Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bebelusi de ianuarie-februarie 2004 (50)


Veve

Recommended Posts

Imelda, [ruga] pt. Andrei si sigur va fi bine![pup] Gazi, bafta multa sa nu fie nimic![pup] [q][q]am ratat inscrierea pt. sustinerea examenului in 24 decembrie. Am intrerupt cu ocazia asta si conducerea(desi facusem 8 sedinte), dar o sa continui dupa 3 decembrie cu restul orelor ca sa nu-mi ies din mana la examen( in jur de 15-20 ian.05). Sper sa nu prind examenul cu 5 probe![ups] Roxana, distractie placuta.Dar si odihna la fel. Sa-ti priasca escapada![pk] Bibi a avut o zi super...tot ce i-am dat sa manance... a mancat cu mare pofta. Ce drag imi este de ea cu deschide gurita si cum isi (des)canta mancarica! Pupici si o noapte minunata! Tania cu[ispita]Anduta(14sept'96)+ [bb] Bibi(14febr'04) [url="http://community.webshots.com/user/dady1968"]...poze Noiembrie![/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 143
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Va salutam si noi... nu stiu cum fac dar tare rau stau cu timpul... si nici nu ma simt prea in forma... dar lasa ca vine week-endul si poate ma mai redresez! Deocamdata suntem bine... adica Cosmin papa dar are ceva figuri si scuipaceli dar nu scapa el asa usor. Se pare ca se distreaza ca rade in hohete la masa, nu se mai uita la tv si vrea sa ne tot jucam cu jucarii si sa ne scalambaiem ca sa mancam... Dar cereale vad ca nu prea mai mananca deloc si nu stiu ce o sa ma fac cu laptele (stiti voi) saracutul de la 3 luni si jum tot papa cereale dar.... I-am tot dat branzica si iaurt dar totusi.. abia l-am prostiut in seara asta sa pape lapte cu cereale dar numai din 170 ml. Chiar ma intreb cum de Cosmin e pe urmele ,,mancaciosilor'' cu greutetea la cate trag cu el cu papa (ma refer la Bubu, Robert etc)... adica nici jumatate de kg diferenta, avea ~10,200 kg la ultima cantarire, dar e semenificativ se pare dpdv al sunculitelor... Dar si el e super pofticios... in seara asta am facut o salata cu ciuperci cu rulada de pui, castraveti murati, ceapa si maioneza si tot pe mine a stat, s-a pus pe bocit daca nu i-am dat deloc. Pana la urma i-am dat un pic de pui dar era cam condimentat dar ce sa fac ca plangea cu lacrimi pana in barba si se catara pe mine, i-am dat sa linga si un pic de otet de la castraveti de pe deget si iar ar fi tot cerut (ca si la Babee, e clar ca fimiu seamana cu mine la gusturi... eu cu muraturile, un borcan o data... Si as manca numai prajeli, maioneze, mananc acru si sarat dar nu si usturat(ardei, boia) ca ustiroi si ceapa....miam-miam, daca nu ar mirosi as manca mereu! Tot ce-i ,,sanatos'' intr-un cuvant. Si poftesc de rup, tot mai rau.. asa am fost mereu, uneori am perioade cumplite cu poftele... noroc ca pe sarcina a fost invers. O data, cand oricum nu vroia sa pape nimic Cosmin, tot asa se maraia sa-i dam de la noi dar avem friptura de porc la tava dar as parjita spre final si cartofi facuti langa friptura... si a mancat baiatul atunci vre-o 8 cubulete de cartof care sa nu zic ca erau un pic atinse si de zeama de la conopida murata. Atunci a fost singura data cand i-am dat cat a vrut desi erau cartofi preparati langa carnea de porc dar era nemncat si daca a vrut eu m-am bucurat.... Insa e prea mic chiar daca s-a plictisit de mancarea lui ...nu putem trece chiar la mancarea noastra ca v-am zis ce gusturi am si mai mult carne de porc folosim si pui dar vita nu-mi prea place mie! Prefer sa-i gatesc separat decat sa nu manac eu cu placere! Alt exemplu, acum 2 zile... era ziua galbenusului de ou si nu mai avem ciorbita in ce sa il pun ca sa fiu sigur aa-l papa si ptr ca m-am gandit ca acolo, o lingura de zeama din ciorba noastra care era de porc cu zema d varza nu are ce sa strice, i-am dat asa... si sa te ti planset ca s-a terminat repede... Abia l-am facut sa continuie masa cu banana, mar si barnza de vaci. E clar, ca ar manca mult mai bine mancare de la noi dar banuiesc ca dupa 1 ani si jum. - 2 o sa fie posibil sa pape numai de la noi, pana atunci doar ce se poate si in rest asa de pofta cate o gura... Babee, bine ai revenit si [pup]... super Philip la pampers si papion. Ai un baiat frumos foc ! Felicitari ptr. cele care au reusit si vor reusi sa se mute la casa ... noi macar de ma reusi o masina dar si ptr aia mai avem de asteptat... cred ca uit de tot sa conduc pana o luam! Cristina, ideie buna cu teoriile respective, am citit ceva dar le-am copiat in calculator si aprofundez cand sunt mai odihnita... Andruska, [pup] la baieti si tie! Gazi, iti tin pumnii sa fie ok... si Cosmin nu are cutele egale dar pare ok... insa ma cam puneti pe ganduri! Legat de curele de slabire, exista vre-o sansa sa scap de grasimea de pe burta si de pe soduri ca in rest n-am nici cat trebuie... Ati avea o solutie concreta, in afara sa las poftele la o parte ca asta stiu si eu si o sa ma straduiesc dar nu se rezolva, doar se mentin... Sper sa nu mai cresc in continuare, am ramas cu mai bine de 5 cm in plus la talie si solduri (sus)... desi pe cantar tot asa, max 1 kg in plus ! Cred ca marti sau miercuri plecam iar la Sinaia ptr. o saptamana... si Revelionul tot acolo il facem mai mult ca sigur insa mama o sa lucreze de rev. si va trebui sa-l las pe Cosmin aici la soacramea... n-ar fi, dar nu-mi vine sa plec fara el si sa nu-l pupacesc chiar de Rev...dar alttfel ar trebui sa stam in casa singuri la tv ca prietenii nostri merg toti la Sinaia... Noapte buna tuturor si bebei cuminti! Helen si[copil]Dan Cosmin (21 Ianuarie 2004) [url="http://community.webshots.com/user/phelens"]Albumul nostru[/url] [url="http://community.webshots.com/user/bbianfebr2004"] Albumul comun cu bb-ii de ian-febr 2004[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut acum mesajul tau Imelda... Acum nu stiu sigur cat de garv este in cazul lui Andrei dar din cate spui tu eu zic sa nu te speri f tare ca se va recupera.... Diagnosticul e mai ingrozitor decat ceea ce e concret. Sti ca si noua ne-a zis cam la fel: la 3 luni tetra pareza spastica ca avea tonusul muscular prea crescut, tinea pumnisorii stransi mai mereu si nu facea reflexul ascensorului, la 4 luni si jum numai parapareza spastica dar frusta, adica abia perceptibila, nu mai era tonusul asa de mare dar tot nu facea refelxul respectiv dar la 6 luni si jum totul era ok... facea si ce nu trebuia ptr varsta lui. Important e sa fie psihic bine ca motor se recupereaza... era insa bine daca mergeai mai din timp. Noi am luat tretament medicamntos dar usor (B complex, Tonotil N (aminoacizi), Tanakan( extras de gingobiloba), Glicerol) si gimnastica nu intensiv, asa dupa capul nostru (ca la arobic, cu manutele si piciorusele) dar cum mereu a fost f activ nu am prea facut ca facea singur... Lasa ca o sa fie bine, ai sa vezi! Si la noi tot din cauza unei Hipoxi perinatale dar in cursul sacinii si a provocat problema asta... Chiar daca a avut o forma usoara tot diagnostic din ala sumbru a scris... de zis zicea ca e usor si totul va fi bine dar pe hartie sa mori nu alta... Am intrebat si a zis ca nu exista alta denumire si sa nu ma speri. Sincer, nu m-am prea speriat ca-l vedeam ca e bine! Multa bafta! Helen si[copil]Dan Cosmin (21 Ianuarie 2004) [url="http://community.webshots.com/user/phelens"]Albumul nostru[/url] [url="http://community.webshots.com/user/bbianfebr2004"] Albumul comun cu bb-ii de ian-febr 2004[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...