Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Copilasii din 2002 (04)


Gabbriela

Recommended Posts

GabrielaMERCI! merge! Briana am fost la contol azi si la nefrolog am scapat de pietricica, mai are nisip, dar tinem regim! Si la med ei pediatru, avem BRONSITA SPASTICA! Bona NU am gasit, matusa are 3 mate si nu are timp de NOI! SUNT disperata, am mai primit panan 10 medical, dar ma zboara "aia' ca sunt mai multi barbati si nu inteleg cee sa ai copil bolnav! Va pupam pe TOTI si MULTA sanatate la TOATA lumea! Gabi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 137
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Azi am fot la o doctorita la spital, este si homeopata, ne-a dat trat hom. Ipeca D6 3 gr. la 4 h, Cuprist D5 -idem, Formula 16 - idem si Phosphorus C9 3X3gr/zi. O facem si pe asta!Dar are si inceput de RAHITISM, dunfa verticala de pe burtica , de-a lungul este decolorata(albicioasa) si are burticuta putin umflata, fiind si anemica (NOI am zis ca copilul este balonat...DAR)... VERIFICATI-VA COPIII, Noi suntem TERMINATI sa nu fie tarziu, ca ii recuperam tare greu,DE aratat pute-ti vedea ca arata bine, palida DAR noi ziceam ca BINE,cand se aduna se aduna toate, + nisipul de la rinichi, ala il eliminam cu 30 ml de lamaie pe zi in 3 transe, iar pt. anemie atat timp cat este bolnava nu se administreaza tratament. Azi vedem daca primim "bona-tanti' Tine-ti pumni sa o "acceptam" este o asistenta pediatra la penie!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[s] La multi ani, Yasmine Alessia si Maria ! Petrecere frumoasa si daruri multe ! [am][am] Felicitari, KHRISTIN si Marina, sa va traiasca fetitele ! [flo] [flo] Sa va aduca numai bucurii si in continuare ! [cheers] Oana, probabil ar trebui sa te inscrii ca membru nou cu alt nick. Nu stiu, intreaba adminii. ! Iar pozele probabil sunt prea mari sau nu in format jpg sau gif, cum se cere. Abia astept sa o vad pe Bianca, prietena lui George, al HellenaC. Si astept sa-l vad si pe George mai bine. [;)] dallydy, pe cand poze cu Alex, sa tragem cu ochiul la ele ? [;)] Clauditza si Dennis, bine ati venit printre noi ! [flo] Sedere lunga si placuta ! [:)] Asteptam povesti si poze cu Dennis(frumos nume) ! cgabriela, multa sanatate micutei voastre ! Nu i-ati administrat vit. D3, defel ? Speram sa-si revina cat mai curand, sa poata merge cu bucurie la cresa ce-o-ndrageste ea, tare mult. Gabb, astept ca luni sa-mi scrii ca sunteti bine cu totii. [cool] Sanatate si pupici ! [pup] Nina, mami de [copil][url="http://www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina"] Nina-Cristina[/url] (10.01.2002) [url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=19346"]Povestea nasterii ![/url] [flo2]Paul are nevoie de noi: http://www.ana-design.ch/paul/paul.htm [*][pegeam][*] Sarbatori fericite ! [*][pegeam][*]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, asa de mult scrieti ca eu nu mai apuc sa tin pasul cu voi, mai ales ca nu am tot timpul vreme sa citesc. Francesca il asteapta pe Mos Nicolae, sa-i aduca pe Jasmine (de la Alladin, ca pe alladin si pe maimutica ii are deja), pe Jaffar (personajul rau) nu il vrea, ca i-am spus ca nimanui nu-i trebuie oameni rai. Si mai vrea o fetita cu un ponei (papusica, bineinteles). doamne, sint asa de scumpi cum ii poti prosti (nu stiu insa cit o sa mai tzina). De Craciun primeste o papusa care plinge, ride, sforaie si sughite (de la mama mea) iar de la noi un castel. Adevarul e ca noi i-am tot cumpara, ca e copil bun si cuminte, dar nici nu e bine sa se invete cu munti de cadouri. (eu tot zic ca decit pe medicamente, mai bine pe jucarii). Un weekend placut la toti pustanii si pustoaicele, va pupam pe obrajori! GabiG, Francesca 2 ani 5 luni + bebe din burtica DPN 19 apr.2005 Pe lumea asta exista un singur bebelas (copil) perfect! Si fiecare mama il are! http://www.geocities.com/adrianb74
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cgabriela multa sanatate micutzei late, sa trecetzi de bine si cu asta. clauditzadennis o sa schimb in list anumele lui feciorului tau.. nu este nici o problema. dellydy, Anina_n, cluaditzadennis multzumim de urarile de insanatoshire si eu abea ashtept sa ne facem o data bine, ca doar vine craciunu si trebuie pumu impodobot si nu vreau sa fiu to tcu pastilele si servetzelele dupa mine si bb. Oanaralu13@yahoo.com eu tzi-am sc un PM cu se ca faci cu acele intrebari, nu lai primit? Daca nu iaca sc aici iara: 1. In legatura cu nick-ul trebuie sa sc la Admin si sa ii zici ca ai greshit si vrei sa itzi schimbi nick-ul. Au mai fost fete care au procedat asha si au reushit sa il schimbe. 2. pozele nu sunt in format jpg, dupa cum a zis Anina_n sau ai ceva probleme uc pagina alocat apt pozele tale… alte variante ar fi s amergi sa itzi faci un cont la www.websots.com si sa itzi faci acolo album, sau fatzi album la www.yahoo.com ca ai deja cont acolo, sau fatzi album la www.bebiesonline.com unu din toate astea o sa reusheshti si tu [:D], daca ainevoie de ajutor cu ceva sc un PM si intreaba tot ce vrei, eu te ajut cu tot ce shtiu. Noi am fost la medic ieri in 2 decembrie.. si a fost cam asha: Greutate bb 27 lbs = 12 kg 258 g Inaltzimea am uitat-o, dar il masor eu zilele astea si va spun [:D] A primit un vaccin in pciior, habar nu am car evaccin a fost asta, a zis medical ca urmatorul vaccin va fi l a3 ani , pan aatunci puaza la intzepaturi. Analizele la sange au iehsit toate bine, inafara de nivelul de fier care est eputzin scazut, nu este in limitele ingrijoratoare dar nu este nici la nivelul ideal, si ne dat ceva picuri sa ii dam de 2 oei pe zi timp de 3 luni si a zis ca va fi ok dupa asta, sau daca nu vre sa ii dam fier sa il trecem pe mancare bogata in fier. Care este acea mancare bogata in fier, datzi-mi voi catev aidei ca eu bahar nu am, decat de spanac si nu este ash de bogat in fier nici ala din cate am auzit. Cu raceala suntem inca cu ea, mai luam medicamente, la bb se vede o ushoara imbunatatzire dar la noi cei mari nu se vede nimic L. Asha ca inca ne indopam cu medicamente si ashteptam sa ne facem bine. Cu mancarea Julian a inceput sa imi refuse tot .. efectiv ieri inafara de o lefie de paine cu pate si una cu smantana nu a vrut nimic, .. ai vostri copii au perioade destea caudate in care nu vor nimic sa mance? 04.12.2002--- Maria La Multzi Ani, sa creshti mare, sanatoasa si sa ai o viatza plina de bucuri si impliniri. Gabbriela [flo] & Julian [bibe] [url="http://www.babiesonline.com/babies/j/julianleonardo/"]Poze[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna la toata lumea (si sper sa fie buna - cu atatia virusi uraciosi[haibat])! Eu am fost oarecum rasfatata saptmana asta ca de marti l-am avut pe George acasa. Am fost asa de incantati ca ne-am mai jucat cu el. Iar el e in al 9-lea cer cand sta cu noi (desi e tot racit de cateva zile si ii dam si noi una alta)! Asteptam sa vina Moshul Nicolae, despre care inca nu i-am spus sa nu zapacesc copilul cu atatia moshi (el ii spune bunicului "mociu", ca asa se spune la noi in zona). Daca il mai iau si cu asta, il "pierd". Asa ca ma rezum doar la atat, ca vrea "barbatul" sa imi vorbeasca si sa ne jucam[:D]! Va pupacesc pe toate si pe toti si ne mai vorbim! Elena & [copil] George (6.09.2002) mami "da george" http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=36561
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...