Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Diferenta de virsta!


Recommended Posts

Hehe...la mine a fost alta diferenta: eu am 1,52 m si el are 1,90 m. Si cind aparem pe strada tinindu-ne de mina, se uita citiva curiosi la noi si ii simt cum fac glume nesarate... Da are si partile bune: multi ne retin imediat ca figura [:D][:D][:D], in cantina unde mincau zilnic sute de oameni, cine erau cunoscuti de casierite???. Bineinteles ca si el ma protejeaza: el cara lazile si bagajele, plasele cu cumparaturi grele, el impinge si constrieste mobila...ca eu sunt prea micuta [cool]. Pina acuma n-as zice ca m-a deranjat! In ceea ce priveste virst. Sunt atitia oameni care nu-si gasesc sa aiba pe cineva, ce importanta are virsta daca e omul linga care te simti bine? Iar gura satului, las-o sa vorbeasca, macar va stii toata lumea numele tau si cine esti [:D]. Impotriva prostiei, zeii insisi lupta in zadar
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 71
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Nu are nici o importanta!Eu cred ca e chiar un avantaj!Eu si sotul meu avem aproximativ aceeasi virsta.El e mai mic cu 28 de zile decit mine si de asta, ii spun uneori ca i-as putea fi mama[:D]. Nu stiu daca ati remarcat ca barbatii ,cind imbatrinesc arata si mai bine,grizonati,mai rasati ,mai rafinati,ridurile nu le schimba nimic in sens negativ,etc.Noi in schimb cind imatrinim si ridurile de expresie devin enervante.Nu e drept[bang]! Vezi Iga ,tu vei arata intotdeauna mai tinara[cool]! dulcetica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga mea, Sotul meu este mai batran decat mine cu 14 ani. El are acum 52, dar arata de 35 de ani. Cand m-am casatorit, cununia civila am facut-o aici iar "vecinii" din Romania nu-l vazusera inca si au inceput cativa sa imprstie ca m-am casatorit cu un "mos". Dar urmatorul an cand am fost impreuna in Romania, au ramas toti ca la dentist... Au spus, dupa asta, ca m-am casatorit cu un actor, ca asa este de frumos...bla,bla,bla. Dar pentru mine asta nu are nici o importanta. Pentru mine este mult mai important sa ne intelegem si sa fim impreuna "si la bine si la rau", mai ales ca avem o papusa de fetita. deci, daca voi va intelegeti si va iubiti, las-o incolo de "gura lumii" ca niciodata n-o sa-i fii pe plac. Eu de asta am si plecat din Romania.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu iti face probleme din cauza diferentei de varsta, lasa lumea sa vorbeasca , fericirea voastra si a copilului conteaza. Si sotul meu ete cu 14 mai mare ca mine[53 ani], dar il iubesc enorm si el pe mine si in plus avem si un baietel minunat de 6 luni. E un sot si un tata minunat. Multa fericire Anca +Adrian si Teodor BB de 6 luni
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sotul meu e mai mare ca mine cu 6 ani, si sunt foarte multumita de lucrul asta. Are mai multa intelepciune, are mai multa rabdare decat mine. Ma gandesc daca aveam sot de aceeas varsta ca mine, eu si el amandoi vulnerabili, fara rabdare, ce poate sa iasa. Dar in schimb sotul meu ma ocroteste, ma adora si eu sunt cea mai cea mai pentru el. Eu sunt de parere ca barbatul trebuie sa fie mai mare, ca doar se spune ca barbatii sunt copii mari. [mamica]alina si [copil] Alex(22.11.2003) http://community.webshots.com/user/alinavatamaniuc
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

intre noi este o diferenta de 25de ani,(are51de ani),dar toata lumea care-l vede nu-i da mai mult de 40de ani.Este inalt si arata bine,a facut mult sport.Ma bucur ca si voi sinteti fericite si bucuroase de alegerile facute.Va doresc si de acuma incolo multi ani fericiti,Sarbatori Fericite si tot ce e mai bun![pegeam]ADa si RObe[copil] ada
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu una cred ca diferenta de varsta nu are nici o importanta atunci cand iubesti din tot sufletul pe cineva! Pot spune ca sotul meu este mai in varsta decat mine,am avut si o relatie cu cineva mai mare cu 1 an dar nu regret nici macar o clipa faptul ca l-am gasit pe acest om care este un sot ideal pot spune chiar perfect,un tata super devotat copilului nostru de 1 an si doua luni si pentru care ma rog la Dumnezeu sa-l tina sanatos si sa ne iubim in continuare asa cum ne iubim acum. Eu cred ca gura lumii n-o astupa nici pamantul pt.ca sunt o gramada de invidiosi care in loc sa se uite in curtea lor se uita in curtea vecinului! Nu conteaza varsta ci iubirea adevarata,respectul si armonia in cuplu! Bafta in continuare fetelor si sa nu tineti cont de ce zice lumea pt.ca o viata avem!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...