Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bebelusi de sept-oct 2004 (5)


vilma

Recommended Posts

BB-ul meu (Teodor Mihai) s-a nascut pe 20 sept si a avut 4 kg fix. Este cel mai frumos bb din lume (cred ca fiecare mamica crede asta) are chiar si o gropita in obrajorul drept. Avem 2 luni si jumatate, suntem relativ mancacios, avem 5 mese pe zi si 6,370 kg. Bea laptic doar de la mine - 2 mese la san iar trei muls in biberon. Despre mine ce sa va mai povestesc - imi este groaza de [xinpat]. Si inainte era cea mai mare fericire a mea. Acum nici nu vreau sa aud pt ca ma ustura f tare. Am incecat si cu gel pt lubrifiere si tot degeaba. Ce sa ma fac? Pupici Mel
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 149
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Pupici fetelor! [hopsieu] Azi facem 2 luni.[cool] Nu stiu cu ce greutate sa ne laudam, ca e cam frig sa merg cu el la cantarit, cert e ca acum o saptamana avea 5,200 gr... si 57 cm. In principiu suntem cumintei; am inceput sa dormim mai mult noaptea (se trezeste doar o data), burtica ne mai sacaie cand si cand dar bem ceiut BabyCalm. Laptic bem numai de la mami, ca are din belsug [striptis]. Va pupam pe toti: mamici si puiuti![pup] Pe curand.[loveyou] [mamica] si [bibe] Miron Radu (DN 06/10) Poze la: http://community.webshots.com/user/anrian
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multam fain de urari, Roandre, asa sa fie, sa dea Domnul, chiar daca bate vantul printr-un perete care s-a nimerit chiar in dormitor [xx(]...macar de-ar fi al nostru, chiar asa cu vantoasa asta... Hehe... intr-o zi... poate ne-aude moshu' [olala] Mel G, in cazul in care te mai intereseaza un carut cu landou, uita-te la Chicco Trio, e super bun, eu am strambat din nas prima data cd am vazut ca e 11 mil (la carrefour), da' mi-am dat seama ca le are pe toate - landou, scaun de masina (si pe post de leagan, prin casa..) si carut de varsta a II-a, evident, si rucsac.. Acum ce crezi tu, eu nu m-am mai uitat pe piata de 2 luni, asa ca nu stiu cum mai sta treaba, poate a mai aparut vreo oferta interesanta.. Dar din ce-am cutreierat in magazine la ora aia (am umblat cam o luna in prospectari), cred ca asta e cel mai bun, plus ti-l garanteaza un an, spre deosebire de marea majoritate a celor de pe piata cu garantie max 6 luni [:(] Lorena, La multi Ani!!! scuze, am fugit la datoria "cantatoare"..vin mai incolo..pup
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La Multi Ani! tuturor sarbatoritilor... si la noi a venit Mosu` si chiar mi-a facut surpriza :D... eu am fost Baba [:-)))] la ai mei si ai mei, normal fara ca eu sa stiu... au fost "Mosu`" pentru mine :P/ A fost fain, chiar nu ma asteptam. [s] Nicoleta - a lui Iulyp :). Sa traiasca si sa fie fericita si sanatoasa. Noi maine mergem la vaccinul de 2 luni, asa ca va rog sa-mi tineti pumnii [:D]. I-am luat bebelinei un balansoar - cadou :) si e tare vesela in el... vorbeste de zor cu jucarelele, e tare cumintica :). Sa nu fie de deochi. Nathalie papa 120-150-max180ml la fiecare masa, dar are numai 4-5 mese...deci in total mananca pe zi cam 600-800 max. O singura data a mancat 1000, dar cu o zi inainte si una dupa a mancat numai 500... asa ca se intelege. Nu stiu daca sa ies afara pe vremea asta... ninge si e destul de frig... ce ma sfatuiti? Botezul il avem si noi pe 22 decembrie... dupa ce vine Doru. V-am pupat si multa sanatate tuturor!!! [pup] Andreea[8**], Doru[9cer] si Nathalie[copil][zana] [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/andreea_sirbu1/album?.dir=/42d5"][foto] Minunea noastra, Nathalie[/url][olala]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

la multi ani pentru [cor]:Nicolae, Nicoleta samd si Liuta a primit un leagan ...si e super incantata de jucarii, sta si se uita la ele ...fetelor dacxa aveti bani , e o investitie super-prima dimineata cand nu fac cafeaua cu ea in brate... Alex a primit un televizor micut-numai pentru el. kittie- sper ca moshu sa rezolve problema cu zidu-daca se poate. altfel am dormita doua noapte- cu o pauza la 4.30- am dormit dde la 12 la 7.30... fug sa fac micul dejun pentru sot-tocmai s-a trezit-asa-i cand lucreaza dupa-masa... anamari http://community.webshots.com/user/anababa100
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani sarbatoritilor ! Noi suntem singurele acasa 2 saptamani ca tati are un proiect in Elvetia. Suntem dependente de bunicul pe post de sofer ca mami nu are inca permis(se va rezolva in primavara si treaba asta). pe 16 vin insa bunica si matusica din Romania si abia asteptam. Mami a primit un palton foarte frumos si elegant de Mos Nicolae, doar ca mai trebuie sa-i scada putin burta sa incapa cum trebuie in el[:D]Dar de maine se prezinta mami asta , carevasazica subsemnata[:D], la gimnastica de recuperare. A propos, am fost si eu azi la controlul de dupa nastere la ginecolog si totul e OK, mi s-a vindecat foarte frumos operatia si nu se mai vede decat o liniuta acolo.Am primit OK-ul sa fac sport cat am eu chef si timp[:D], atata ca amandoua lipsesc aproape cu desavarsire. Sunt nevoita sa fug ca maraie Alma "terorista" si sper sa revin in curand. Daniela Veuger si bb Alma Bianca http://community.webshots.com/user/danyce103
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetele! La multi ani! de Sf Nicolae tuturor ce poarta numele acesta Mihaela, da,[bang] sincer noi l-am asteptat pe Mosu aseara ca ne-am culcat la 4 fara 10. Ce-i drept ieri am si umblat mult cu ea am ajuns la 9 acasa obosita eu de numai puteam si ea in forma ca deh isi facuse somnul cum a vrut ea. Azi drept urmare am domrit amnadoua destul de mult Acum e imbaiata, pieptanata si in patut doarme sper ca mult. A venit mosu si la noi chiar cu neasteptat de mult. Am primit un Charlie red si produsele avon de care v-am mai spus eu. Anamari si Andreea si noi avem un leagan din ala pe mine sincer va spun ma scuteste de multe ore de stat cu ea in brate, este excelent o pun acolo ii dau drumul ca e cu baterii si nu am treaba cu ea. Am vazut ca seara de regula e tare maraita in sensul ca ar vrea sa stea mult in brate dimineata nu e asa, sta in cosulte se uita la carusel ii mai pun cate o jucarie de sunt foarte incantat ca am surprins-o azi de 2 ori ca a intins manuta voit dupa jucarie. Si seara o pun ori in leagan ori mai am un scaun care vibreaza tot de bebelusi si asa o mai pacalim. rade de cateva zile de ma omoara se da pe spate de atat ras, gamndureste. de regula dimineata e bine dispusa v-am spsu seara e mai maraita. la voi cum e? Daniela cum e Alma tot asa multisor stati in brate sau s-a mai dezobisnuit? va pup si va urez noapte buna Mada,un om. Cu frica lui Dumnezeu si Ilinca Teodora 22 sept 2004 http://community.webshots.com/user/madaspa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

gangureste nu gamndureste. Mihaela cum fuse la cumparaturi? Lilia si a mea e cam fornaita ii dau cu spray marimer si vad ca inca rezolvam asa, apropo de somn lung am vazut ca daca ziua umblu mult cu e si ii modific programul seara facem noapte alba o sa incerc sa nu o mai dau asa peste cap. Lorena La multi ani lui bebe Radu sa fii cuminte si sa cresti mare si voinic! Kittie mai aveti de despachetat? spor la treaba! ma bucur ca Badice te-a lasat sa-ti faci treaba! Dar lasa ca recupereaza el orele state singur[:D] Mel eu am un carucior iglesina, un model mai vechi dar e tare bun. ania sat-i traisca printesa Ina m-am uitat si eu acum la pozici e o scumpa. ralucule si mie musafirii mi-au stat sambata...de nu mai plecau odata noroc ca a fost fata cuminte. Deci Tristan vrea sa doarma toata noaptea... bravo lui va pup Mada,un om. Cu frica lui Dumnezeu si Ilinca Teodora 22 sept 2004 http://community.webshots.com/user/madaspa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daniela am vazut pozele noi! De ce nu zici bre ca pusesi pozici? E o scumpa Alma in rochita si cu mosu m-ati dat gata! Scuzati greselile dar e totusi 11 noaptea, scriu si eu pe masura ce va citesc. bye Mada,un om. Cu frica lui Dumnezeu si Ilinca Teodora 22 sept 2004 http://community.webshots.com/user/madaspa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...