Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bebelusi de iulie-august 2004 (21)


Veve

Recommended Posts

Buna dupa-amiaza si de la noi ! Si LA MULTI ANI [s][s] tuturor celor care isi serbeaza azi ziua de nume, sa fiti sanatosi si voiosi !!![flo] Noi am fost cuminti, drept pentru care mosul a venit si ne-a lasat daruri in ghetute si azi am deschis un borcanel de piure de piersica si a fost taaaaare bun, l-am fi mincat pe tot dar sa-i ramina si lui mami putin !!!Hehehehehe ... Plus ca la prinz am incercat si am facut si supa si bebe nu a obiectat defel, a mincat 30 ml cu drag ! Adevarul ca am gustat din ea (ca io gust tot ce ii dau sa manince !) si era ok, chiar si asa, fara sare - eh, am pus un piiiiiiiic de tot, un fir, recunosc ! Eum am fiert cam 30 de minute la ea, cam 250 ml apa, o bucatica de morcov, una de cartof, una de ardei, una de pastirnac si una de rosie + o feliuta de ceapa si la final 2 picaturi de ulei ... Cineva intreba pe aici despre cerealele de la Milupa, eu am din acestea, dar ale mele sint cu lapte si prima data i-am dat omului mik numai jumate de cantitate (la 130 ml apa, sase linguri de cereale) ... Nu le-am pus in lapte pentru ca se ingroasa compozitia tare si nu mai trece prin tetina ! Roberta,sanatate multa, multa mamei tale !!!![flo][flo] Si pupici pentru toti !!![pup][pup][pup] Alice si[copil] Andrei Florin (12.08.2004) http://community.webshots.com/user/alice20041
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 150
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Multumesc mult pentru incurajari!![pup] Am si eu o intrebare, este cineva care da VITALACT la bebe? Va intreb pentru ca eu il am de la primarie si am inceput sa-i dau completare lui Matei de doua zile pentru ca nu se mai satura cu ce suge. Pana acum am tot cumparat Humana, ii dadeam cate 100-120 ml pe zi completare, doua, trei zile nu mai era nevoie pentru ca sugea suficient, apoi ajungeam sa arunc pungile pline pe trei sferturi pentru ca stiu ca nu trebuie sa le tii prea mult dupa ce le desfaci. Va intreb de Vitalact pentru ca am auzit diverse opinii pro si contra. http://pg.photos.yahoo.com/ph/gabrielab_ro/album?.dir=/a949 Mamica super fericita + MATEI-GEORGE (23.08.2004) Povestea nasterii: http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=36243
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La Multi Ani sarbatoritelor si sarbatoritilor!!![cheers] Noi azi am incercat sa ne obisnuim fara Tati acasa si sa nu plangem prea mult...Ne e insa tare, tare greu! Ca sa nu mai zic ca sunt deja obosita moarta! Codrut al meu de cand s-a nascut imi da bataie de cap cu regurgitarile. Dupa fiecare biberon da laptic afara si in fiecare zi se aduna tone de lucrusoare de-ale lui la spalat si de-ale mele.Medicii pe la care am fost au zis ca e OK, mai ales ca el a luat f. bine in greutate si ca trebuie sa-l tinem cam jumatate de ora dupa masa pe verticala. Si tot degeaba, ba mai mult s-a invatat in brate si eu nu prea mai pot. Azi m-a cocosat: are 7.800kg! Voi aveti astfel de problema ???? M-ati mai pus pe ganduri cu intorsul de pe o parte pe alta. El nu se intoarce de pe spate pe o parte! Are 4luni si o saptamana... Dar, ca sa nu ii aduc numai critici, sa va spun ca doarme noaptea de la ora 23 pana dimineata la 8, fara pauze ! Roberta, multa sanatate mamei tale si putere tie !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pupici dulci [pup][pup][pup] si multumesc pentru urari[flo][flo][flo]! noi astazi am "hoinarit" toata ziua, am fost pe la serviciu sa ciocnesc un pahar cu colegii asa cum am facut in fiecare an, iubitica a fost cam maraita pentru ca era foarte multa lume care o baga in seama si vroiau sa se joace cu ea, apoi dupa ce am venit acasa i-am dat sa pape si am iesit la plimbare, ne-a prins ploaia dar am avut copertina la noi si ...ne-am plimbat prin ploaie, stiti doar ...mami e innebunita dupa ploaie! fetele, avem si noi o problema, moata mea nu mai vrea tatica de ieri, vreau sa va spun ca-mi vine sa urlu de suparare, am gustat din el sa vad daca are gust ciudat ...e bun, e dulce, sanii imi sunt plini in asa fel incat a trebuit sa ma mulg ca altfel explodau, in concluzie: lapte am destul, bun la gust este, nu inteleg de ce nu mai vrea [bang][bang][bang]!!!! va pupicim dulce si intram mai tarziu! P.S. Felicia, mie imi convine oricand, ca nu plec din Bucuresti, asa ca voi hotarati sau mai bine dau o strigare aici si vedem cine vrea sa vina si cand vrea sa vina, iti trimit pm cu numarul meu de telefon si ma suni ca poate nu mai ai acces la internet! imi pare rau ca nu am reusit sa vorbesc cu Irinuca, sa-i dau si ei nr de tel, stie cineva un numar de telefon de-al ei de aici din tara? Nicole & [copil] Andreea Alexandra (fomista) http://community.webshots.com/user/niar1
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Rain, nu stiu daca mai stii, dar saptamana trecuta ma plangeam si eu de aceeasi chestie. Vreo doua zile Tudor n-a mai vrut sa suga nicicum. Eu disperata, am intrebat in toate partile, m-am apucat si am citit, am gustat si eu laptele...etc. N-am gasit nici o explicatie (nici macar nu mi-a venit ciclul). A doua zi a reinceput sa suga ca si cand nimic nu s-ar fi intamplat. Au si ei toanele lor. Ai rabdare cu ea ca isi revine! mitzura cu bebe Tudor Codrin http://community.webshots.com/user/mitzura1974
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutare si de la noi... Marina, ii dai Augmentin? dar ce are puiu mic? ce simptome? te intreb ptr ca si Lucasu are o tuse incarcata care pare ca rupe...insa la vaccin dr. nu mi-a zis nimic decat picaturi de nas..auzi, cica e important sa ii tin nasul curat..chestia e ca nu pot sa ii scot deloc mucisori din nas...am zis ca azi sun sa il intreb din nou daca e ok...oricum ambii baieti tusesc...of: cica de la mucozitati..eu tot aud cum circula in piept la el de colo colo insa are si un final treaba asta?..ma gandesc si ca daca ii dam antibiotic si nu e necesar...nu stiu..sunt confuza rau de tot... apropo de rasucit: Lucasu se rasuceste de pe spate pe fata rapid , si de pe spate pe o parte...e destul de usurel,asa ca probabil de aia...are 6.400 si 65cm parca.. in legatura cu papa: eu ii dau cereale seara si atat..aseara a mancat tot si am fost foarte multumita...acum astept sa nu mai aiba caca culoare verzuie ca sa stiu ca e pregatit ptr o alta masa.Cred ca peste vreo doua trei zile va fi ok...si trecem la legume sau fructe...mai vedem noi...cred ca daca ma bag pe legume, atunci le iau la borcanel,daca raman la fructe i le pasez eu in prima faza...papa mult prea putin... si intr-o nota mai optimista, am program SPA saptamana asta...trei zile din cinci io merg la cosmetica...incep azi cu facial si masaj la maini si talpi, maine am masaj suedez(habar nu am cu e) si joi am pedichiura , manichiura....program serios ...fac si eu acum ca apoi mama pleaca si adio bunastare...in mod normal trebuia sa intru in cabinete si acolo sa intepenesc cinci ore,dar cum alaptez...ma fatai tri zile pe acolo... PS hai ca in timp ce io scriam , a sunat sotul la dr. si i-au zis ca daca tusea rupe, face pipi normal,culoarea pielii e ok ,e vesel.. nu i se intrerupe respiratia si tusea nu e mai veche de trei saptamani..sa il lasam in pace! dupa alea trei saptamani,atunci e cazul sa il vada dr.De ce nu ma mir? Si sfatul : sa ii facem aerul mai umed in camera...o sa va tin la curent cu evolutia asta nemedicamentoasa... pup la gasca si sa dati bip si la mine cand intrati in conferinta... Laura
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mitzule, stiu ca si tu ai avut aceeasi problema cu lapticul, sper sa-i treaca si moatei ca as vrea sa o mai alaptez, faza e ca o asez la san, trage de 2 ori si incepe sa planga, ii fac repede biberon si mananca 150-170 ml, la ala nu face scandal [:D], oare sa ii placa formula mai mult, sa fie mai dulce, sa-i placa tetina ca vine lapticul mai usor ...am o gramada de intrebari, in seara asta voi incerca sa pun lapte de la mine in biberon si sa-i dau, daca se va stramba inseamna ca are laptele ceva! nici mie nu mi-a venit ciclu, daca imi venea sa zicem ca asta era motivul ...dar asa din senin! e tare aiurea pentru mine, noaptea trecuta cred ca am dormit doar 2 ore, cand se trezea eu incercam sa-i dau titi, ea incepea sa urle, fugeam repede sa-i fac biberon si tot asa ...sper sa-i treaca fitzele astea! Marina, pupici dulci pentru Mitzu, lasa ca se face el bine ...doar e barbat, nu are voie sa fie racit! Roberta, sanatate mult multa pentru mama ta, o sa fi bine! fetele, noi intr-o seara am pus de-o conferinta pe messenger, cine se mai inscrie ??? ca a fost misto ... Nicole & [copil] Andreea Alexandra (fomista) http://community.webshots.com/user/niar1
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bune, fetili! Roberta, muuulta sanatate mamei tale!! Marina, pupe lui Mitzu si trimitem un pachet cu sanatate! [pup] Laura si tie iti trimitem niste sanatate pentru Raresu si Lucasu! [pup] Monique (dna Bibi) si Vic ar sta doar in fund, dar nu-l las io. Ma joc muuult de tot cu el la orizontala si de cand fac asta si-a descoperit talpile si incearca sa si le bage in gura [:D] Nicole: 1. intalnire OK, dar se poate mai pe la 2-3??; 2. ciat de la 5 la orice ora doriti... 3. Deea o sa isi revina. Si Vicu a facut la fel si nu sugea decat seara tarziu si noaptea. s-a reparat cand a vazut ca ma'sa nu inceteaza cu kestiile ale nashpa: mere, morcov, supa.... Roxana: nici Vicu nu suporta costumul gros de iarna. Are 2 unul mai subtirel si unul mai gros. Cu ala gros e jaaaale maaare ca nici macar nu isi poate indoi mana in el... Asa ca duarme la greu! Na ca iar scrisei romane... Pupe! Dana si Victor Mihai (10.07.2004)[url="http://community.webshots.com/user/roller025"]pozici mai vechi[/url][url="http://community.webshots.com/user/roler025"] si mai noi[copil][/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...