Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bebelusi de iulie-august 2004 (21)


Veve

Recommended Posts

  • Răspunsuri 150
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Nicole,eu am patit cu Bogdan zilele trecute acelasi lucru,cum il puneam la san sugea de cateva ori si incepea sa se zbata ca pestele pe uscat[xx(] si sa urle.Am incercat si eu sa-l gust,am zis ca e ceva.M-am muls si l-am pus in biberon,la fel a facut.Ce-i drept ca mi-a venit o tentativa de ciclu,de fapt alataieri am avut o mica scurgere maronie si atat,nu stiu daca pot sa numesc asta ciclu,dar ma rog,am pus pe tema asta.A doua zi a supt fara probleme dar... nu de la san,ci doar din biberon.Cred ca s-a cam prins piticu' care e treaba cu muncitul...Sper sa nu renunte la tzitzi ca mi-ar parea rau.Oricum dimineata nu face figuri,suge prin somn. Monica si bebe Bogdan http://community.webshots.com/user/monicaotelea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutare la mamici si la bebici noi am cam absentat in ultima vreme din cauza de liosa de internet .. sper sa se rezolve cat mai repede ca parca sunt rupta de lume ... eu sunt singura toata ziulica (in cursul saptamanii )si internetul este singura mea "iesire " in lume ... v-am lasat la capitolul 16 si va gasesc la 21 ... sper sa reusesc sa citesc din urma ... LA MULTI ANI NICOLELOR SI NICOLEILOR ! Muuulta sanatate si noroc !!! Roberta , multa sanatate mamei tale ! Roxana , mama ta ce mai face ? cum se mai simte ??? Noi o sa venim de Craciun in Cta .. daca este vremea buna ... poate ne vedem daca nu plecati din loco Marina , sanatate multa mitzului scump !!! in primul rand , mi-a fost dor de voi ... noi suntem bine , suntem grasani si ne pregatim de diversificare ... am insa doua probleme ... Lucaciu isi linge toata ziua pumnisorii .. este tare haios cand il vezi cum da cu limbutza zici ca este o soparlica si mai nou a capatat un nou gest .. isi targe barbitza (sau bluzitza) si o suge .. am crezut initial ca-i este foame dar , nu !!! suge la ele de trebuie sa -l schimb mereu ca este ud !!! suzeta nu o mai vrea si mi-e teama ca va ajunge sa -i placa sa-si suga degetul .. sau degetele ... in carte scrie ca este normal in perioada asta dar eram curioasa daca si bb-ii vostri au trecut prin etapa asta !!! si altceva ..ii place sa se uite la TV ! pe mine nu ma supara ca si mie imi place dar oare este bine ? daca il pun cu spatele isi intoarce capul dupa tv ! nu il atrag jucariile de nici un fel ..i-am cumparat o gramada , dar nimik ! nu intinde mana dupa ele ..doar daca i le pun eu in mana ... si Luca vrea numai in fund .. noroc cu scoica de masina ca sta foaret bien acolo !o montez la carutz si da-i ture prin casa ! i-am aranjat si dormitorul ..o sa pun cateva poze .. dar tot amanam momentul !!!la noi dormitoarele sunt foarte departate unul de altul ... de aceea a trebuit sa-i cumparam un monitor audio -video .. este tare destept !! hai ca m-am intins la vorba ! s-a vorbit mult de diversificare pe aici ? cu ce ma sfatuitzi sa incep ? ca am citit atata ca s-a facut varza in capul meu ! unii zic cu cereale , altii cu suc de morcovi , altii cu suc de fructe ...el papa acum numai laptic Milumil 1 si are un scaun pe zi ... o seara placuta si petrecere frumoasa sarbatoritzilor !!! pupici mii
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

gagicuse..vad ca iar s-au vorbit cupiii astia ai nostri cu mincatul....eu macar am renuntat de tot, asa ca nu ma mai stresez. dar voi insistati...ca trec si bazdacii astia... Simona, cieste ce am scris noi in capitolul trecut ca am tot "dezbatut" diversificarea..intreaba si medicul. acum alege ce vrei, cereale, supa, piureuri, sucuri....ai incredere in tine. mama e mai bine, multumesc. pai ne vedem intr-o zi, ca aranjasem o intilneala si cu mamicile de cta, asa ca...vorbim la telefon, facem o escapada dintre cozonaci si sarmale.[:D] Danule mama pai individu nici nu era in salopeta de ski ca aici e cald, vreo 11 grade....dar avea niste bazdaci de numa'! [neand] as vrea si eu sa il scot in marsupiu....da la kilele noastre nu se poa'..
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ingeras albastru, io am inceput cu sucurile, dar merge mai bine cu legumele. vezi ce spune si dok ta si apoi vezi ce vrea cupilu... referitor la pumnisori: Vicu linge si suge tot ce apuca: un pumn, doi pumni, unul sau mai mute degete, hainutze, lenjerii, paturici, mana mea sau a lu tati... Si il las sa faca ce vrea el... O sa treaca... Cu jucariile: nici noi nu ne prea dam in vant dupa ele, dar dupa hartii cu reclame de la supermarketuri sau pungutele de la batistele de hartie....yami-yami! Succes! Dana si Victor Mihai (10.07.2004)[url="http://community.webshots.com/user/roller025"]pozici mai vechi[/url][url="http://community.webshots.com/user/roler025"] si mai noi[copil][/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata......sper ca Mosu a fost incarcat anul acesta..... La multi ani tuturor ce-si sarbatoresc ziua numelui! Roberta sanatate multa mamei tale si nu-ti pierde curajul! Am reusit dupa citeva zile sa-mi readuc bebelusul la vechile obiceiuri...adica culcare la 10.30 si papa la ora 6. Deci am avut dreptate , zgomotul produs de sforaituri il deranja.... In rest ieri ne-am plimat prin San Diego...si cum mergeamm noi in masina , radio pe un post mexican....ce se aude? "dragostea din tei...nu mai nu ..//am trait s-o aud si pe asta....muzica romaneasca in US....ne-a bine dispus... Azi fetelor se implineste exact un an de cind l-am conceput pe Luca.....ce trece timpul.... Laura sanatate lui Luca si nu-i da antibiotice! Revin. http://share.shutterfly.com/osi.jsp?i=EeANWjFuxbuWzrw http://share.shutterfly.com/osi.jsp?i=EeANWjFuxbuWzvg
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pe la 7 a supt titi, nu mult, dar cel putin nu a mai tipat ...sper sa-si revina [bis]! vad ca nu e singura fitzoasa ... mitzule, te-am adaugat la lista de mamici cu chef de palavrageala [:D], ti-am dat si mesaj [:D]! id-ul meu este rain09_00 !!!! cine se mai inscrie [:D]? Nicole & [copil] Andreea Alexandra (fomista) http://community.webshots.com/user/niar1
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hia] Roberta imi pare rau de ce ii s-a intamplat mamei tale...sper din tot sufletul sa treaca cat mai repede durerea voastra....si sa auzim de bine. Adema,sa stii ca nici Andreea nu se intoarce de pe o parte pe alta...si are 4 luni jumate...nu mai zic ca in funduletz nici atat...e o puturoasa mika[:D]. Blue Angel,noi am inceput cu sucurile...am mers cu ele 3 saptamani si acum am bagat si cereale...peste 3 saptamani o sa introducem si supica.Toate astea treptat si cu multa rabdare...Am citit pe forum ca e bine sa introduci supica inaintea sucurilor...asta ca sa ai succes cu ea (sucurile sunt mai dulci)...urmeaza-ti instinctul de mamica...tu cunosti cel mai bine puiutzul tau. Mi-ar placea sa stau si eu cu voi pe chat dar am in casa un bebe mic..si de cand e tati in concediu...am si un bebe mare...asa ca timpul meu pentru voi e tare restrans. Felicia si Andreea (17.07) http://community.webshots.com/album/225204808Mzceef
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...