Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bebelusi de iulie-august 2004 (20)


Oana_B

Recommended Posts

da, s-a nascut cu 3750 gr, 52 cm, acum are 67 cm. Eu am fost o aschilopata cand eram mica, am papat lapte de vaca indoit cu ceai din prima luna si am avut probleme de nutritie grave, rahitism...carii de la 2 ani, cu extrem de mari eforturi m-am reparat pe la 20 de ani dar sechele tot mai am, noroc ca fizic nu se "vad" pe dinafara insa am suferit mult. De aceea imi dau acum cu capul de pereti sa aflu tot ce pot ca sa-mi hranesc copilasul sanatos, ca la vremea mea....asa a inteles mama sa ma hraneasca sanatos si uite cate am patit ! Eu la 2 luni papasem deja ficat de pui, vorba vine papasem....de aia acu mama se mira cand ma vede ca-i dau numai lapte insa nu mai comenteaza DELOC pt ca-i aduc aminte de raul caruia i-am facut eu fata. Acum a auzit si ea ca laptele de vaca provoaca microhemoragii intestinale si CULMEA le sfatuieste pe vecinele ei din oras cu copii mici sa nu le dea pana la un an !!! Lupul moralist, dar ce sa zic, atat a stiut atat a facut....la vremea ei. Hai ca iar ma enervez[bang]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 159
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Andreiule mama multi pupici de mla noi si de la Patrick!!!! ce dor ne-a fost de vvooooiiiii!!!! [pup][pup][pup] ceva pozne???? Lia, ar fi ff intelept din partea ta sa NU ii dai cereale. nu exista cereale care nu ingrasa, cam ca si cum nu exista paine care nu ingrasa. incepe cu suc, pulpa, supa, piure, ce vrei tu, treptat, cite o lingurita - 2, mareste cantittaea progresiv, nu da un aliment nou decit dupa o saptamina de la primul. da-i dimineatza sau seara cind nu ii e prea foame sau nu e marait. si gata./ nu insista daca nu ii place ceva, revino peste citeva zile. succes. Tizo, ne pare tare bine ca ai revenit si tu , in forta! multi pupici!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Patrick face bine, e un grasan (7,4 kg si 67 de cm), maninca bine si doarme la fel,. inca se mai trezeste noaptea....sa vedem cum va fi de cind incepem si cu supita, de luni. pina acum maninca suc si un pic de piure de caise dupa care e innebunit. avem si poze noi, daca te uiti pe linkul nostru de webshots.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am esuat din nou cu supa! De data asta chiar ca era gustoasa, chiar si asa fara sare,dar uite ca s-a strambat iar. La un minut dupa ce i-am dat prima lingurita inca se mai scutura. Asa ca am lasat-o moarta. Deocamdata mergem pe fructe. mitzura cu bebe Tudor Codrin http://community.webshots.com/user/mitzura1974
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi raportam ca am halit iarasi tooot: zeama fruct+pulpa azi dimineata, zeama cubulet+lapte la greu. Da` de ce naiba nu ne ingrasaaam ? Anyway, diseara bagam si cereal, tot asa, juma de masura. Vad ca seamana si pe mine, si pe tat`su`: nu face mofturi ca mine, da` nici nu se ingrasa, ca tat`su` [:D][:D][:D] Revenim ... [pup] Mitzura - apropo vaccin: mi-a zis sa evit locurile gen piata, supermarket unde poate fi mume bolnava ... asa ca o scoteam prin parcuri din zona orasului ... pupici !!! Leoaicele Daria & [copil]Giulia (16.08.2004.) "La vita e` una bataglia, la morte un`avventura" [foto]http://community.webshots.com/user/giulia16 [cit]http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=37099
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vreau sa va intreb pe cele care sunteti deja "veterane"....chiar isi gaseste utilitatea un robot de bucatarie din ala performant pt a prepara hrana bebeilor sau nu? Ca n-am asa o bucatarie spatioasa si ma intreb unde-l mai pun si apoi nu e numai asta insa vreau sa stiu daca se justifica sa-l cumpar, nu dupe aia io sa folosesc tot razatoarea de sticla si furculita pt pasirarea frucutelor si legumelor ca deh, la ce sa manjesc un intreg robot pt 100 ml de suc sau sa cumpar pireu la borcanel ca al meu nu il agreeaza. stiu ca Roxi mi-a recomandat PHILIPS, stiti cumva ceva despre Braun, Bosch, cu t-spe functii, eu pt noi nu fac sucuri ca mancam fructele in stare bruta, cum sunt, deci ce vreau eu e sa stiu daca e insispensabil pt a prepara hrana bebului si daca cumpar unul la ce sa ma uit ca sa fie calitativ ?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...