Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Copilasi de iunie-iulie 2003 (37)


Andra_

Recommended Posts

LA MULTI ANI!!![bis][bis] pt toate care aveti numele Sf Nicolae sau aveti pe cineva drag cu numele asta... [pup][pup][pup] carmenutza - si lui tudor ii ies caninii, cel putin asa ne-a zis Dr cand l-am dus acu 2-3 saptamani, ca era cam agitat, nu prea doarme nici noaptea ca de obicei, e mai agitat... oricum, deocamdata eu una nu vaz nimica, da' poate madam Dr are experienta, o fi stiind ea ceva... despre cadourile din ghetute, nu stiu ce-a inteles el, dar oricum la noi a fost bucurie mare dimineata, bogdan si tudor au facut 'receptia' cadourilor' la noi in pat, cred ca tudor mai mult s-a bucurat de bucuria fratelui mai mare, care era taaaare emotionat, si mi-a zis in soapta: ' vezi, mami, chiar daca am facut eu prostioare, daca aseara am avut grija si-am aranjat frumos toate ghetele (el le-a dat cu crema, pe ale lui tati si tudor si mami, ale lui le facuse deja tataie...) mi-a adus totusi cadouri!!!' sa-mi dea lacrimile, nu alta, cand l-am auzit! cadouri le-am luat lui T o prajiturica de-aia cu pandispan Kinder, lui B un pachet in care erau si ou Kinder, si ciocolatele, si napolitane... jucariile au fost la fel, niste casute cu topogan pe care se da unul cu colacul (gen Aqua Land) - de la KFC (i-am pacalit, ei nu stiu asta...) Mosul asta mai sarac, ZCraciun va fi mai bogat putin, ca mami si tati vor sa plece la munte de Revelion, am rezervat deja locurile, la Bran, il luam si pe Bogdan cu noi... si asta ne cam da gaurele-n portofele... anamaria, mami lui Bogdan - 04.07.2000 si Tudor - 13.06.2003 poze: http://photos.yahoo.com/mirmirion
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 136
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Neata! La multi ani Nicol! si la toate Nicoletele si Nicolaii de acasa sau dragi! Carmenutza si chiar sta Maya la dusare? al meu nu prea ii place dusul doar se joaca cu el. Legat de canini eu am avut o "maraiala " lunga cam de vreo saptamana si asta asa in reprize. Cred ca durerea e pana trece un pic dintisorul peste gingie, cand iese varful si un pic din dinte. La noi Panadolul a facut minuni. Ia spune tot asa grasuta este? si daca vrea in brate cand mergi cu ea pe jos; eu una tare as vrea sa-l dezvat de brate ca ma rupe si nu ma pot lauda ca e grasut. Crisa ti-am simtit lipsa de pe aici, asa ca asteptam poze si povesti; sper sa ne spui si noua celor care nu vom fi la intalnirea vostra. Magdone se apropie sarbatorile si as vrea sa te intreb daca stii cand vii acasa, adica la Bc, ca sa-mi fac si eu un plan asa in mare... despre Flaviu nu mai am ce sa va spun asa mult... ca face numai pozne si si-a bagat degetelul in bricheta fierbinet de la masina si va dati seama ce s-a petrecut cu varful degetelului... se sperie tare de orice forma fara viata care scoate sunete si mai ales de Mos Craciun; ii plac luminile si bradul. Romana sanatate la copilasi si crestere usoara. legatd e somn pot sa spun ca ar tb sa aplici metoda cu jumatate de ora,. adica in fiecare seara sa il adormi cu juma de ora mai devreme si astfel o sa-i reglezi somnul. Va pup si va doresc numai bine Mihaela si [copil] Flaviu [url="http://community.webshots.com/user/pojogao"]Poze Flaviu[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele, intii un mesaj de la Adi, sa stiti ca nu ne-a uitat: "Ma bucur ca nu m-ati uitat pentru ca eu ma gandesc mereu la voi. Nu stiu de ce nu am deloc timp sa intru sa citesc, de scris ce sa mai vorbesc. Am mai scris pe la Parintii... si pe la Legislative vreau sa pun vreo 2 intrebari. Eu am inceput serviciul la 1 dec si Maria sufera f mult. Desi inainte am avut o perioada de acomodare cu bunicile - de ex dupa 2 luni in care soacra-mea a venit aproape zilnic inca refuza sa stea cu ea. Sta cu mama mea, dar plange la masa si la somn. S-a nimerit si o pacatoasa de masea sa iasa tocmai acum. Noaptea ma striga, se soala de 4-5 ori, nu mai mananca, deja regret ca am inceput serviciul. Va mai scriu eu. va pup pe toate si va multumesc ca nu ne-ati uitat. Mie oricum imi e dor de voi dar nu reusesc nimic. Sunt cam disperata." Crisa - bine ai revenit, sa nu cumva sa nu vii la intilneala, ca [box] (traducere: "noi abia te asteptam, si o sa transformam intilnirea in priveghi daca tu nu apari...") Elena - mai stiu eu un mic salbatic [:D], desi la mine la serviciu n-a facut crize, ca avem o pisica in birou si era prea ocupat cu ea, dar prin vizite....[bang][bang] Sper ca nici tu nu lipsesti miine, ca trimitem comandourile speciale sa te recupereze [alcool] Nicol - exista o clinica particulara unde stiu ca se ocupa si de copii, au si loc de joaca amenajat de Chicco, se numeste Trident si e in Cotroceni, linga restaurantul Valencia. Si LA MULTI ANI!!! Bychi - bine ca sinteti bine.[bis] Luca a primit cadourile de la Casa Retro azi dimineata si a fost fr. incintat. Aseara la baie tati i-a aratat cum ii curata ghetutele si inainte de culcare l-am dus si i le-am aratat aliniate linga usa alaturi de ale noastre, iar dimineata cind a dat nas-in-nas cu cadourile a ramas interzis, a zis "ham!" si apoi a luat catelul la plimbare prin casa, dar cel mai mult i-a placut sa scoata animalutele de pe tabloul lor, zac deja prin toata casa. Si tati a primit cadouri de la mos, doar mami.... n-a gasit nici macar un bat in cizme. [V] Ieri eu n-am ajuns la intilnirea DC cum vroiam, ca a facut figuri Dani si am zis sa nu intind coarda ca si-asa miine il las iar cu Luca in scopuri nobile [berica], asa ca... pup u, Andra http://www.geocities.com/luca_obejdeanu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani Nicol! La multi ani si multa fericire tuturor celor care poarta numele Sf. Nicolae! Mariuta a primit ieri cadourile in ghete, cand s-a trezit dupa amiaza. Nu stiu cat a inteles, dar era foarte grabita s acoboare la ghetute (pe care le curatase cu o carpa inainte de culcare si la lasase la usa). I-am spus ca a venit mosul si spune intr-una :ghete". "oshu" si vroia sa o ia singura pe scari. S-a bucurat de cadouri. A primit si un ceas (caruia ii spune "canga") si era f. fericita, pt. ca pana acum artata ceasul la mana tuturor, se uita la mana ei si zicea "n-ai!!!". I-am luat si un fell de puzzle cu un ursulet (de fapt cate 6 capete-cu diferite expresii, manute si pis=cioruse imbracate diferit). S-a jucat ea putin cu ele, dar se incapatana sa puna doar capete, asa ca i-am lasat doar trei piese: cap, maini, picioare si a reusit sa faca un ursulet intreg [:D]. A mai primit carti, o papusa si un puzzle cu 12 piese (dar o mai las sa creasca pt. el). M-a uimit f. tare un lucru: mama i-a luat un suc Tedy. Ea nu a mai baut decat asta vara, in concediu Tedy. Imi aduc aminte ca eram la Muntele Rosu si am insistat atunci cu ursuletul Tedy. De atunci nu a mai vazut decat in reclame suc si nu ma asteptam sa-l recunoasca. Cum a vazut sticla a spus" "Tedy" si era asa de fericita, ca a trebuit sa-i dam sa bea tot sucul. Cam atat despre mos. Acum il asteapta pe Mos Craciun "ciu". Va pupam Cornelia [gravi] (17 sapt.) si bb Mariuta (2 iulie 2003)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daca va intalniti la Eva, vin si eu! 1. Carmenutza 2. Andra 3. Bibi 4. Magda 5. Gio 6. Magdone 7. Bychi 8. Dana Andra i-ai luat incaltari lui Luca? Nicol la multi ani si tot ce iti doresti de Sf. Nicolae. Ma bucur tare mult ca e bine Vulpi. Adi ne bucuram de vesti, poate reusesti sa treci mai des pe aici! Crisa bine ai revenit si te asteptam cu povestiri. Claudya, a fost de milioane faza cu pantofii la cuptor. Vezi, si tu cauti retete de mancare [:D]. In afara de ce zici tu, Stefi mai papa cu mare succes pilaf, fie cu carne de pui, fie cu ficatei, ghiveci de legume, mancarica de cartofi, ardei umpluti... Nu e nici o reteta speciala, daca vrei sa iti spun vreuna anume iti dau detalii, dar sunt metodele clasice... Mai, nu pot sa va raspund tuturor ca ati scris prea mult [:D][:D] Gio, vad ca ai fost la intalnirea de la WTC, lamureste-ma si pe mine, pana la urma cu ce a donat DC s-au strans toti banii pentru Paul??? Stefania a primit de Mos un covoras puzzle cu cifre, de polistiren, si Patrocle luar de la sala Dalles (copyright Andra [;)]). Iar mami a primit ultima carte a lui Umberto Eco, sa se mai culturalizeze [:)]. Tati, saracu', nimic... sa imi fie rusine dar imi iau revansa de Craciun. Noi am fost la munte in w/end, cam frig si cam urat, dar tot am mai stat un pic si pe afara. Nu era zapada decat pe munte, se vedeau superb toate crestele albe. Va pup si sper sa ne vedem maine.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'Neata fetele si La multi ani Nicol si tuturor celor sarbatoriti astazi! Razvan n-a prea inteles el care-i treaba cu Mosul, s-a jucat putin cu jucaria care i-am luat-o si dupa aia a aruncat-o cat colo. I-am luat un carucior de ala de plastic, de fapt e pentru fetite [ups], in care se plimba papusile. Fusesem pe la o prietena de a mea care are fetita si atat ce i-a placut caruciorul ala si s-a mai jucat cu el, ca am zis neaparat tre sa-i iau si eu, dar vad ca degeaba....Chiar ma ingrijoreaza chestia asta, ca nu are rabdare sa se joace cu nimic si se plictiseste repede de orice jucarie. Mihaela -inca nu stiu sigur cand venim, cel mai probabil ajungem pe 24 in Bc si nu cred ca stam si de Revelion. Acum depinde si de vreme. Nu vreau sa te incurc, cred ca o sa te sun in jur de 27 sau 28 dec dar daca sunteti plecati sau aveti alte planuri nu e o nici o problema. Si noi daca venim asa de rar pe acasa tre sa ajungem pe la toate rudele mai intai, ca stii si tu cum sunt rudele...[:)] Oricum mercic pentru invitatie [flo] Crisa - bine ai revenit! mai citesc si revin. Pupici[pup] Magdone si Razvan (19.07.2003) [url="http://community.webshots.com/user/magdone2u"]poze[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neata,fetele! la multi ani,nico! a venit si la noi Mosu'!"MoCoco" i-am pus cizmulitele langa patut si peste ele cadourile.si,oooof,le-a asit la 6 dimineata cand am trezit-o ca-mi mutase nasul de la kk...am fost ieri in vizita si a mancat de a spart! asa,deci a primit tricicleta chicco,aia cu maner-care nu e stabil, o tricicleta-jucarie de care este incantata,stie sa se urce'/dea jos singura dar sa pedaleze inca nu.a mai primit o papusica parfumata,un set cu instrumente muzicale,un pitic cu patut din colectia cu Alba-ca-Zapada,un telefon cu Barbie,o pisicuta care miauna cand o atingi...si gata!sa nu va imaginati ca apreciaza ceva...ba chiar a gasit ca umerasul de la o pijama noua ar fi mai interesant![:D] mie mosul mi-a adus Codul lui DaVinci si,doamne,ce m-am mai bucurat ca incepusem sa il citesc pe comp in engeza si cum eu nu prea am timp/loc de stat la comp...mai greu! bine ai revenit Crisa! imi pare rau ca nu am stat mai mult la TNB sa le vad si pe Bibi si Carmen... va pupic dulce si mai vorbim... Alexandra mare si Alexandra mica(10 iulie 2003) http://community.webshots.com/user/alexandracojocaru
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

1. Carmenutza 2. Andra 3. Bibi 4. Magda 5. Gio 6. Magdone 7. Bychi 8. Dana 9.Elena ? 10.Crisa? deci astea suntem toate? Fac rezervare pentru 10 persoane? Madishor, Ioana, Nicol, Bobi,Cgaby,.voi nu veniti? Carmen si bb Maya Alexia [url="http://www.community.webshots.com/user/carmenmaya"]Poze cu Maya[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

BUna!!!!!!!!!1 La multi ani pt toti Nicusorii si Nicoletele !!! (Nicolsi Nicholas al Salinei, chiar daca ea nu mai scrie..pe ceilalti nu ii mai stiu, sorry) Carmenutza, mersi pt sugestia cu dusul, incercam. La WTC a fost dragut, am fost special pt a duce niste bani si lucrusoare, cred ca s-a ustarns banii pt Paul, era un subiect despre intalnire la DG. Fetita Marinei este o scumpa, daca o vedeati fetelor..ingeras blond cu parul cret si ochii albastrii... Sigur-sigur nu mai stiu daca ajung la intalnire, dar e posibil sa mai vin cu cineva, va spun maine sigur. Bychi, multa sanatate pt toata familia! Mai vb, Gio si Taisia [url="http://community.webshots.com/album/215203924zwKJfy"]poze noi cu taisia [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...