Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bebelusi de sept-oct 2004 (5)


vilma

Recommended Posts

  • Răspunsuri 149
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Salutare, eu am fost azi la dr. ca mmi-am facut analize.. mi-a spus ca mi-au iesit toate bune mai putin ceva indici pe la ficat.. mai refac ceva analize.. eco la ficat... sper sa iasa bine... maine mergem cu Mara la dr. sa vedem ce ne zice cu refluxul.. e bine acum mananca bine si doarme la fel... numai la taica-su in brate face scandal daca eu nu-s in preajma... oare de ce? la voi se intampla sa panga tare daca nu sunteti in preajma? la capitolul fructe si alimente de evitat astia spun numai de prune, brocoli.. si cam atat.. daca are alergie la lactoza de evitaat arahide, fructe de mare, peste...In rest se recomanda sa mananci varat si de toate , laptele prinde si el un pic de gust si vopilul o sa fie mai deschis la toate cand o sa mannce el... se obisnuieste cu varietatea cica... noi am primit o carticica cu copilul de la 0 la 2 ani cand am iesit din spital...si primesc in permanenta carticele cu ce trebuie facut, cum trebuie hranit si altele... cam atat pe azi , numai bine
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dixie io am o cutie de Milumil in caz ca raman fara lapte si pe cutie scrie ca la 2 luni ar tre sa manance 170ml daca are 5 mese pe zi . Asa ca poti sa -i dai linistita 150 dc are 6 mese. mari Go to Top of Page La 2 luni,Milumil1 trebuie sa manance 170 ml la o masa sau toate cele 5? ca m-ai cam bagat in ceata...al meu bb mananca 80-90 ml o data la o masa si ii mai dau si san.Lamuriti-ma si pe mine. ana maria
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mel multumesc de raspuns. Mi-a zis sa incep cu cate 20ml de lapte praf dupa ce papa tzitzi. O sa-i dau totusi in seara asta si apoi mai vedem noi.. Apropo, n-am reusit sa ne laudam. In calendarul "Academia Mamicilor 2005" apare si poza Alexutzei. Va pup! Mihaela si papusica mica Alexia Maria http://community.webshots.com/user/roandre
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si cum o minune tine doar 2 zile Lia a dormit doar 4 ore azi noapte-incepand cu 3 am...2 ore trezit mancat si inca doua ore...Sa dus taica-sau din nou la munca si cum vine la 12 noaptea-eu zic ca-l simte si de aceea nu mai adoarme...voi ce ziceti? ( pare cam exagerat, e cam micuta ca sa-si astepte tatal treaza dar, cine stie?) Roandre-ai grija ca am inteles ca hranitul mixt grabeste ablactarea....succes cu bebita.poate ca e ea mai comoda-despre mine spuneau ai mei ca trebuiau sa ma trezeasca cu forta ca sa mananc... anamari http://community.webshots.com/user/anababa100
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am incercat si cu laptele praf...si nu merge! Pur si simplu nu vrea lapte praf, vomita cum ii simte gustul. Am incercat si cu biberonul, si cu lingurita, si in brate si culcata si in timp ce-i dadeam sa suga sa-i bag incet biberonul...cum simtea gust de Bebelac cum impingea cu limbuta lapticul afara iar daca insistam icnea ca si cand urma sa vomite. Asadar am renuntat si am alaptat-o in continuare si apoi a adormit pe la 11 (asa cum face in fiecare seara) si sigur se va trezi maine dimineata la 7. Nu stiu ce sa mai cred. Daca ii mai era foame plangea sau se trezea noaptea, dar ea nu are problema asta. Sa fie mai lenesa la mancat si sa nu vrea sa suga? Eu cred ca o s-o alaptez in continuare si dimineata o sa mulg int-un biberon laptic si daca e ii au completare seara daca mai vrea tot de la mine. Anamari, cunosc riscul dar daca nu ia in greutate bine doar cu lapte de la mine nu am ce sa fac. Am facut si proba laptelui cum spunea Georgiana_david si pare a fi bun lapticul. Acum nu stiu cat e de bun si calitativ. Fetelor mai am o intrebare. Pe luna avem dreptul la maxim 3 medicamente pe o reteta sau se poate si cate un medicament pe fiecare reteta (maxim 3 retete)? Mihaela si papusica mica Alexia Maria http://community.webshots.com/user/roandre
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, voi ati marit tetinele la bebelus? Ca eu dupa isprava de vineri cand le-am marit si nu a fost bine, am cumparat altele noi. Acum problema e ca durata mesei a ajuns sa fie 1 ora, poate si o ora si jumatate uneori ca bebele suge greu prin gaurica aia... dar ce-i drept au disparut durerile de burta... Oricum ma batea gandul sa i le maresc din nou dar mai putin, poate o fi mai bine... In cat timp e normal sa termine de mancat 120ml? Roandre, daca vomita laptele praf nu e ca nu-i place... daca nu-i placea nu-l sugea, nu-l inghitea deloc... eu cred ca vomita de la aerul din stomac, cum facea si de la laptele matern. Altfel, voi ce medicamente mai aveti nevoie de la doctor? Ca ma duc si eu vineri si sa stiu ce sa cer... imi e greu sa ajung daca bebele va fi racit de exemplu, ma gandesc ca le-as putea avea in casa unele dintre ele. dixie & victoras (3 oct)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...