Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bebelusi de martie-aprilie 2004 (30)


Veve

Recommended Posts

  • Răspunsuri 140
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Deci vad ca nu suntem sigurii care nu papam bine cu lingurita... Nedda, pai nu ma supar tare - mi-ar place sa fie un pic mai mancaciosi, dar ce sa fac... nu-i pot forta sa pape. Ma bucur ca mai nou totusi mananca bine formula, si stiu ca aia e mai importanta decat orice altceva pana la 1 an, asa ca ma multumesc cu ce pot. Ela, am vazut pozele noi cu Cristina - superba poza in care rade cu gura pana la ureci (murdarita cu pixul)!! Tare dulce!! Eu inca n-am poze cu Mia cu cercei... [:(] - inca n-am recuperat aparatul foto digital de la prietenii la care l-am uitat. Dam o fuga sapt. asta dupa el Fetelor, am vazut ca voi gatiti si cu unt si zahar la copilasi. Eu stiu ca nu e voie. Sare la fel, stiu ca nu e voie deloc in mancarea copiilor, mai ales la varsta alor nostri. Dar ma tentati sa incerc si eu cu untul in piureul de cartofi, poate ii schimba suficient gustul incat sa le placa si la ai mei. Dar stiu ca nu e indicat deloc. Voi ce stiti? Plimbari prin mall-uri nu am prea facut cu gemenii, din fericire pt. noi, nu a fost nevoie - de cate ori am avut de facut cumparaturi, i-am lasat cu mama. I-am scos in parc sau prin cartier, ca e f. liniste unde locuim noi. Dar acum, ca vine iarna, prevad ca n-o sa-i putem scoate tot mereu afara, ca o sa fie zile f. f. reci, si o sa ii scoatem doar putin, sa ia un pic de aer si atunci nu ramane altceva de facut decat mall-urile. Si eu nu ma supar! Ca tata sta pe hol cu caruciorul si mama intra la cumparaturi [:D] Va pupam pe toti si toate. Simona si gemenii Mia & Lucas (25 Martie 2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele, am fost azi la inaugurarea cladirii in care locuim. Ne-au tras proprietarii o sala de sport la parter de moare lumea (...ca tot vorbirati voi azi de cum sa scapam de sunculitze.) Eu raman la parerea ca tot miscarea ne scoate din...kg [:D]. Eu le-am pierdut pe cele in plus si inca cateva de dinainte de sarcina dar azi tot mi-am facut abonament la sala. Nici nu-mi vine sa cred ca doar cobor un etaj cu liftul si am ajuns!! Au si baby-sitter pentru copii si o sala amenajata special pentru ei plina de jucarii. Dar eu o astept cu limba scoasa pe soacra-mea, draga de ea, ca parca as tzopai la sala mai linistita daca stiu ca Lara e cu ea. Ela, mie imi place poza cu Cristina calare pe laptop![cool] Clau, sa spargi banii de la Mosu' cu simtul raspunderii, da?[:D] Veve, ia sa ma gandesc si eu mai bine ce cadouri mi-a facut soacra-mea in ultima vreme![:D] (Glumesc acum, ca am o soacra de milioane! O femeie extraordinara!) Daniela si papusa [url="http://photos.yahoo.com/neda1972"]LARA[/url] - 7 aprilie 2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Al meu copil a dormit o ora si acum sta treaz de o ora jumate si la noi e trecut de 12.30. Imi vine sa ma dau cu capu' de pereti[bang] Simona, si la noi sta tati cu el afara si mamai prin magazine, dar tati are o fata luuungaaa si plictisita. Spic de Grau, Veve va invidiez ca puteti merge prin magazine fara probleme. Si Tudor a fost prematur, 5 saptamani, sa vedem cum va fi in continuare, deocamdata ni s-a spus ca re o privire foarte inteligenta, eu as zice foarte curioasa. E foarte curios, eu cred ca de aia nici nu doarme prea mult sa nu piarda nimic. Ela si mie mi-a placut poza in care rade cu gura pana la urechi mazgalita cu pixul.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Codritule, e o cladire cu doua etaje (+parter si subsol) care face parte de fapt dintr-un complex. La cele doua etaje sunt apartamente iar la parter si subsol sunt salile de sport. Cladirea e mare desi n-am numarat cate apartamente sunt in total. (Aici la preerie e loc cat vezi cu ochii si d'aia fac oamenii case spatioase.) Proprietarul e de fapt o firma. Hai ca o sa fac poze, ca sa vezi. Daniela si papusa [url="http://photos.yahoo.com/neda1972"]LARA[/url] - 7 aprilie 2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ah, am uitat sa-ti zic ca la chiria pe care o platim noi aici pentru un apartament cu doua dormitoare (+living+2 bai+bucataria utilata) in Boston cred ca am fi inchiriat doar un cotetz [:D]. Daniela si papusa [url="http://photos.yahoo.com/neda1972"]LARA[/url] - 7 aprilie 2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si Nedda, in/langa NY ati fi inchiriat un loc de parcare pt. masina [bang] [:D] Ce fain ca ai acces la asa sala meseriasa si asa aproape!!! Asa si eu m-as duce. Sau cine stie... poate tot mi-as gasi scuze sa nu ma duc... Mai fetelor, voi mai aveti burtica? Eu mai am putin si ma cam enerveaza... De kg am cam scapat, dar uterul meu pare ca s-a suparat pe mine si nu mai vrea sa revina la starea lui normala - nu ma mir... cu doi [bibe][bibe], unul de 2.5 kg si unul de 3.3 kg... Veve, deci asa micutza a fost veveritza ta? Scumpa de ea... Si pe ea ai nascut-o in State? Ce spaima cred ca ati tras, saracoo de voi. Dar uite ca Dumnezeu face minuni! Ce ziceti ce nocturna sunt eu? [alcool] - la noi e ora 1:00 Simona si gemenii Mia & Lucas (25 Martie 2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asa e si aici, cum iesi de pe insula ( Montrealul e o insula) scad preturile la chirii. Si pe insula preturile variaza in functie de distanta fata de centru si daca blocul este din beton sau din caramida. Simona, si eu sunt nocturna. Eu nu am scapat nici de burta nici de kg. Mi-ar trebui sala lui Nedda aici sub nas ca mai departe nu ma duc si nici nu am cu cine sa il las pe bebe. Va invidiez pe amandoua ca ati scapat de kg.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...