Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Diferenta de virsta!


Recommended Posts

quote:
Originally posted by miau-miau
Nu-mi gasesc cuvintele care sa exprime nobletea gindului......"
Hai ca te ajut eu putin, era proverbul ala cu birna si paiul. Zit! A L’amore che move il sole e l’altre stelle. Dante Iubirea misca soarele si celelalte stele
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 71
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Initial creeata de iga
sa fie o problema asa de mare ,tinind cont ca dealungul anilor am trecut prin mai multe experiente de care sincer nici nu vreau sa-mi aduc aminte.Acuma ,sint fericita chiar daca sotul meu este cu mult mai mare decit mine,dar am linistea sufleteasca de care aveam atita nevoie.In plus o am si pe micuta mea[copil]de 11luni.De obicei lumea birfeste mult vazind diferenta de ani (cel putin in Romania),[grup]voi ce parere aveti?[pegeam]Sarbatori Fericite!ada si Robe[copil] ada
Draga Ada sa nu te gandesti la ce zice lumea, lumea zice multe daca e sa zica si daca sunteti de-o varsta.Importanta e familia ta, casa ta, nu ce zice lumea. Si eu pana sa-l cunosc pe sotul meu(care e de-o seama cu mine , cu 3 ani mai mare, deci nu se pune) am avut relatii cu barbati mai in varsta, si cu 18 ani mai in varsta, nu m-a interesat ce zice lumea si consider ca nu mi-a prins nici mie rau.De ales l-am ales pe sotul meu , dar nu pt ca era tanar, in nici un caz. Stiu cupluri cu diferente mari de varsta, in Ro, nu zice lumea nimic, chiar ca mai demult asa era normal, barbatul era cu 10, 15 ani mai in varsta.Serios. Socru-meu are 57/58, soacra vitrega :))) 36, au 2 copii faini, se inteleg, se iubesc, etc, ce crezi, lumea zice 3 zile , dupa aia ia pe altii la barfa. Multa fericire si nu te gandi la prostii si la gura lumii.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sotul meu are 67, iar eu 35. Ne-am casatorit acum 4 ani din dragoste si inca ne mai iubim. Am cunoscut si barbati tineri(de varsta mea), dar n-a fost sa fie, n-a mers. Cu el ma simt extrem de fericita si implinita. Nu cred ca varsta are vreo importanta, atunci cand doi oameni se iubesc. De altfel, varsta ca orice alt criteriu( culoare, greutate, inaltime, studii, religie, etc. ) nu poate interveni cand este vorba de iubire. Iar pentru miau-miau pot sa declar ca ma insoteste cu placere prin magazine( fara scaun cu rotile) si daca vom ajunge si la stadiul acesta(scaun cu rotile) cu atat mai bine. Important este sa fim impreuna cat mai mult timp. Un scaun cu rotile sau alte impedimente care ar fi provocate de varsta nu ne poate desparti si nici micsora iubirea. Ne poate face viata mai dificila, dar.. "La bine si la greu vom fi impreuna"- cam asa parca era juramantul.... Multi pupici si soti mai tineri sau mai in varsta, pe care sa-i iubiti si care sa va iubeasca. Sa fiti fericite! Cornelia si Rares-22.04.2002 http://fr.pg.photos.yahoo.com/ph/corneliap33/album?.dir=/6fcf
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

chiar nu inteleg ce v-a sarit in halul asta margica. In special Sabina. Daca barbate-meu are chelie spre exemplu si o persoana face o gluma/ia la misto, oricum vreti s-o puneti barbatii cu chelie in general, mie nu mi-ar sari mustarul. Chiar daca il iubesc pina in pinzele albe. In fine, Sabina:da cu magaru ce-ai avut? Otilia:chiar ti s-a parut ceva deplasat sau ne jucam de-a Simon said? Andrada:da cu mitza ce-ai avut? Eu una nu m-as vedea cu cineva mai batrin cu 35 de ani, mi s-ar parea cam decrepit, asa cum nu as putea cu cineva cu 35 de ani mai tinar, cre'ca el m-ar vedea cam decrepita. In alta ordine de idei, mi s-ar parea mai inteligent ca in cazul in care o persoana face o gluma care ofenseaza pe altcineva, sa i se trimita un avertisment pe PM." vezi ca gluma ta s-ar putea sa jigneasca pe cei mai sensibili", iar daca glumetul deconsidera avertismentul, treceti la faza 2 de repersursiuni. Evident in cazul in care respectivul injura direct de mama, ii puteti taia accesul direct. Altfel pare ca o flexare de muschi de moderator. in rest, numa' bine la toata lumea. PS: stati sa mai intreb ceva. mesajele mele sint acum moderate fiindca in general injur in dreapta si in stinga si sint de o violenta verbala greu de stapinit? Altfel nu vad rostul.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by miau-miau
macar senior citizen discount-ul si tot e ceva. Pacat insa ca obosesc repede si nu-i poti purta prin toate magazinele. Recomand scaunul cu rotile (usor de impins) si 2 somnifere la iesirea din casa.
[8] Si te oftici? Te oftici?[xx(] [url="http://community.webshots.com/user/mello007"]Mello motanelul iubit[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

MIAU-MIORLAUUUU ADEVARURI DESPRE VIATA INVATATE DE COPII . ORICIT DE MULT AI INCERCA NU POTI BOTEZA PISICI!!!. [bat]MIAUUU LORY mamica gemenilor ERIC[copil] SI FILIP[copil] -20 August 2004 "On ne voit bien qu'avec le coeur...l'essentiel est invisible pour les yeux" Antoine de Saint-Exupery
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

la un singur comentariu raspund(celelate sunt nitel sub demnitatea mea) Unde ai vazut d-ra miau trei moderatori asupra ta? Ca pe mine m-a ferit Dumnezeu[:D]
Sabina si [hippi] [url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1"]Sofia Galagia[/url]
[url="http://community.webshots.com/user/sabinelu"]Cele mai frumoase fete[/url]
Cea mai lungã cale este calea care duce de la urechi la inimã.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Miau, chiar nu inteleg rostul mesajelor tale.. Crezi ca in urma a celor spuse de tine, noi o sa divortam, sau o sa ne privim sotii.. mai altfel? ..(chiar asa.. decrepit [xx(]) Cred ca le-ai postat ca sa-ti arati tu putin muschii.. si mi se pare trist, pentru ca te joci cu niste fete cinstite si sincere.. nu-i frumos sa razi de sotii nostri, maine poate o sa razi de copii mei, cine stie? [xx(] Cred ca mult mai matur si mai inteligent din partea ta ar fi fost daca stateai la locul tau.. [:(] ---------------------------------------------------------------------------------- Adriana, mamica lui Codrin[cavaler](19 aprilie 2002) si a Olgutei[8**](6 decembrie 2003)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by adriana
Miau, chiar nu inteleg rostul mesajelor tale. Crezi ca in urma a celor spuse de tine, noi o sa divortam.........?
dar tu crezi ca toate postarile trebuie musai sa aibe un mesaj teribil de important si mai ales un scop? Crezi ca tu ca individ esti atit de important incit eu sau alticeva care nici nu te cunoaste si nici nu isi doreste asta, sa aibe vreo intentie sa te convinga de ceva? Sau sa te critice de ceva? Tu nu contezi pentru mine, asa cum eu ar fi normal sa nu contez pentru tine, indiferent de ce afirmatii fara tinta fac. Ma uimesc oamenii pentru care fiecare virgula pusa e o piatra de hotar. Si ma plictisesc oamenii cu un morcov in posterior, asa ca [recevere]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...