Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bebelusi de iulie-august 2004 (20)


Oana_B

Recommended Posts

inca ceva 4. cum sterilizati vesela si tacamurile bebeilor? Pe instructiunile la lnigurita de silicon Chicco scrie sterilizare la rece...asta cum vine? se spala doar cu apa, sau cum ? Eu una am intampinat greutati in a gasi lingurite aici la noi in farmacii...au numai de la Chicco si au niste preturi ciudate si forme si mai ciudate, am luat totusi una de silicon, sa vedem cum ne descurcam cu ea. Altele nu am gasit prin nici o farmacie. Mai erau unele dintr-un plastic mai tare, nu stiu de la ce firma, asa rotunjoare, am luat si din aia una.Am comandat si de la Bucuresti 2 lingurite Avent combinatie plastic cu silicon, dar sunt asa de micute...mult mai micute decat cele cumparate de mine, arata ca niste spatule. Ce faceti voi? farfurioarele si linguritele de fierbeti, opariti, spalti sau cum le igienizati ??? Ce fel de lingurite ati mai gasit voi si care sunt bune pentru guritele delicate ale puilor?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 159
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Lia, eu le spal pur si simplu cu apa fierbinte si detergent.Inca nu le bag in masina de spalat vase,desi mare diferenta nu e... Raman la parea ca sterilizarea tuturor lucrurilor nu face decat sa amane contactul lui bebe cu microbii.E drept va fi mai maricel,insa va avea si imunitatea slabita...pupic si sanatate... Laura
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lia, io, ca o mama denaturata ce sunt [alcool] spal vesela cupilului la un lok cu a noastra. O clatesc ceva mai bine, dar atat. Uneori imi mai aduc aminte sa fac supa de bibe, dar mai rarut. Si Vic n-a patit nik pana acu. Mey, pi mini m-o chiaunit asta miku in seara asta. A picat rapus dupa baie si a dormit o juma de ora cu doar 40 ml lapte la bord. Si bineinteles ca dupa juma de ora era vesel si fresh, fara kef de somn sau de masa. Si stai si vorbeste-i si razi si amageste-l si intr-un final a mai ras 60 ml lapte si s-a lipit de sursa lu mmi. Si a adormit tinandu-ma strans de rama de la ochelari.[bang] Ooof,of, mai, mai. Hai o noapte buna sa avem! PS am mai pus pozici... Dana si Victor Mihai (10.07.2004)[url="http://community.webshots.com/user/roller025"]pozici mai vechi[/url][url="http://community.webshots.com/user/roler025"] si mai noi[copil][/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana, e maricel si f bine dezvoltat Vic al tau, vaz ca sta cocotat in carca lu tati si pe burta lui, se tine bine pe funduc....sta si singur sprijinit deja in fundulet....e cu 20 de zile mai mare ca danut al meu si ma intreb daca in 20 de zile va sta si al meu asa, desi nu prea cred, inca nici nu se rostogoleste si de stat in funduc...nici vorba, se incovoaie tot, o fi normal asa ceva?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata de la noi,azi suntem bine dispusi si voiosi,peste o ora plecam la o prietena de a lu mami.are si o fetita insa e un pic mai mare.Sa stiti ca eu, cand vad ca mami imi pregateste bagaju ma bucur fff mult,incep sa dau din maini si din picioare si "vorbesc "intr-una.ai vostri simt cand va pregatiti de plecare,sau e doar o impresie de a mea[:D][?] Noi avem o mica problema,dupa ce papam jumatate din cantitatea de lapte(100ml)cealalta jumatate(100)o vrem sa o papam pe orizontala(in pat cu fata in sus).V-ati confruntat cu asa ceva,va rog dati-mi un sfat cum sa procedez,[help]. Lia sterilizarea la rece inseamna ca pui vasele intr-un vas mai mare plin cu apa(sa acopere vasele)si adaugi o solutie anume de sterilizat pe care cred (,)ca o gasesti la raioanele pt bb.Eu asa procedez,seara dupa ce Naomi si-a luat masa,le bag pe toate intr-un vas de plastic,bag 3lingurute din solutia respectiva si le las asa pana dimineata,cand le scot,le spal cu detergent pt vase pt bb si le clatesc cu muuuuulta apa,sper ca m-am facut inteleasa[pup] Dana sa iti traiasca flacau,ce mare a crescut,eu cred ca fiecare mamica ar vrea sa fie necajita de puiutu ei,asa cum te-a necajit Mihai pe tine,[:D] Ochi caprui,drum bun,sarbatori fericite si te asteptam cu multe [foto] Va urez un we placut ,multi [pup]la bb Anca [mamica] Naomi Ioana(22.07.04)[fetita] http://community.webshots.com/user/naomi_ioana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...