Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bebelusi de iulie-august 2004 (21)


Veve

Recommended Posts

quote:
Originally posted by Adema
Vrabiuta, am citit Povestea nasterii ; m-a impresionat, mai ales ca si eu am nascut tot cu dr. Nayel!Sa iti traiasca fetita !!! Vad ca nu mi-a raspuns nimeni la problema cu regurgitarea. Inseamna ca nici una dintre voi nu are astfel de belea! Sunteti niste fericite! Spuneti-mi, bebeii vostri se gadila ????
scuza-ma poti sa mai spui o data care e pb cu regurgitarea ca nu vazui. noi suntem campioni la regurgitat si voma!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 150
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Al meu se gadila, eu nu prea il gadil ca am auzit ca nu e bine, insa ma joc cu el si simulez ca-l gadil adica ma apropii asa si fac ham-ham-ham la picioruse si la spatic si la gatut si el rade de cum ma aude ca fac ham--ham, pana ajung aproape de el rade in hohote deja poate al tau inghite mult aer de aia regurgiteaza, sau papa ca haplea. Sa stii ca fiecare are cate o chichita ce ne sperie pe noi, ba nu mananca, ba plang fara motiv, sau fara sa stim noi motivul, ba gem, ba nu se rostogolesc.....n-avem noi fire pe cap cate surprize ne rezerva ei, si bune si mai putin bune, dar asta e viata de mamica, nu?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Marcelina , foarte frumoasa povetsea nasterii ... m-am emotionat tare ... stiu ca ai nascut la CFR 2 si mi-am adus si io a hahha si mi-am adus aminte ca se implineste un an de cand l-am conceput pe Lucaciu Picaciu .. ehehehe !!!! frumos cadou de mos Niculae si am aflat de Craciun cine intreba de regurgitat ? eu i-am pus cateva picaturi de Sab Simplex in fiecare bibe si efectul a fost ok !!! o seara faina simona
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ma vaitasem si eu pe pag.5 ca al meu copil nu a terminat cu regurgitarile. De fapt, eu as zice chiar ca e vomat nu regurgitat. Intr-adevar, mananca mult si cu pofta, dar la jumatatea biberonului il intrerup si il ridic pe verticala sa dea aerul afara. La fel si la final si stau cu el in brate si cate 3 sferturi de ora si tot vomita pe mine si pe el. Si schimba-l sa nu stea ud si tot asa. Sab Simplex nu i-a priit; l-am incercat in perioada colicilor si desi ii trecea cu el durerea de burtica dupa masa respectiva voma in jet. Alta solutie aveti?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara Si la voi se incarca asa greu paginile pe forum? Am facut vaccinul...pana acum totul e ok...nici o abatere de la tabieturile zilnice...si nici febra vad ca nu a facut pana acum...[bis]. Alice..am vazut cu doarme Andrei...pai ie mai micutz decat fata mea cu o luna si deja se intoarce!?[:0].Ce pozitie de somn smechera are...[cool]. Lia...of, asa face si Andreea...cu buzitza de jos...m-ai facut sa rad ca vroiam sa va spun si eu cum plange dar nu stiam sa descriu gestul.Da maaa,se sperie cand tuseste tati..sau cand radem putin mai tare...si pune buzitza ...si incretzeste barbia...of, ce mila imi e de ea atunci.Nu mi-e mila de ea cand plange fara lacrimi cat mi se rupe sufletul cand pune buzitza asa... Ieri i-am dat cereale cu linguritza pe la 18 si cand s-a facut ora de culcare a dat niste tzipete cu indoieli de coloana ca nu stiam ca sa-i mai fac...banuies ca de la cereale( i-am dat 3-4 linguritze)...o sa facem pauza. va pupic Felicia si Andreea (17.07) http://community.webshots.com/album/225204808Mzceef
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua si de la noi, si Stefanel regurgiteaza foarte des, il schimb de cel putin 4 ori pe zi din cauza asta. Cu mincatul la aproape 4 luni sunt cam in ceata. nu stiu ce sa-i mai dau, desi vad ca el este dispus sa manince cit mai variat. pina in prezent a mincat supa din morcov si carotf si citeva lingurite de suc de portocale si lapte de la mine. As vrea sa-i mai dau si altceva daca este indicat in perioada de 3-4 luni si am citit in citeva carti dar au programe de mincat tottal diferite. Nu mai inteleg nimic, ce sa-i dau sau nu. din ce citesc, imi dau seama ca aveti experienta la bebelusi, poate imi spune si mie cineva ce sa-i mai dau sa manince la 3-4 luni. Mai iesiti afara cu copilasii? cam cit stati afara cind e o zi friguroasa? Catinca si Stefanel
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felicia, da, a invatat sa se intoarca pe o parte dar partea haioasa este ca inca nu stie sa isi traga si mina de sub el ca sa stea ca lumea pe burta si ramine asaaa, "suspendat" intr-o pozitie haioasa de ma face sa rid !!!! Si io vrea pe messenger, well, sa si pot, ca de vrut vreau io multe ... hehehehehe ... id-ul eu este florinnegru(@yahoo.com). Alice si[copil] Andrei Florin (12.08.2004) http://community.webshots.com/user/alice20041
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara! Eu am reusit performanta sa racesc [bang], asa ca sta mai mult tati cu Stefi, iar eu stau pe DC. Catinca, daca vei citi din urma, vei vedea ca si aici fiecare mamica este cu metoda ei. Eu de exemplu, la aproape 4 luni nu-i dau Stefaniei decit 30 ml de suc de morcov cu mar, inainte de masa de la ora 10-11. Pediatra mi-a spus ca pot incepe si cu supa de legume, dar probabil voi incepe dupa sarbatori. De iesit afara iesim in fiecare zi, numai daca ploua sau ninge nu iesim. O iau in ham in ultima vreme, in salopeta de iarna (este foarte groasa, poate chiar prea groasa pentru zero grade) si cu caciula de "cosmonaut". Si stam in jur de 1 si jumatate - 2 ore, depinde cat rezista spatele meu [:D]. Ii place foarte mult afara, mai si atipeste vreo 1/2 de ora. Pupici, Andrea si Stefania (13.08.2004) http://community.webshots.com/user/a_mironeanu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...