Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Copilasi de iunie-iulie 2003 (37)


Andra_

Recommended Posts

Salutare.....detectez o stare de buna dispozitie pe aici, lucru care ma bucura nespus....Noi de ieri suntem bine, am iesit afara, am papat bine..gata..a trecut si asta...... Andra, azi ma duc la sala Dalles..merci de info..ramai in top cu info cumparaturi ca de obicei...as merge si eu maine la lansarea cd-ului da' Razvan lucreaza si maine si n-as veni singura. Bibi, cum te reorganizezi profesional? e de bine? Hai sa stabilim exact intalnirea....ca d'abia astept. mai scriu.. Carmen si bb Maya Alexia [url="http://www.community.webshots.com/user/carmenmaya"]Poze cu Maya[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 136
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Mara si-a descoperit umbra.Era tare derutata ca nu o poate prinde.E fascinata de carti.I-am cumparat reviste pt. copii cu printese si e tare incantata de ele.Am descoperit ca daca dau drumul la desene animate are rabdare sa stea pe olita mai mult. Sanatate copilasilor bolnaviori. Magdone- eu stiam ca daca ii dai antibiotice dupa vaccin risti sa anulezi efectul vaccinului, adica nu se mai creeaza anticorpi pt. ca lupta antibioticul in loc sa lupte organismul copilasului. Ama si bb Mara
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si noi mergem maine la teatrul national pentru lansarea cutiutei muzcale. noi suntem foarte bine.cu alexandra ma inteleg din ce in ce mai bine,in sensul ca parac ar creste vazand cu ochii.stie tot! mananca foarte bine si ma extaziaza asta!din pacate e cam alintata,tipa cand nu ii convine ceva,nu ma lasa la calculator...e,dar asta e! i-am cumparat cadouri de Mos Nicolae,acum ramane sa ii luam pentru Craciun,ceea ce va fi si mai palpitant![il][il][il] doamne,sunt maniaca dupa cheltuit banii!noroc ca razvan imi impartaseste ideile,in mare![:D] va pupic dulce,dulce! Alexandra mare si Alexandra mica(10 iulie 2003) http://community.webshots.com/user/alexandracojocaru
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, punem de o intalnire la Teatrul National??Dar la WTC - cred ca vin singura acolo. Trebuie invitatie, ceva, sau e intrare libera???? Cu ocazia asta ajung si la sala Dalles (Andra, mersi de pont[cool]). Madishor, eu nu am ratat ghetele de la Olang nici pt mine[^], macar atata.... Carmenutza, vezi ca Jianu e si la medicover, eu m-am programat acolo, e miercuri dupa-amiaza- 3104410 Catan, CRisa, ce bine ca v-ati intalnit! Pupici Gio si Taisia [url="http://community.webshots.com/album/215203924zwKJfy"]poze noi cu taisia [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

bun gasit fetelor, am revenit si noi pe plaiuri bucurestene, legate la internet. o atmosfera tare faina asa de iarna, cadouri. eu nu cred ca al meu copil o sa inteleaga ca i-am luat un cadou cand va gasi pachetele sub brad, sau dulciurile sau jucariile din cizmulite pentru ca el insusi se mai joaca cu propriile-i incaltari si nu numai - si baga tot felul de chestii in ele. asa ca de Mosh Nick dau liber la dulciuri pe care in mod normal nu are voie (cioco, etc) iar de Craciun vrem sa ii luam scufita de mosh si..."data". venim si noi maine la National, asa xca ne gasim maine si vorbim. am sa o sun pe andra. va pup, de abia astept sa ne intalnim, cu drag bobi si bb andi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce-as mai veni si eu la lansarea cutiutzei muzicale!Si nu pentru cutiutza,cat pentru intalneala. Dar apropos de intalneala,unde e Crisa ,dom'le?Nu vine si pe la mine?Vezi,ce inseamna sa nu am internetu' in casa? Daca tot se vorbeste de papucei si ghetutze sa va spun ca de cate ori nu gasesc perechea la vreun papucel,sigur e in cuptor[:D].Mai ca faceam o friptura de sandale asta vara.Am descoperit "ascunzatoarea" dupa o saptamana de cautat perechea sandalutzei.Acum stiu.De fapt cuptorul are la baza ca un fel de sertar in care poti pune tigai sau mai stiu eu ce vrei.Eu nu am pus nimic,dar a avut Emma grija.Acum zac acolo si conservele toate,carate din alt dulapior,cu mare istoveala.Era fata foarte ocupata si nu puteam s-o intrerup,caci altfel ma intrerupea si ea pe mine de la diferite "trebi".Ca urmare,am sa-i pun si eu cadourile de Mos Nicolae tot in cuptor...cu sigurantza le va gasi. Si tare gospodina mai e ea(cum de altfel toti copilasii cred ca sunt la varsta asta),astfel incat de fiecare data cand trece pe langa aragaz,imi arata mizeria de pe el si face"chh",asta insemnand ca eu sa curat.I-am explicat ca am sa curat mai tarziu,ca nu se ia asa usor.De fiecare data astept sa adoarma ea,ca sa dau cu ceva solutie,ca altfel nu se ia.Si i-am mai spus ca daca nu-i convine,sa curetze ea,in timp ce dorm eu,si fara prea mare galagie,ca sa nu ma trezesc.Ca uite asa fac si eu in fiecare zi.[^] Deocamdata atat.Va mai rog,cine are chef si timp,sa-mi mai scrie si mie ,eventual pe PM,daca aiCi s-a mai scris,ce mai papa bebeii.Emma mananca foarte bine ciorbitza cu multe legume si bors,in care a fiert si pui sau carne de vita.In schimb la piureuri sta cam nasol...sau poate eu sunt de vina,nu stiu.Nu prea s-a agitat niciodata sa pape piureul de cartofi.I-am facut si piure de brocoli si altul din mai multe legume,dar aceeasi poveste.Care o fi secretul sa ii placa?Parca atunci cand era mai mica le manca.In schimb,din carnitza musca singura si asta imi place.Ii mai gatesc orez si-i place si pui cu sos alb.Dar alte mancaruri cu sosuri...va rog,dati-mi idei si daca suna pompos,spune-ti si cum se face[yami].Cer prea mult? Va pup si sa aveti un weekend linistit! Mami si Emma gangurica http://community.webshots.com/user/claudik100 http://community.webshots.com/user/claudik1000
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor, Astazi,cu ocazia apropierii sarbatorilor,am pus in geamuri luminite,in forma de stea si cometa.Am pus,2 la parter,una la Miru si una la Paula,urmand sa punem si la noi(are un bec ars,si cum becurile sunt legate in serie,nu merge instalatia). Paula e tare extaziata,prima oara cand le-a vazuyt a repetat vreo 4 minute "wow"."wow". Azi a mancat tort cu mere si spre uimirea mea i-a placut(ei nu-i prea plac merele).Am sa va dau si voua reteta(tare simpla),caci merita incercat. De Mos Nicolae,am facut cadou saniuta,mai facem un cadou(nu stiu inca ce) in seara de duminica. Miruna azi as impodobit casa cu specific de Sarbatori,in afara de luminitele din geamuri,a impoodobit6 bara de la scara si semineul care arata superb(sunt modesta seara asta [:D]].A pus 3 cizmulite si betea rosie pe margini. Catan si Crisa,ma bucur ca v-ati intalnit. Romana-ai gasit ce te interesa cu vremea? Bobi-nici eu nu cred ca Paula are sa inteleaga ceva din faptul ca vom impodobi bradul,ca cor fii cadouri sub el.Mie imi e frica sa nu traga bradul si sa cada peste ea,sa nu se catere pe el... maria,[mamica] de Paula [patut](1 an) si Miruna [zana] (13 ani) [pegeam][*]Sarbatori fericite!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Claudya-ai primit PM-ul meu?Promit ca scriu si reteta de conoppida(era aici pe undeva,nu o mai gasesc).cat despre sosuri,nu prea stiu,conopida are ceva sos de cascaval in ea. Si eu am nevoie de sfaturi la mancare pt copil mofturos. maria,[mamica] de Paula [patut](1 an) si Miruna [zana] (13 ani) [pegeam][*]Sarbatori fericite!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andra eu stiu de la Crisa ca va pleca astazi.Drum bun draga Crisa sa ajungeti cu bine ,sanatosi si sa-i dai o mie de pupici lui Tudor.[pup] Claudya ce-ti mai face printesa ? Motata mea are un obicei fain[:D]sa inchida si sa deschida computerul ,televizorul ii place sa se joace cu mouse-ul de la computer e asa haioasa . Nu mai zic ca odata cit este de harnicuta mi-a luat gunoiul si mi l-a aruncat in mijlocul casei[:D]sa am ce sa curat. Are si cuvintele noi ,ma striga si pe nume[detectiv],ma alinta mami -de ieri.Rupe tot ce prinde [;)]reviste ,carti si piciul incepe si urla ca parca-i batalia de la Waterloo.[duel] Cindy este f fascinata de zapada ,ieri cind am iesit afara ,ridea si batea cu palmele ,vroia sa prinda fulgii de zapada. La noi a nins tare ieri si era f frumos . Va dorim intilnire placuta si sa va ginditi si la noi care sintem asa departe[;)] Ce vesti mai aveti de la Alinuta? Cornelia pupici pe burtica de baietel[;)].Scrisesem cu o seara inainte un mesaj dar s-a pierdut si m-am enervat[bang] Sanatate la bebeii bolnaviori . Amik f frumoasa povestirea ta[flo]m-a emotionat .Asa o mamica tinara si frumoasa cu o bebita mica .[pup] Va pupa Catan si trupa de piticei cumintei foc[;)] http://community.webshots.com/user/catya106
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...