Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

grup de suport pentru slabire maxim 5 kg (2)


Recommended Posts

Gata... am inceput cura cu miere!!! Ceaiul verde nu se tine mai mult de 3 minute in apa fierbinte si se bea neaparat cu o lingura de lamaie stoarsa(amplifica efectul).O sa vedeti ca e mai acceptabil la gust.Inca ceva...se bea fierbinte cat suporti! pupic livia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 178
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Mama lui de ceai verde. Eu il fac un pliculet la o cana de apa[alcool]. Nu las pliculetul mult in apa. Si il beau rece, cald mi se pare ff amar. Da' acuma stiu. Cum ajung acasa pun un pliculet la 1 litru de apa si la baut cu mine. Va pup si hai la slabit! Cu drag, Mihaela.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[bis] Fetelor, ma primiti si pe mine? Am 1.72 inaltime si 59 kg.Nu sunt grasa, dar aveam cam 56 kg, iar plusul l-am pus pe burtica.Cand port pantaloni cu talie joasa se vede urat. Vreau sa-mi fac abon la aerobic, dar cu dieta nu stiu de unde sa-ncep.N-am tinut niciodata. [pup][pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, portiunea care urmeaza am scris-o ieri, dar in timp ce scriam mi-a picat netul. Am reusit sa o salvez, si asa cum am scris-o, o postez azi: Fetelor, azi dimineata cand m-am urcat pe cantar aveam 72,5 kg. Deci am slabit intr-o saptamana un jumatate de kil. Ingrozitor![xx(]. Si eu care imi propusesem sa slabesc minim un kg.[xx(] Imi vine sa [bang]. Dar cine e devina? Euuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu!!!!!!!!!!!!!!!! Azi nu am fost o sfanta, dar nici nu am exagerat. Dimineata am mancat 2 felii de muschi file afumat + 1 felie cascaval (fara paine), la pranz cartofi prajiti + 1 ou prajit (fara paine; nu mai mentionez painea decat daca o mananc, ca asa mi-am propus sa nu mai consum niciodata [:D])(poate vi se pare cam deplasat sa mananci cartofi prajiti in cura de slabire, dar sa stiti ca am mai facut treburi dintr-astea si in alte cure si nu m-au afectat negativ; bine, dar portia a fost miculuta, nu ca de obicei). La cina am mancat 4 mere + un pachet de pufuleti. Deci, cum vi se pare ziua mea de azi? Nu prea buna, dar nici chiar de aruncat, nu? Livia, eu m-as baga la cura ta cu miere, dar nu pot sa nu ma intreb daca dupa aste 9 zile nu te ingrasi la loc, si mai mult. Tu ai mai facut? Cat de sigure sunt rezultatele? Asta a fost pe ieri. Dar pana ma socotesc eu (ca un ardelean ce sunt [:D]), vad ca voi sunteti tare harnice. V-ati si apucat de cura cu miere. Nu-i corect! De ce nu m-ati asteptat si pe mine?[:D]. Am glumit. Dar numai bine, astept 9 zile ca sa vad rezultatele la voi. Daca slabiti 4 kg, o sa tin si eu. Dar sa nu ma mintiti, bine?[:D] Azi am fost destul de cuminte, dar m-am prostit pe seara. Dimineata am mancat 2 cremvusti + 2 feliute parizer; la pranz, trei sarmale; pe la 17, 2 sarmale + 2 linguri de ciuperci facute ciulama. Cu asta am zis ca am terminat mancarea pe azi, dar a venit sotul de la servici si i-am facut omleta (sunt maestru bucatar in omlete [:D]) si nu m-am putut aptine ca sa nu gust (tare buna mi-a iesit[:D]). Dar gustatul meu s-a transformat intr-o mica portie si vreau sa va spun ca am luat si o bucata mica, mica de paine, ca era tare proaspata si mergea la fix cu omleta. Deci, ce nota primesc? mariana tache, mamica lui Stefan. http://community.webshots.com/user/tachemas - pozici. http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=34377 - O poveste de suflet.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am uitat ceva: pupezica, nu-i corect! Ai 1,72 si 59 kg si mai vrei sa slabesti?!? Dar daca tu vrei neaparat, eu iti spun ca nu iti trebuie regim, mai ales ca faci si aerobic; eu cred ca iti este suficient aerobicul si eventual sa nu mai mananci dupa ora 18. mariana tache, mamica lui Stefan. http://community.webshots.com/user/tachemas - pozici. http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=34377 - O poveste de suflet.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele! Nu v-am mai scris de ceva vreme, da' sa stitzi ca nu v-am uitat si nu am uitat nici de promisiunea noastra. Am avut o groaza de treaba[bb][bibe][:D][bis][yami][rufe][|)][spala]si multe altele. De mancat, zilele astea am tzinut-o pe spanac (m-am hotarat sa tzin si post), supa de rosii si fibrobar. Martzi printre alte drumuri m-am dus la Sf. Anton[ruga]Sunt la a 8-a martzi. Acolo era un nene cu cantar si evident ca m-am suit si eu.[:0][ups][q][grasa][bang]69kg. Am simtzit ca mor.[help]Gata! trebuie sa ma apuc si de ceva [aerob]in genul asta, ca nu mai tzine.[8] [:X] Mi-a fost tare dor de voi. P.S. Ma bag si eu la retzeta cu mierea. Am auzit si eu de o alta modalitate care sa te ajute la slabit. Cica sa bei un pahar de apa la 12 pm si sa nu te culci pana la aceasta ora (pentru mine e ceva normal), apoi la 2 a.m., 4 a. m. si 6 a. m. si sa ramai teaza. Dupa care cafeaua de dimineatza [cafea]si apoi, in loc de cafea, ceai verde. Ce zicetzi?! Eu am inceput-o si pe asta. Madalina Leu http://community.webshots.com/user/madalina160
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hopsieu] Intru si eu in grupul acesta[grup] Dupa nastere a trecut destul timp... 9 luni.. si am slabit ca am avut de unde.. dar e musai inca 4-5 [:D] Cristiana si BB Andreea http://community.webshots.com/user/cristiana_negrila http://community.webshots.com/user/andreea_negrila
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata ,gagici! Sunt tare mandra de mine...am inceput cura ...si se pare ca reusesc sa ma tin de ea ...de vreo 3 zile...minune. ieri,de ex. am mancat o felie de branza proaspata de vaci si un litru de iaurt,iar azi avand in vedere ca tin post ,de dimineata am mancat un aperitiv de gogosari iar la serviciu voi mnaca mere...apa la greu ...si in fiecare seara bicicleta ,cam 10-12 km ,abdomene si niste exercitiii ptr."burtoi".am pus pariu cu sotul ca de craciun voi fii o "frumusica"[vampa] ,sper sa castig pariul... va pup
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hopsieu],fetelor .
Zilele astea am tinut-o doar cu spanac, sparanghel si iaurturi cu fibra.Spre exemplu ieri dimineata o cafea, la prinz sparanghel ,putina carnita la gratar(50g) si un iaurt bio de fibra.
Iar la cina un iaurt si un pahar de suc de portocale.
Asta a fost tot ceea ce am mincat.
Astazi am inceputo cu cu o cafea si un iaurt bio, ah si sa nu uitam 2 h de sport la sala .
Nu stiu daca am sa slabesc insa cel putin stiu ca maninc sanatos. cuerpo sano , mente sana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu ma mentin nici nu ma-m ingrasat dar nici nu am slabit. Aseara am avut musafiri a fost ziua fetitei mele care a facut trei ani asa ca a a fost mare chef ,invitati,mancarica ,tort,[alcool][alcool],a fost frumos dar continuam si maine cand asteptam musafirii de la Pitesti, asa ca.... c ramona
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...