Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

slabit cu oboseala


Recommended Posts

fetele,sa va zic ultima gaselnita in materie de slabit[:D] recomandat fetelor casnice!! Se poate manca orice (gen regim de ..intretinere si se renunta la cinele tarzii)Banuiesc ca e si mai eficient cu disociat sau monti.. Culcarea...cel mai devreme la miezul noptii.Pus ceasul sa sune la 2,baut macar un pahar cu apa plata. Pus ceasul la 4-inca un pahar cu apa. pus ceasul la 6,iar apa si NU se mai doarme. in timpul zilei..nu se doarme,ceai verde chinezesc (are cantitate mare de cofeina) Intr-o saptamana -4 kile in doua(cine rezista) intre 6 si 8 kg. asta e bun pentru persoanele matinale,mie imi este cumplit si la 8 sa ma trezesc,in schimb sunt pasare de noapte,de vreo 6 ani ma culc pe la 12-1. Miercuri e ziua lui Marc si merg la soacra.mea cateva zile,dar cand vin,incerc si asta...daca se apuca careva..astept cu nerabdare rezultatele.[:D]Eu stagnez de cateva luni la 84 de kile 8asta dupa ce am dat jos anul asta vreo 12)si vreau ca pana la Craciun sa mai dau jos 4 kg si apoi pot sa ma relaxez,ca la cat is de lunga...ar fi BINE!!![hot] http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=mamica%20dulce poze noi cu puisorul(1 an si 7 luni) http://f2.pg.photos.yahoo.com/ph/anca20_ro/album?.dir=/5ee0
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 13
  • Creat
  • Ultimul răspuns
La mine nu prea a tinut...nu ca as fi incercat de buna-voie, dar asta e programul lui Vlad de cand s-a nascut si acum are 1,8 ani...se trezeste de cateva ori noaptea, ziua e sfarleaza si sunt singura care am grija de el... si kg tot nu se prea dau duse... Andreea si Vlad [url="http://community.webshots.com/user/vladstefan2"]Iubirea mea[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anca asa numai reusesti sa-ti distrugi sanatatea.Da-le incolo Ancuta, pt 4 kile, uite-te la tine esti femeie frumoasa, tanara, ce daca ai 84, esti si inalta si bine facuta....zau asa Ancuta. Eu stiu din contra ca SOMNUL bun ajuta la slabit, toti medicii o spun.Nu te prosti.[amoras][pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mamica dulce, Si eu incerc sa slabesc (supreveghind ce maninc) si ma culc tirziu ca am treaba si treaba si la serviciu. De slabit nu prea slabesc si daca ma tin de facut regim atunci nu ma mai pot tine pe picioare. Cred ca Ancuta are dreptate, sa ne bagam mintile in cap si sa ne odihnim. Mik.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am slabit vreo 10 kg datorita oboselii din primele 4 luni dupa ce am nascut.Niciodata nu am avut rezistenta la oboseala,decit cind eram studenta si era altfel de nesomn,stiti voi[:D]. Efectiv mincam orice era permis la alaptat si in cantitati mari,beam apa plata,bere fara alcool si totusi slabeam.Bebelusa mea avea colici,nu prea dormea iar eu la fel,o plimbam,o leganam,cunoasteti programul unei proaspete mamici. Dupa 2,5 luni fetita mea a dormit toata noaptea dar eu mi-am revenit cu oboseala abia cind ea a implinit 4 luni. Sanatate si succes la curele de slabire! Alina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mamica dulce, nu tzine deloc! itzi spun eu, ca am avut copil nascut cu mult sub greutatea normala (aproape la jumate) si 5 luni l-am hranit la 2 ore (asa a zis ped. ca sa creasca sa ajunga la gr. normala), max. 2.5 ore (pt ca nu sugea, fiind prea mic, colectam in pompe, fierbeam mereu pompele si biberoanele, spalam pe jos de 2 ori pe zi, restul cu calcat si dezinfectat si aproape ca n-am dormit!) Solicitzi organismul si degeaba (cred ca stresul e prea mare si tentatzia de a te refugia in mici gustarici e crescuta fatza de conditziile de normalitate). Si asa ne stresam de un milion de ori mai mult decat pe vremea bunicii, ce sens are sa ne scurtam viatza si mai mult pentru 2-3 kilograme??? "Copiii au mai multa nevoie de modele decat de critici"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

vreau sa dooorm![:D] Adevaru` e ca eu tot cu oboseala am slabit. Chiar am o vorba: Julia m-a ingrasat (sarcina), ea m-a slabit! In primele luni ale Juliei eram atat de obosita ca imi era lene sa si mananc. Vai Doamne nici nu ma (mai) pot gandi! Parca nici acum nu m-am refacut. brrr [nani] Va doresc succes cu aceasta cura! (eu am dat jos toate kg acumulate cu sarcina, ba chiar si bonus: inca 3 kile in minus.... de obosita ce eram: dar sa stau treaza de bunavoie si nesilita de nimeni in nici un caz. La mine somnul e sfant.) ~~Adela [cit] , mamica de Julia [*][pegeam][*]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La mine nu tine faza cu oboseala si cu stresul! Ba din contra, am observat ca in momente de stres am tendinte de ingrasare. Lasind la o parte cum reactioneaza organismul meu, eu am citit undeva ca in conditii de oboseala nu reusesti sa slabesti, si ca, la dieta, din contra, e recomandat sa te odihnesti, pentru ca oboseala si somnul insuficient favorizeaza obezitatea (sau, ma rog, kg in plus). Tot in articolul respectiv se spunea ca persoanele care nu dorm suficient au mai multe probleme cu kg in plus decit cele care se isi fac "somul de frumusete" sau cele care dorm sapte - opt ore pe noapte.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...