigur), si am vazut ca are un efect fantastic. E bun si pentru prevenirea astmului bronsic, in care poate da usor dintr-o bronsita tratata aiurea! Oricum, asteptam vesti bune despre fetita! Gabbriela, si tie iti dorim sa te faci bine de tot, si mai ales Julian sa scape de virusii astia rai![zz] Poate daca le facem o "vraja" pe calculator, ii alungam! Fetelor, cat mai multa sanatate sa aveti si puiutii vostri, la fel! Elena & George "zbantzuitu'" (vad ca nici lui nu ii trece raceala, ii curge nasul in continuare ca un robinet) mami "da george" http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=36561
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multa sanatate la bolnavei, sa va faceti bine cu totii, sa fiti veseli! Mey, io am o problema.Si Capsuna nu prea imi da voie sa o rezolv cum trebuie:Oti a intrat, se pare, intr-o criza de personalitate de-mi pune rabdarea la grea incercare.De vreo saptamina sa manifesta negativist, a trecut iar la muscat si ciupit(pe la un 1 an si 9 luni s-a manifestat asa) cind nu-i convine ceva, cind ii este interzis ceva(a tras marti cu dintii de fata ei de perina si a rupt-o!)...il accentueaza pe 'nu vreau' pina ma dispera, imi spune(nu numai mie, ci si lu' ta-su si doamnei cu care sta) sa plec, s-o las in pace, isi revedinca toate obiectele din casa, arunca obiectele de pe masa si incearca sa verse si blidul cu mincare, daca vorbesc calm cu ea ma ignora, daca ridic tonul tzipa si ea si se inversuneaza mai tare...HEEEEELP, nu mai stiu ce sa fac! Partea neplacuta e ca am mult mai putina rabdare din cauza sarcinii...si poate exagerez eu...da' nu cred.Si tanti Nuti mi-a spus ca e schimbata... DORIS cu bb la purtator
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...