Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bebelusi de iulie-august 2004 (19)


Oana_B

Recommended Posts

Pai nici eu nu i-am facut program lui bebe. Si l-a facut singur. El cerea sa manance la trei ore, adica devenea plangacios si daca ii dadeam sa manance manca. da acu' se pare ca nu ne mai trebuie asa de des. Sper totusi ca se rezolva treaba cu mancatul asta de la san. cred ca mai e si alta chestie, au dat de gusturi noi de consistente noi si laptele e deja booooring. mitzura cu bebe Tudor Codrin http://community.webshots.com/user/mitzura1974
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 148
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Pe mine mos Ene nu ma viziteaza ziua decat daca sunt gravida[:D], altfel nu, sau daca Doamne Fereste ma simt extrem de rau. Nu pot ziua sa adorm chiar daca noaptea stau de paza. Sotu deja are gluma favorita, cum ma vede intr-un cot langa copil sau atarnata peste patutul lui, imi zice ca stau ca Patrocle sa-l pazesc. Altadata imi zice ursoaica, ca ma vede cum il protejez sa nu-l supere nimeni si nimic, il iau in patul mare si adormim acolo amandoi nas in nas. Pai pot face altceva? Apropos...in cat timp de la vaccin e riscul sa faca febra, ca sa stiu cat sa mai stau cu ochii ca pe butelie???
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hai la multi ani romanasilor pe oriunde v-ati afla! Noi suntem exemplul viu ca oricat ar face copilul fitze si oricat timp nu ar manca...se repara![:D][:D][:D] (noroc cu Papadie si Catrinelu' care mi-au demonstrat ca se poate...ca imi pierdusem orice speranta...:))) Baga Maria pe sub mustati cate un biberon de 200ml de doua zile fara sa zica nimic...Drept e ca ne jucam juma de ora cu el pe la gingiutze...dar asta ca sa ne imprietenim cu el. Insa numa' lapte de mama...ma intreb ce se intampla cand se termina. :))) Eu ii dau lapte numai la trei mese, ca atata am...inca o masa e de mar+cereale (JOTIS, pentru fructe, fara gust) si suc de portocale si alta masa de cereale de la Humana si supica de legume. Mai stam pana duminica la combinatia asta ca sa vedem cum ii merge si apoi bagam legumele pasate. Acu' a alta problema, ca tot vorbeati de program...Eu am obisnuit copilul sa doarma afara macar juma' de ora zilnic...a dormit si in cele doua zile cat am scos-o in marsupiu...si acu' vine iarna! Cum mai culc io cupilu' afara?!...:))) Gata, sa vad daca reusesc sa citesc ce ati mai scris...ca acusi se trezeste cupilu' din somn si isi da seama ca nu are saltelutza aproape... (ma uit la teveu la ce circoteca facura astia cu voturile...:)))...vai neamu' nostru!) O zi exceptionala sa avem! Monica si Maria Alexandra (02.07.2004) http://community.webshots.com/user/cristalina_monica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mie mi-a zis dr sa o urmaresc pe Mielu 24 de ore de la vaccin. da' cica febra daca face, face in primele 7-8 ore. mai ziceti si voi ce stiti de la dr vostri despre asta :) Dorsila nu mai sta nas in nas cu puiu' ca nu-i place sa respire "respirarea" ta. Adeca se incadreaza la riscuri pt sindromu' ala de-al amintisi la "parintii intreaba".
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

e ok sa dormi cu el in camera...hai treaca in acelasi pat ca-l ajuta sa-si regleze respiratia dupa a ta. dar NU e ok sa-i respiri in nas (adeca sa nu ai capul la acelasi nivel cu el). tie ti-ar placea? ia sa vezi ce senzatie nasoala e[:D] sunt sigura ca ti-ar zice da' momentan n-are vorbe :-)))
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

aaaa, la asta te refereai, pai nu asa dormim...patul are 1.60 latime, si 2 m lungime, el imi vine prin dreptul pieptului, la o distanta de juma de metru, ziceam nas in nas ca asa pare, ca eu dorm pe stanga si el pe dreapta sau pe spate dar cu capul pe dreapta. Dar capul meu e mult deasupra caputului lui, daca el imi ajunge abia la piept si e la distanta de un brat de mine. Dimineata ne apropiem, cand maraie el pe la 6 si atunci el intinde manuta si ma atinge pe fata apoi imedikat adoarme la loc, si eu ma trag inapoi cand il vad iar adormit. daca nu ma simte se trezeste de tot
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...