Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bebelusi de iulie-august 2004 (19)


Oana_B

Recommended Posts

  • Răspunsuri 148
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna seara! Stefi isi face somnul de dinainte de baie, asa ca avem un pic de timp sa vedem ce ati mai scris. Si eu ma chinui cu razatoarea de sticla pt. mar. Dar cum nu avem nevoie decit de aprox. 20 ml, nu are sens sa pu in functie storcatorul. In legatura cu dormitul in pat cu noi si eu am fost tentata sa o iau pe Stefi linga mine, mai ales ca sotul meu se trezeste la 4:45. Dar ma gindesc ca este mai bine pentru ea sa se trezeasca in patul ei, pe salteaua cu care este obisnuita. Asa ca deocamdata continui sa ma dau jos din pat de fiecare data cind scartaie sau maraie. trebuie sa recunosc ca am luat-o intr-o singura duminica dimineata, cand era si tati acasa (noi avem un pat de 1,80 latime asa ca incapem) si am mai dormit cu toti inca o ora. Dar recunosc ca am facut-o pentru mine, pt. ca mi-a placut la nebunie sa o tin de manuta cit a dormit. In legatura cu programul, azi a dormit de la 10;30 pana la 14;30. Iar eu hotarisem ca la 3 1/2 ore ii dau sa manance. Niciodata nu iese cum vreau eu [bang] [?] Stefi are mainele reci si transpirate in acelasi timp. In restul corpului este calda, picioarele mai sunt un pic reci. Stiti cumva de ce? Sa avem o noapte calma Pupici, Andrea si Stefania (13.08) http://pg.photos.yahoo.com/ph/amironeanu/album?.dir=/c30a&.src=ph&.tok=ph3V4BCBLUsydlKP
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lia, nu da marul pe razatoarea de inox ca se oxideaza imediat, are gust rau plus ca razatoarea aia o mai folosesti la multe alte "gateli". aia de sticla e sfinta. aa, si sa va zic cum pun eu robot de bucatarie cu capacitate de 1,5l ([:D][:D][:D]) in functie ptr sucul piticului...simplu! fac portii mai mari si beau si eu, iar daca se nimereste si domnul tata pe acolo.....rade tot! daca nu....asta e! Cori, nu am mai plecat la shopping ca barbata-miu a venit de abia la 4...cind eu prinsesem un film mistoc.....asa ca am fost doar la eternele cumparaturi de mincare.....dar in week end nu mai ratez, promit!!!! (si dau si raportul imedeat). Monicule sincere si intense felicitari ptr repararea copilului!!!!! tot asa bine sa o tineti si sa papati tot.....din plin! [pup] gata, noapte bunicica...ma duc sa citesc citeva pagini si ma culc si eu.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

roberta - raspunsul meu e cam tarziu, dar poti sa dai linistita cu garmastan, e foarte bun pentru leziunile sanului, asa ca si pentru funduletul lui bb. monica - bravo, bravo, tineti-o tot asa [bis] fetelor, dragelor, am fost sa imi caut de imbracat, ca pe 7 e petrecerea firmei si trebuie sa merg, macar o ora, doua... ei, sunt in stare de soc [alcool][alcool][alcool] mi-am gasit cu greu o fusta, marimea 48 (!!!!!!!!!) care mi-e stramta un pic, iar la camasa... marimea 50 (!!!!) [alcool][alcool][alcool] nu mi-au incaput bidoanele de lapte in nimic altceva. nu imi vine sa cred ca mi-am cumparat haine marimea 50! [bang][bang][bang] oof, dau in depresie... marcela si [copil] alexandra lia http://community.webshots.com/user/vrabiuta9
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele. Noi tot maraite si moarte de foame. Nu, plansul nu este de la oboseala. Sunt convinsa ca frica de orizontala vine din alta parte. Adica sa va spun de unde vine. Duminica am iesit toti trei la plimbare, asa ca inainte mami ia dat sa pape zanicii. Si ptr ca nu a vrut altceva i-am dat iaurt amestecat cu branzica. Ii place la nebunie. A mancat tot si ar mai fi mancat ea, dar nu ia mai dat mami. Dupa care am pus-o in patul mare, ca sa ma imbrac eu prima. Sa nu o tin pe ea infofolita pana ma imbrac eu. In nici un minut ma striga sotul al;armat, ca fata isi bagase degetele in gura "pana la cot" si vomitase totul in pat. Dar nepriceput, omul meu in loc sa ridice copilul, care avea gurita plina de voma, si fata si tot, el incerca sa o stearga la gura lasand-o culcata. Noroc cu mami care a venit repede repede si ne-a ridicat. De atunci i se trage frica de orizontala. Dar nu am realizat asta atunci, caci am iesit afara si si am stat numai in brate, asa ca atunci cand ne-am intors dormea bustean.Deci nu a sesizat ca e la orizontala. A doua zi in schim uitasem de intamplarae de cu seara si nu stiam ce are copilul. Si totul a culminat la doctor. Olivia, habar nu am cat de mult a consultat-o doctorul. El zice ca da, si ce e drept a intors-o pe toate partile in timp ce urla. Am tinut-o in brate ca sa-i asculte inimioara, s-a uitat si in urechiuse, dar in timp ce ia urla in brate la mine. Sincer nu stiu ce sa mai fac. Azi e mai bine decat ieri cu statul singura, dar marea problema este mancatul. E ora 7 seara si nu a mancat mai mult de 150ml de azi noapte de la 2. Plange de foame si respinge cu limba si biberonul (si cel cu laptele meu si cel cu laptele praf) si sanul, si alta manacare (ceea ce ea manca cu placere inainte). Eu sunt cu nervii la pamant si m-a apucat o senzatie de voma si durere de cap de nu mai stiu. Tace cand o pun in swing, dar nu ptr mult timp, caci aminteste ca ii e foame. Doar in brate la mine tace. Am rugat sotul sa aiba grija de ea o ora sa pot sa stau si eu in pat, dar sincer nu m-a lasat inima cand o auzeam plangand. Asa ca m-am trezit dupa 15 minute si am luat-o in brate. Acum doarme nemancata la mine in brate. Si am tras si un plans zdravan, caci sincer ma simt asa singura aici, fara ajutor si fara sa stiu ce sa fac sa-i fie bine copilului meu. Hai ca v-am facut capul calendar. Scuze.De obicei tin in mine, dar sincer nu mai pot. Liliana si sufletelui ei mic
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Olivia,exact asta este, ca ieri fata avea si febra (i-am dat Tylenol din 4-4 ore)nici nu manca prea mult (cel putin azi a pus capac) nu era nici activa, nu radea, nu gungurea, nici macar nu a schitat un zambet cand am venit de la scoala, ea care de obicei zambea cu gura pana la urechi cand o vedea pe mami. Am apasat-o in spatele urechii, nu cred ca are nimic. De fapt s-a uitat in urechiuse si doctorul(cat a putut). Iar ieri nu voia nicaieri singura, si chiar si in brate se trezea plangand. Apropo, ti-am vazut cavalerul, mama mama ce frumos zambeste. Nu te topesti toata cand iti zambeste? Si culmea este ca azi isi revenise cat de cat cu statul singura si la orizontala, chiar incepuse sa zambeasca iar. Dar acum e maraita toata de foame si refuza orice. Oricum fetelor, multumesc la toate de sfaturi, si de vorba buna. Caci sincer ma ajutati sa-mi fie mai usor. Va pup Liliana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mai mamici,mogaldeata mea aseara a papat la 10,40 200ml de laptic si somn pana azi la ora 9[:0],nu-mi venea a crede ochilor cand m-am uitat la ceas si am vazut ca e 9(binenteles ca si eu m-am trezit odata cu ea[:D])prima noapte dormita de la cap la coada de cand am nascuto,ehee,asa mai vi de acasa,nu credeti? Liliana draga,imi pare sincer asa de rau de mogaldeata ta,si pe tine te inteleg perfect,am trecut si eu prin asa ceva[bang],doamne imi venea sa inebunesc,si ma simteam atat de singura si neajutorata de nimeni,adevaru e ca e foarte greu cu bb si departe de casa,multi [pup]si sa aud numai vesti bune de la voi. Mitzura, Tudorel cum mai sta cu somnelu de peste zi? Anca [mamica] Naomi Ioana(22.07.04)[fetita] http://community.webshots.com/user/naomi_ioana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...