Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

spaga... inainte sau dupa?


sibip

Recommended Posts

Eu am dat dupa si la doctorita si la anestezista si nu am avut probleme.La asistente pe loc iar la asistenta sefa i-am luat ceva tot la sfirsit.Am avut noroc cu niste persoane de mare bun-simt.E oricum un gest stresant,jenant,mai ales daca esti mai timida,ca mine.Ma inroseam cind executam manevra de dare a spagii!Bine ca nu mai sint inRomanica si am scapat de acest obicei de care aveam ororoare. Mia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 19
  • Creat
  • Ultimul răspuns
N-am nascut in Romania dar am avut alte probleme, si niciodata n-am fost in stare sa dau nimic. puneam in plic si apoi nici nu ma mai puteam concentra la conversatie...ca ma gandeam, oare acum o fi momemntul? si cum sa fac, si nu mai spun ca plecam cu plicul inapoi ca nu aveam curajul. si de fiecare data am rezolvat fara sa dau. nu a fost nici nimic grav, ca o nastere. mi se pare ingrozitor de jenanta aceasta practica. si slava domnului ca aici nu exista asa ceva, si sper ca intr-o buna zi sa se elimine si in Romania. cu aparitia cabinetelor particulare, poate inceteaza. insa...cred ca la doctori trebuie dat dupa, si la asistente inainte. oare ei se jeneaza????
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Marea majoritate nu se jeneaza, dimpotriva, dar sa stii ca exista si exceptii. Recent, am avut un soc, venisem prima data la o consultatie la un dr. dintr-un spital, aveam plicul pregatit, si cand sa-l dau...surpriza mare. NU A VRUT SA-L PRIMEASCA! Mi-a zis sa nu fug dupa el, pt.ca nu primeste! Ramasesem blocata cu plicul in mana, si nu-mi venea sa cred! Apoi am aflat ca nu primeste de obicei. Stiind ce salarii au dr., si mai ales ca nu are cabinet, ma intreb???? Mai exista astfel de oameni?! Scuzati-ma, nu vreau sa ridic pe nimeni in slavi, este incredibil, dar mai exista oameni care fac o meserie din pasiune si cu profesionalism. Si eu cred ca vor fi rasplatiti!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by ariadna33
Marea majoritate nu se jeneaza, dimpotriva, dar sa stii ca exista si exceptii. Recent, am avut un soc, venisem prima data la o consultatie la un dr. dintr-un spital, aveam plicul pregatit, si cand sa-l dau...surpriza mare. NU A VRUT SA-L PRIMEASCA! Mi-a zis sa nu fug dupa el, pt.ca nu primeste! Ramasesem blocata cu plicul in mana, si nu-mi venea sa cred! Apoi am aflat ca nu primeste de obicei. Stiind ce salarii au dr., si mai ales ca nu are cabinet, ma intreb???? Mai exista astfel de oameni?! Scuzati-ma, nu vreau sa ridic pe nimeni in slavi, este incredibil, dar mai exista oameni care fac o meserie din pasiune si cu profesionalism. Si eu cred ca vor fi rasplatiti!
Cinste lor!!! Cine era medicul? Sa mai facem si reclama pozitiva, ca negativa am tot facut!! Monica [mamica] si [copil] ALBERT EDUARD (19 ianuarie 2004 ) [foto] [url="http://community.webshots.com/user/monica1816"]Album Albert[/url] [url="http://www.freewebs.com/bbianfeb2004"] Bebelusi de ianuarie-februarie 2004[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Ven
Stai asa, ca vine imediat conchita si te lamureste ea......... [:-)))]
pardonemoa?:)) daca fetele aici de fata nu inteleg ca presteaza o activitate ilegala pe un forum public schimband informatii despre economia subterana/fraudarea fiscului, daca moderatorii nu sunt deranjati de imaginea data DC-ului de asemenea topice si daca se ignora decizia DespreCopii in legatura cu aceasta problema, imagineaza-ti ca n-am sa raman eu singura sensibila din parcare. :)) hai mai bine sa le uram nastere usoara gravidutelor si cat mai putini medici spagosi in Ro, iar tie LMA pentru Markus [flo] ----------------------- este suficient sa judeci bine spre a proceda bine. (descartes)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut pe toata lumea si va povestesc varianta mea. Mentionez ca actiunea se petrece in Brasov. Am doi copii, nascuti cu cezariana amindoi (cel mare a fost in prezentatie pelviana, si vorba doctorului, "n-aveam cum sa-l scot"). La primul copil, mi s-au rupt membranele mai repede cu zece zile, asa ca nu eram tocmai pregatita. Mi-am sunat doctorul (dl. dr. Gogonea), care a venit imediat, a ajuns chiar inaintea mea. A constatat ca se impune operatia si a cerut sa fiu pregatita. Pina m-a ras infirmiera, pina mi-a facut clisma, doctorul meu a disparut si l-am mai vazut in timpul operatiei. N-am avut timp sa dau nimanui nimic si toata lumea, de la infirmiera pina la doctor si-a facut treaba,fara sa-mi dea impresia ca asteapta ceva. Asa ca atunci cind mi-am revenit,n-am mai dat nimanui nimic, fiindca oricum nu mai stiam exact cine a fost acolo. Cit despre dr. Gogonea, sotul meu s-a dus la cabinetul lui, a doua zi, si n-a vrut sa ia nimic, ca vai de mine, da' nu trebuia... Sotul meu i-a lasat banii si-a plecat. Morala esteca, una e sa dai ca sa fii bagat in seama, si alta e sa rasplatesti o treaba bine facuta, nu ?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...