Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bebelusi de sept-oct 2004 (5)


vilma

Recommended Posts

MADA la mine are toane...are zile in care rade tot timpul...are zile ca azi cand nu a vrut sa rada de loc...si a marait, si a marait. si acum - doarme si scanceste...Ieri insa a ras de m-a topit... si a mea mai da cu manuta dupa jucarii, dar nu sta in patut nici cu jucariute nic fara....eu i-am pus o zornaitoare in mana si i-am inchis pumnul si a tinut-o strans, strans de tot...si s-a distrat ca daca o miscam zornaia zornaitoarea. anamari http://community.webshots.com/user/anababa100
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 149
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Mada, asa sunt eu, mai zapa'. Si acum sunt si chiauna de oboseala, asa ca nu sunt mereu pe faza. In plus, mai tot timpul fac poze si mai selectez cate ceva si pun in album.Merci de aprecieri[:D]. Eu credeam ca numai eu o vad pe domnisoara asa de scumpa, ca doar sunt mama ei. Alma nu vrea neaparat in brate, ci atentie cat se poate daca e treaza ca se plictiseste daca e singura si daca sta intr-un loc, asa ca mai mereu tre' sa o pun ba in tarculet, ba in carucior, ba in balansoar. Daniela Veuger si bb Alma Bianca http://community.webshots.com/user/danyce103
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua, sa va traiasca piticutii-Nicolete si Nicolae[bis] Amoodia-ce antibiotic ai luat pentru infectie initial? si cate zile?Eu zic sa nu te ingrijorezi de cosurile de pe tine-de pe piept s.a. m.d.. Schimba des tricourile, eventual dezinfecteaza zona cu ceva.Nu ti s-a raspandit infectia in organism.Pot sa apara si de la hormoni care acum pe masura ce revin la normal provoaca mici furtuni. Important e sa iti treaca jos. Si eu am avut infectie jos la epiziotomie si am luat Zinnat 10 zile. Ar fi fost bine sa nu ieie antibiotic de capul tau ca poti sa fcai mai rau!! Lilia -fetita mea -nascuta pe 9 oct are 54 cm si 4140...si e cam lenevica la supt asa ca pana acum am indopat-o cu seringa dupa fiecare masa aporape-am o seringa speciala de la farlin -se cheama dispozitiv de administrare a medicamentelor cu care ii dau mai usor fara sa o chinui si fara sa vars e langa( asta fiindca am zis sa nu ii bag tetina ca mai intai sa invete bine sa traga din san). Acum de cateva zile trage ea singura mai bine si sta doar 20-25 minute la san. SI am ajuns sa nu ii mai dau deloc nici ci seringa nici cu biberonul.Si din cauza ca suge mai bine am si mai mult lapte si ma gandesc chiar sa incep sa pun la congelat Aaa si apropo de protocale-e prima oara cand aud ca da da alergie si nu cred nici sa ma pici cu ceara.Ce maternitate?-...mi se pare cel putin ciudat din tot ce am invatat eu in 6 ani de facultate-am sa intreb si un alergolog. Nu cred nici ca portocala da colici-da ce credeti ca in Africa nu mananca nimeni portocale? ...Eu am amncat si portocale si ce am nimerit ... Andreuta a mai avut si colici dar s-a linistit cu Sabsimplex si nu am putut sa leg colicile de ceva anume mancat. Bine, va las ca mai incerc sa trag un pui de somn...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neata! noi am dormit de aseara de la 10 pana la 6 cand s-a trezit la papa.[cool], dar cred ca din cauza nasucului infundat nu a mai putut adormi la loc, are deja apropae 2 ore de cand e treaza. azi vine o tanti sa ma ajute a curatenie va pup si sa aveti o zi cat mai placuta Mada,un om. Cu frica lui Dumnezeu si Ilinca Teodora 22 sept 2004 http://community.webshots.com/user/madaspa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata dragelor! Mada- mesc pentru urari. Fetelor..nu stiu ce sa-i fac Inei...ieri toata ziuam-a innebunit ..de fiecare data cand a tb sa pape a papat 5 min linistita si apoi a inceput nebunia..se certa cu tzitzi de mama mama..si plangea groaznic..azi dimineata la fel...si am impresia ca nu se satura bine...uff..sinu va mai spun ce trage de tzitzi in toate directiile... In rest e cam scarmocitasi doarme cam agitat...geme, da din manute. Doar aseara dupa ce avenit tati cu noua revista Mami a fost si ea mai vesela putin..ca am luat-o la dans pe noile melodii din revista. Pupici, Ania & bebitza Ina (23 oct 2004) http://community.webshots.com/user/anielast
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata ! Io mi-s cu ochii lipiti de somn [bang] si va invidiez ca puii vostri adorm inainte de 12. A mea nu stiu ce o avut ca mi-o adormit la 2 dimineata la 4 si 7 iar trezirea iar acu se tot foieste ... Ca sa fiu sincera nici io nu am auzit de interdictie la fructe, cum ca ar provoca colici si ma tot intreb bebelusii care papa numai lapte praf de ce au si ei dureri de burtica ?? Danyce bebelina ta seamana leit cu mami la mine e invers spre bucuria soacra-mii ca a mea s-o aruncat in partea lu barbatu -miu[:D]. Noi cred ca renuntam la tati nu -i mai place se enerveaza ca nu curge laptele repede asa ca am ajuns sa ma mulg si noaptea !. La mine o fo mai problematic ca foloseam aparatoare dintr-alea pt sani din lipsa de sfarc si bebelina mea nu prea facea diferenta intre tetina si tata falsa da vaz ca de acum se cam prinde . Norocu meu ca am o pompa electrica inchiriata de la farmacie ca altfel nu stiu ce as fi facut. Mai nou i-a aparut o iritatie pe obrajori si ma intreb daca o fi de la suzi pe care o iubeste f mult sau de la laptic .. pupi, mari
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mari stai linistita ca nici bb-ul meu nu se culca devreme - 1 , 2 si chiar 3 noaptea. Norocul meu este ca reusesc sa dorm in timpul zilei caci altfel cred ca m-as urca pe pereti. Culmea este ca toti bebeii dorm linistiti dupa baita dar al meu se invioreaza. Sper sa mai creasca si sa se mai schimbe. Ania bb-ul meu plange la titi cand se satura si eu tot incerc sa-i mai dau. Si cred asta pt ca daca-l las in pace doarme 4 ore ori daca nu ar fi satul ma gandesc eu ca ar cere papa mai repede. Mada de unde ai leaganul caci vreau si eu sa scap de leganatul in brate! Pupici Mel
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna mamici, mai scriu si eu pe apucate, nu am timp de nimic, motzata mea este suparata pe viatza,nu stiu ce are,se comporta exact ca bebitza Ina, a Aniei, mi-a facut sfarcurile prastie si nervoasa si da din caputzul ala mic ala ei, se lupta cu sanul...e o nebunie si plange in timpul asta de mama focului, nici nu mananca...ce-o mai fi si asta? mai are si milioane de bubitze rosii pe gat si pe corp,cu motz albicios, de m-a speriat de tot. si nici la doctor nu am cum sa ajung, sunt singura, sotzul meu e plecat, si uite cum ma chinui eu, [q], [bang], mama fara experienta ce sunt...si nu va mai zic ca adoarme noapte de noapte dupa ora 3.30am, si nu prea mult, ca strica, pana pe la 4.30 am si uite asa, din ora in ora, parca cineva mi-a pus gand rau...[q] [q] [q]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

He, he, he... se pare ca sunt o fericita[;)]! Sorinel al meu, la doua luni jumate, doarme de la ora 22:15 punct pana la ora 9:00. O data sau de doua ori se trezeste noaptea, ii bag repede titi in gurita si adoarme la san ca un printisor! Nici eu n-am auzit de povestea cu alergia de la portocale!... Si eu am fost foarte racita, m-am tratat cu bai fierbinti cu sare, ceai cu miere si lamaie si din cand in cand cate un paracetamol. Va urez sa va faceti repede bine, mamicilor racite!... Eu am avut o nenorocita de viroza care m-a chinuit vreo 10 zile, de nu puteam sa stau in picioare. Acum suntem bine, si eu si BB. Mai, dragelor, voi aveti probleme cu hemoroizii[:(]??? (subiect delicat). Am facut in timpul sarcinii si nu mai scap de ei![bang] Ionela si Sorinel
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...