Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bebelusi de sept-oct 2004 (5)


vilma

Recommended Posts

Bey fetelor scuipati-mi copilul sa nu se deoache si sa devina urlator. Ce ziceati voi de criza de 6 saptamani? Adica mananca mai mult sau cere mai mult, aseara dupa 3 ore lui ii era foame, asa ca i-am dat ceai si la 5 ore cand a trebuit sa manance a bagat tot 170 ml, ma speriasem ca avea burta umflata de lapte si el tot ar mai fi baut... Daca nasti prin cezariana nu inseamna ca bebele are luxatie, si sa nu imi ziceti mie ca toti copiii nascuti in Wurselen acolo unde am nascut eu, s-au nascut cu luxatie congenitala, ca la toti le-a zis catre sa puna 2 pampersi. Lui Trstan i=a facut ecografie la 3 zile aia pt oase si inca o ecografie la 4 zile ca sa vada ei organele interne tralala, deci eu zic ca nu are nimic a face cu varsta, daca astia fac aici acolo de ce nu i=ar face, daca poti sa gasesti un alt ortoped LILIA eu zic sa mergi si sa ii faci ecografie sa te linistesti. Am fost si eu azi la dr. ginecolog, copiii noi nu sunt pe durm;))) nici nu mai vrem . Dar ma tot innebuneste cu anticonceptionalele, care eu nu le suport si nu am chef sa iau ca iar ma fac cat casa scanteii. Daca folosesc prezervative nu e bine? In legatura cu ingrasatul slabitul, eu nu am mai slabit, am dat alea 18 kg jos si gata.... ce fac? si alerg ca nebuna de colo colo, mai fac si exercitii in casa, si dupa ora 6 nu mai mananc nimic, si mai iau si pastile garcinia plus... acu sa nu imi ziceti ca am sa raman la 68 de kg, dar oricum e bine totusi daca ma gandesc ca acum 8 saptamani aveam 86 de kg. Sper sa treaca , daca nu raman asa.... futui.......... cam asta ar fi fost ralucule si Tristan (7 oct 2004) http://community.webshots.com/user/ralucule
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 149
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Salut, fetelor, Ma inscriu si eu in randul celor cu soti nestiutori in ale vestimentatiei. Eu nu numai ca ii cumpar haine, dar i si le pun la indemana ca sa-l stiu asortat cand mergem undeva ca de nu fac asa, Doamne fereste ce combinatii face (ieri si-a luat un pantalon nou crem deschis si un pulover albastru de pe vremea lui Pazvanti pe care l-am uitat eu din greseala prin dulap[:D]si pe care ma si duc sa-l arunc imediat ce scriu mesajul sa nu se repete istoria) pentru el ia din dulap primele lucruri pe care pune mana, chiar daca eu i le-am aranjat separat pe cele de iesit undeva si pe cele de imbracat in casa cand e ocupat cu vreo treaba.Asa ca Mos Nicolae i-a luat deja o camasa draguta sa i se asorteze cu pantalonii albastri ca poate-l prind iar cu camasa verde[:D]si-l iau la rost. I-am mai luat tigari de ciocolata (un cartus intreg ca poate se lasa de cele adevarate)[:D]Ei, sorry ca m-am intins atata, dar eu credeam ca doar al meu asa de zapacit si nestiutor la capitolul asta. Alma a dormit bine in noaptea ce tocmai a trecut si sper sa-si pastreze obiceiul. Acum doarme in tarculet si eu o sa ma grabesc sa calc niste hainute ca nu am reusit toata saptamana sa ma ocup de asta. O zi buna si pupici, Daniela Veuger si bb Alma Bianca http://community.webshots.com/user/danyce103
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ralucule, scumpa mea, eu am cu 6 kg in plus si eu nici nu am voie sa tin cura de slabire atata vreme cat alaptez si incerc totusi sa-mi pastrez optimismul si sa imi spun ca asta e o perioada temporarara si ca totusi voi ajunge candva la cele 55kg pe care le-am avut candva. De marti ma duc la gimnstica de recuperare si dupa ce se termina sedintele ma duc la fitness sau aerobic.In rest, ma plimb cat pot de mult. Daniela Veuger si bb Alma Bianca http://community.webshots.com/user/danyce103
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

gamalia mea e bine-zic eu , cu toata operatia. nu are febra, o mai doare- de la gaze cred, si i-am tot dat tylenol-dar uite ca azi nu i-am dat de la 5 am si nu mi-a facut scandal. e cam maraita si nu doarme noaptea, si nici nu mai mananca asa bine ca inainte-plus i-a revenit diareea...dar e important ca nu sunt complicatii majore. Am vorbit azi cu un pediatru de la cabinet, nu doctorul ei insa- si mi-a spus ca e normal sa manance mai putin un timp...duminica ii putem scoate noi pansamentul acasa- dedesubt are niste benzi sterile care trebuie sa cada de la sine. Nu am prea dormit nici eu de luni-de cand i-a fost rau, si sunt cam cu nervii la pamant[bang]...azi noapte plangeam amandoua pe umarul celilalte. M-am muls (pentru ca a a avut un tub de oxigen pe gatut si s-a iritat si a luat mai usor biberonul) si de bine ce aveam un biberon plin n-a vrut decat de la san care era golit si uite asa ne-am chinuit de la 5 am pana la 8 can i-am dat-o lui taica sau , si a reusit sa-i de vreo 2 oz de laptic (60 ml) din biberon ... eu am fost la controlul de 6 saptamani si alta boacana...am un chist, si trebuie sa-mi fac o sonograma miercuri...[:(]sper sa fie un chist obisnuit- poate se retrage-mama mea a avut chist, dar la ea l-au operat.nu ma doare asa ca sa nu-mi fac griji...altfel totul s-a vindecat ok... si avem verde pentru [xinpat]..daca vom avea timp. hei ma bucur pentru bebei care cresc mari si voinici, ca si pentru cei mai mici- sanatosi sa fie.gamalia a avut 4.4 kg si 55 cm marti inainte de operatie-dar acum a mai pierdut un pic, cred, cu nu a prea mancat... ralucule- 18 kg -bravo. eu am dat jos doar 9 si mai am vreo 10 de dat jos-dar la cum mananc, nu stiu cum oi face. sper ca dupa ce-i trece asteia mica "buba" sa reusesc sa o conving sa stea in marsupiu si o iau la plimbat pe dealuri pe aici... roandre- a mea nu bea decat apa, cand sughita. am incercat cu ceai si mi l-a scuipat pe tot afara... lilia-si pe mine ma doare cand ma mulg. dar pana la operatie nu mi-am facut griji -ca daca ia bine in greutate mananca destul... cat despre mos. haine isi ia singur. cred ca ii voi lua un vultur pentru colectie si un tricou cu poza liei pe el (ca stiu ca i-ar place muuultt)...nu prea o sa ne permitem pentru noi, ca am cheltuit mult pentru copii, i-am mai trmis si mamei mele si mai avem o armata de nepoti si nepotele...si dintr-un salariu, cam greu... na ca incepui sa-mi plang de mila-sa-mi fie rusine ca daca ma gandesc cum era in romania. mai bine, multumesc mult pentru urari de insanatosire grabnica si santate ca-i mai buna decat toate... anamari cu bebe Lia si Alex (cel mare) http://community.webshots.com/user/anababa100
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, fetelor! Vad ca azi nu prea va inghesuiti sa scrieti. Eu sunt disperata!!!!!!![bang] Amelia mea nu prea maninca. Parca nu iera de ajuns ca si asa a luat numai cite 600 gr pe luna, acum nu maninca nici ptr atit. Parca mai scria cineva, imi pare ca tu Roandre ca bebe maninca un pic si dupa se pune pe plins si se linisteste numai cu suzeta. Asa imi face bebelina mea. maninca un pic( daca de la sin vreo 5 min, daca din biberon, vreo 50 gr) si se pune pe plins si nu vrea nimic, nici sin nici boberon, numai suzeta. O las un pic cu suzeta si cind se linisteste incerc sa o pacalesc cu sinul sau biberonul, cum il simte, racneste de zici ca i-am dat nu stiu ce. Si asa stau si ma rog la ea sa manince, nimic, daca se linisteste, incepe cu zimbetele si gingureile, dar cind da la mincare[bang] Nu stiu ce sa-i mai fac numai sa manince si ea ca lumea. desi daca stau sa ma gindesc, nici eu nu prea luam in greutate cind eram mica si nu prea mincam. S-o transmite oare? Oof, am plecat ca zi e cu scincete de dimineata si ma duc sa o impac Mai scriu eu Lilia si printesa ei Amelia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Saluty dragelor! Si noi avem de vreo 2 zile aceeasi problema cu statul la san si supt printre suspine si lacrimi de crocodil. Am descoperit ca smecherica a inceput sa se rasfete..mai nou e melomana si nu se linisteste decat atunci cand ii pun muzica..am un Cd cu muzica de bb..cutiuta muzicala...si e innebunita sa-l asculte si sa dansez cu ea...face ochisorii cat cepele..uneori adoarme ..dar cum se opreste muzica..sau eu din dans zbang..se trezeste si ea...e o dulcica Ania & bebitza Ina http://community.webshots.com/user/anielast
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetele! noi asteptam niste musafiri si am tot trebaluit prin casa si bucatarie. Am avut o noapte fff usoara a adormti la 12 si s-a mai trezit la 8,30 fetelor, nu imi venea sa cred, a papat si apoi a mai dormit pana la 12. am gatit si eu azi ca de vreo saptaman jumate am tot mancat ba prin oras ba mezeluri. va pup revin dupa ce pleaca musafirii Mada,un om. Cu frica lui Dumnezeu si Ilinca Teodora http://community.webshots.com/user/madaspa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

crisdaria cum adica regurciteaza din cauza constipatiei? nu inteleg! e mea de o saptamana nu am avut probleme cu kk a facut in fiecare zi, dar de regurcitat tot regurciteaza, chiar si la 2 ore dupa masa. Mada,un om. Cu frica lui Dumnezeu si Ilinca Teodora http://community.webshots.com/user/madaspa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...