Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bebelusi de sept-oct 2004 (5)


vilma

Recommended Posts

Buna fetele! Cybip iti spun cu intarziere la multi ani ! pt bebe pt ieri Georigana La multi ani pt Daniam sa fie sanatos si mancacios! Eu la inceput nu i-am pus zahar in ceaisi nu prea ii placea si acum ii pun 1 lingurita de glucoza este foarte buna nu indulceste tare plus ca nu da colici ca nu fermenteaza si nu trebuie fiert poti pune in ceai cand e rece chiar. E un pic cam scpuma 35.000 suta de grame dar oricum nu bem ceai in fiecare zi eu zic ca merita. Cristina mcm cum a fost azi noapte dupa vaccin? Sper ca bine si fara febra! Ieri am umblat toata ziua am ajuns la 9 acasa nu am apucat sa va scriu aseara si nu prea am putut sa-i tin programul ei si iar ne-am dat peste cap si s-a culcat la 2,30. Eu am mancat pe la sarbatoritii la care am fost, niste prajituri si aseara am fost prietena cu buda cu niste crampe ingrozitoare, deja scosesem ultima sticla de lapte de la congelator sa-i dau fetii, ca ma gandeam sa nu-i fac si eu crampe, dar nu a avut nimic asa ca i-am dat in continuare piept. Si asa mi-era groaza ca trebuia sa ma scol sa ma mulg sa arunc laptele. Ne-am tot uitat la tv aseara la circul cu frauda electorala, pe mine ma interesa direct ca eu lucrez la institut la statistica chiar la directia care face programele pt alegeri. Voi ce parere aveti de faza cu frauda credeti ca a fost? Eu unu nu prea cred. va pup Mada,un om. Cu frica lui Dumnezeu si Ilinca Teodora http://community.webshots.com/user/madaspa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 149
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Mada, eu inclin sa cred ca a fost frauda. Spun asta pentru ca sistemul de votare si, mai ales, modul de organizare permit acest lucru. Ex: am fost sa votez impreuna cu parintii mei si cum eu am terminat prima, cand am inapoiat stampila mi s-au dat inapoi buletinele mele si ale parintilor, in conditia in care mama si tata erau inca in cabina cu stampilele. Puteau sa ia stampilele si sa plece? puteau. E un exemplu minor, dar e un exemplu. Mie amuzant mi se pare faptul ca se acuza reciproc de faza aia cu turismul electoral, care mie imi suna ca turismul sexual din asia ......
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna mamici, Noi am facut vaccinul cu plata si nu a facut febra deloc. Am ajuns acasa la 4 ore dupa vaccin iar la un piciorus locul era rosu si tare iar bb a inceput sa planga de durere. I-am pus comprese cu apa rece si i-am dat si putin eferalgan preventiv. A adormit suspinand dar s-a trezit razand si pe piciorus nu se mai vedea decat un punctuletz mic de la ac. Si azi-noapte a dormit foarte bine. Probabil trebuia sa-i pun comprese imediat dupa vaccin si poate nu mai plangea asa dar am ajuns acasa la cateva ore. Astazi, chiar daca este mohorat, o sa iesim pe-afara. Va pupam. Cristina, Christian si bebe Alexia Maria http://community.webshots.com/user/lastusedpixel
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu tot cu marsupiile mele... ca am inceput sa fiu obsedata pt. ca altfel chiar nu mai am cum sa ma misc prin casa... Vreau sa-mi iau si eu astazi si cum in multe locuri e zi libera am dat tel. la magazinul Chicco sa vad daca e deschis... surpriza ... marsupiul e acolo mai ieftin decat in orice magazin - adica cel normal e acum 1.000.000, cel cu 3 pozitii e 1.700.000 . Asa ca daca nu v-ati luat inca... go for it! Magazinul Chicco de langa Ateneul Roman.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare copii si mamaici, "La multi ani" de ziua nationala...sau Happy ziua nationala , ca sa fac o semiadaptare la urarile de pe aici... ( ce vreti de cand sunt plecata sunt mai "nationalista"). Eu ce am observat la Mara cu cat e mai odihnita imi doarme mai bine noaptea.. ieri de exemelu a dormit de la 3.30pm ppana la 7, supt, joaca la 8 cerut iar, dat si apoi somn pana la 6.30 am... Eu ii dau sa suga cand vrea.. nu-si fce chiar intotdeauna 3 ore sau 4 intre supturi dar manaca de 5-6 ori pe zi ceea ce este bine( ca la carte)... Cu diversificarea eu am sa astept pana imi zice pediatra.. astia o aman cat mai spre 6 luni ca zic ca sistemul digestiv nu-i maturat si pot sa faca multe alergii... oricum de inceput noi o sa incepem cu cereale si nicidecum cu fructe... Eu, spre nefericirea mea n-am fost sa votez( o singura sectie si populatie votanta cam la 30 mii), cozi infernale si Mara e prea mica de mers la vot. In plus consulatul este intr-un bloc in care isi vand chinezii mancare.. nu va povestesc ce mirosuri sunt pe acolo.. toata jalea...Sper sa o fac pe 12... Numai bine..
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu chiar ma enervez. Am scris astazi un ditamai mesajul si am avut proasta inspiratie sa dau si un update la antivirus si asta dupa ce a terminat mi-a restartat calc inainte sa va trimit eu mesajul. Asa tare m-am enervat ca n-am mai fost in stare sa scriu inca o data mesajul respectiv. Mada, nu mi-a dat reteta de lapte pt ca inca nu am contractul facut. Trebuie maine sa ma duc sa iau fisa medicala de la vechea doctora si s-o duc la actuala iar vineri sa se duca ea la casa de asigurari de sanatate. Dixie, eu am marsupiul de la Chicco si mi se pare foate bun. Eu nu cred oricum c-o s-o car in el pana la limita maxima de greutate. A mea are 5400 gr si mi se pare grea s-o car pe burta. Eu am un nepotel care are 2 ani si 4 luni si 12 kg (e mai mofturos la mancare si mai slabut). Deci clar la varsta aia nu-l mai pun in marsupiu. Acum depinde de fiecare copil in parte. A mea cred ca o sa ajunga la 9 kg poate pe la 1 an si atunci sper sa invete sa mearga in picioare, daca nu sinura, macar tinuta. Eu cred ca marsupiul trebuie ales in functie de greutatea copilului. De ex, cum este baietelul Adelei care are 6200 gr la 2 luni, clar ii trebuie cel de pana la 13 kg ca sa-l poata folosi mai mult timp. Mie asta de la Chicco, de 1 mil imi place pt ca are spatele tare. Si apropo, l-am luat din Carrefour si tot 1 mil costa. Deci nu e oferta la ei la magazin. Mcm, ce bine ca bebelusa a fost ok si nu a facut febra. A mea nu a avut probleme nici cu piciorusele si nu i-am pus nimic. Eu acum am intrebat noua doctora despre acest vaccin si a zis ca este foarte bun. Se gaseste la farmaciile Help Net. La o luna nu se face nici un vaccin aici, draga cybip. Mina, eu mereu ii pun bebelinei o pernuta la spate cand o alaptez culcata pt ca daca nu are obiceiul sa se intoarca pe spate. Bebelina mea isi tinea capul foarte pe spate cand era mai micuta, acum vad ca nu mai face asa decat atunci cand se intinde. Zici ca vrea sa faca exercitiul acela de gimnastica "cosuletul". Va pup! Ma duc sa beau o bere ca a cam scazut productia de lapte si ma cearta bebe! Mihaela si papusica mica Alexia Maria http://community.webshots.com/user/roandre
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cypib intre 4-6 saptamani aici se da la bebelusi 2mg de vitamina K si incepand de la 9 sapt se fac vaccinuri. Fetelor am fo azi la ortoped si se vede treaba ca am scapat de chiloteii cu hamuri pt solduri . Tre sa o mai port inca 2 sapt pan la 3 luni cu un scutecel peste pampers si gata ...offf mi s-a luat o piatra de pe inima! Timea aici la consulat au fo niste cozi toata ziua da m-am bagat in fata ca doar eram cu bebelusa dupa mine si nu era sa stau cu ea in frig cateva ore . Vaz ca bebeii vostri prefera marsupiu, a mea nici nu vrea sa auda o apuca o urlare de numa ... pupici, mari
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by timea
Am vrut sa va pun si eu poze sa vedeti ce mari am crescut:) http://community.webshots.com/user/timea2004
Vai, dar mare s-a facut Mara! Vad ca tot asa mult par are. Poti sa-i faci deja codite caci e o adevarat domnisoara! Pupici multi Mihaela si papusica mica Alexia Maria http://community.webshots.com/user/roandre
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...