Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bebelusi de martie-aprilie 2004 (29)


Veve

Recommended Posts

Alona, intradevar e aiurea sa auzi pe unul si pe altul vorbind urat de Romania. Si mie imi e drag sa ma gandesc la cum petreceam Sarbatorile si ce frumos era acasa. Mai laes imi aduc aminte de anii cand o ajutam cu drag pe mama sa faca pregatirile (cand aveam vreo 11-12 ani) si parca era o atmosfera magica in bucatarie. Asta imi lipseste cel mai mult. Daniela si papusa [url="http://photos.yahoo.com/neda1972"]LARA[/url] - 7 aprilie 2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 131
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Daniela, deci Lara ta numai azi s-a trezit asa devreme. Pai ai nostri tot timpul se trezesc la 5:30/ 6:00 dimineata si nu mai vor sa adoarma, au chef de joaca. De aia dorm ai mei de 3 ori pe zi, ca ei la 8-9 deja dorm primul somnic, pe cand ai vostri atunci se trezesc din somnul de noapte. Uneori se trezesc doar la 7 si atunci suntem cei mai fericiti, ni se pare ca au dormit f. f. mult. Referitor la dorul de tara, dar mai mult de ai nostri, intr-adevar se intensifica in prag de sarbatori... Elena si Clau, bineinteles si eu sunt de parare ca si celelalte fete, sa nu va mai conusmati nervii/timpul cu oameni care vorbesc asa... Eu trebuie sa recunosc ca f. rar citesc alte chestii de pe forum in afara de subiectul asta al nostru si la gemeni (adar acolo e slaba miscare, mamicile de gemeni majoritatea nu au deloc ajutor si sunt f. ocupate, deci nu au timp de forum, ca mine [:D]), dar acum am bagat nasul la subiectul ala, dar n-am avut rabdare/timp sa citesc tot. Oricum nu merita nervii... Va pupam pe toti si pe toate cu drag Simona si gemenii Mia & Lucas (25 Martie 2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

alona,cit de bine ai zis-o cu bucataria mamei..si eu stau si pling dupa Romania,mai ales de sarbatori.Nu stiu de cit timp esti tu plecata..eu de foooarte mult timp.Mi se pare o vesnicie..si totusi dorul de casa nu se atenueaza..de la an la an,parca tot mai rau e[q] Elena [hippi] si [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/rayuela12000/my_photos"]pisicutza Amelie[/url][copil]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor! Mickyyy, am primit si eu un mail despre Bombonelu', cred ca este acelasi, dar oricum aveam deja parerea formata despre el cu sau fara mail. Alona, si eu sunt melancolica in preajma sarbatorilor. Eu chiar mi-am luat niste Cd-uri cu muzica romaneasca de la o firma de la voi din Ontario. Daca vrei iti dau numele site-ului pe PM ca sa nu facem reclama. Mie mi s-a parut ca au preturi accepatbile, fac livrari pentru Canada si State. Nedda, te inteleg cum e cand se trezetse asa de dimineata ca si eu as fi mai ales ca se culca seara tarziu si ziua nu doarme. Simona, tu esti o mama eroina, cu doi si iti incepi activitatea si de buna dimineata. Eu seara pic gramada, imi inchipui ca la tine e la patrat.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Rayu, sint plecata doar de 3 ani si vreo 7 luni si un Craciun l-am facut acasa, acum 2 ani, dar tot e mare de tot doru.Mie mi-e dor de Romania, de momentele frumoase care le-am trait acolo, celelalte incerc sa nu mi le amintesc.[pup] Anca, Vlad si Thea http://photos.yahoo.com/alina_stoica "O zi in care nu ai ris e o zi pierduta"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...