Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bebelusi de iulie-august 2004 (21)


Veve

Recommended Posts

Buna seara gagici ! Sanatate mamei tale, Roberta ! Sanatate bb-ului Marina ! Sanatate bb-ului Laura ! Am avut o seara cumplita ... am fost la dentist ... eu am crezut ca-mi face o revizie asa, de la distanta ... ca era deja 7,30 cand am ajuns toti 3 ... dar vreau sa zic ca mi-a pus 2 plombe ... am paralizat cand s-a apucat de lucru ... [alcool] Giulia a stat cuminte si a explorat terenul in bratele lui tati [:D] si se uita cum sufera mami si radea la tanti doctor - minuneee [:D]Apoi acasa a halit 170 laptic+orez si a adormit pe la 10. Are un nou obicei, pe langa ca-ti baga mainile-n ochi si te prinde de par: isi vizualizeaza mainile si si le baga-n gura, apoi se trage de degete si le vorbeste si face clabuci cu mainile in gura. Am ras cu lacrimi asa haioasa e. Cand sta in patut isi linge animalele de plus si manecile de la bluze [:D], iar cand e pe burta suge cearsaful sau paturica [:D] Si-i curg balele una-ntr-una ! Sper sa avem toate o seara placuta cu bb-i somnorosi si obositi [:D] [pup] la voi !!! Leoaicele Daria & [copil]Giulia (16 august 2004) "La vita e` una bataglia, la morte un`avventura" [foto]http://community.webshots.com/user/giulia16 [cit]http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=37099
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 150
  • Creat
  • Ultimul răspuns
la multi ani nicoletelor si nicolailor! cu o mica intarziere [cheers] astazi de dimineata la 6, cand bb dormea, m-am gandit sa scriu povestea nasterii. si am scris jumatate, iar cealalta jumatate acum, in miez de noapte. am pus-o pe forum aici: http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=37669 ma inscriu si eu pe lista - yahoo id vrabiuta9. sunt online non stop, dar scriu doar cand primesc invoire de la iubitica mica. i-a adus mosul un activity gym, abia astept sa o pun maine in el sa vedem daca ii place. poate ii place si atunci mai sta si mami pe chat cu fetele. va pupam si va uram somn usor, fetelor din schimbul doi spor la scris! marcela si [copil] alexandra lia http://community.webshots.com/user/vrabiuta9
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

amironeanu: Pai daca greutatea medie la 4 luni e 6,300kg, eu ce sa ma mai fac, ca Andresas are aproape 9 kg. Mai, voi va plangeti de dureri de shale cand carati piticii, voi, care aveti pitici de 6 kg????? Eu ce sa mai zic [biz][biz]? Nici nu imi mai trebuie sala! Pako: ne-am interesat, ne costa enorm si parcarea, preturile incep de la £130. Nicole: ti-am trimis PM cu un nr de telefon. Sa inteleg ca s-a stabilit ptr 28 decembrie???? Cat costa un carseat mai ieftin in Romania, ca se pare ca nu ne dau voie cu el in avion, si nici in cala nu-l putem pune. Trebuie sa luam unul pentru acolo, daca nu gasim de imprumutat. Uf, trebuie sa imprumutam si carutzul, si tot. Nu am stare, nu stiu cum o sa doarma piticu', ptr ca aici daca nu e in camera lui si e obosit, bazaie. Cum isi recunoaste cuibusorul, cum il apuca gangureala si rasul. Roberta, suntem alaturi de tine! Pupici, Irinuca si bebe Andreas [bonjovi] nascut pe 30/07/04 [url="http://community.webshots.com/user/irrinuca"]Gravidutza si bebe mic[/url] [url="http://community.webshots.com/user/andreas2004"]Andreas[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am pus cateva poze noi inainte de plecare. Ptr ca e asa de dolofan, l-am poreclit ursuletul pe baiatul meu. Asa ca si albumul se numeste "Ursuletzii" (mai am doi mari de plus, amandoi s-au pregatit de iarna cu fulare si caciuli [hot]. Poza mea preferata e "Ursuletzul razaretz". Ce sa mai, ma topeste cand zambeste. Ma uitam la toti puii cum au crescut, nu prea mai seamna a bebei, sunt "baietzei" si "fetitze" acum. [il][il][il] Scumpici foc! Irinuca si bebe Andreas [bonjovi] nascut pe 30/07/04 [url="http://community.webshots.com/user/irrinuca"]Gravidutza si bebe mic[/url] [url="http://community.webshots.com/user/andreas2004"]Andreas[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumim de urari....sper sa fie ok Lucasu si Raresu...si in seara asta Lucas a papat foarte bine...i-am facut cerealele un pic mai grosute si vad ca papa mai bine cand le fac cu laptele meu...ori s-a obisnuit si el cu lingurita si papa mai usor...habar nu am ce ,dar vad respect reteta cu sfintenie ! Daca ma credeti ma ia cu frica ca pleaca mama...pana acum am cam fost mama cu alaptatul ...in rest, nu am avut nici o grija...nici baie nu i-am facut decat de vreo doua ori singura cand mama plecase la cumparaturi.. in fine, trebuie sa fie bine! va pupic... Laura
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata fetele vorbarete, Vad ca sunteti in mari pregatiri de sarbatori, la fel si noi... De abia le astept, eu ma bucur mai ceva ca un copil de atmosfera de sarbatoare. Aici merge de minune, scandinavii incep cu pregatirile de pe 15 noiembrie si o tot tin asa...[:D] Noi o sa plecam de pe 23 pe 3 ianuarie la socrii care stau mai in nord, aproape de partiile de ski si de norvegia si unde zapada e cat casa. Asa ca facem o escapada 3 zile la Oslo, fara fete!![il] Ma tot gandesc cum functioneaza la voi treaba cu reclamele de hartie, eu i/am scos lui Eva din gura ieri ditamai somoiogul de hartie, si asta la 1 min dupa ce i/am dat/o sa se joace. Nu mai spun ce scandal a fost cand a vazut ca nu o mai primeste... Dati si mie un semn cand sunteti pe messenger, idul e vera_i2003. Singura problema e ca la noi sunt castile Marei in functiune, deci se poate sa nu auzim. Drum bun celor care se pregatesc de calatorie si distractie placuta!!! Iar m/ati facut geloasa cu intalneala, cred ca trebe sa ma obisnuiesc cu ideea....[q] Pupici
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dimi la mamici si la bebici ! azi noapte ghemo s-a trezit pe la 3 si a ras un biberon de 150 de ziceai ca nu a mancat de 2 zile ..dupa care a adormit bustean si s-a mai trezit la 9 , a mai ras un bibe si iar a adormit ... ce viatza !!he, he ce bebici frumosi am vazut pe aici !!!! sa ne traiasca !!! la noi e ceatza dar nu cred ca este asa frig ... iarna asta tzine cu noi ! vroiam sa va intreb : oare nu se poate face nimik pentru durerile astea de spate ? ma dor parca toate oasele ! eu nu am avut nicioadta probleme de genul asta ... nu le-am rezolvat nici cu gimnastica ...nu exista ceva ? dimineatza cand ma dau jos din pat trebuie imi trebuie un cric sa ma ridic ! multumesc ptr. sfaturile cu diversificarea ... o sa incerc sa fac un plan de bataie ...cred ca voi incepe cu suculetzul de portocale..poate ii mai regleaza scaunul ...i-am scos si Debridat-ul si as vrea sa-i scot si Sab Simplex-ul sa vedem daca merge o zi minunata cand va intalnitzi voi pe messenger ? dimineatza sau seara ?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dimineatza dragutzelor! azi am fost tare harnicutza.....(haha, lauda-ma gura), am facut si de mincare si un pic de curatenie ca m-a parasit menajera singura si neconsolata. Marcela, Irina intreba de carseat (scaun de masina) nu de carusel..[:D]chiar ma gindeam unde e asa scaunel ieftin, ma repezeam si eu![:D] Cori, las ca ne facem surori de individie....ca si eu mor cind le aud ca se intilnesc![xx(] Irina, cool ursuletzii, amintrei![:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Brrrrr, m-am trezit in 19 grade in casa ! Mi-am luat treningu gros. Afara nu se vede decat ceata laptoasa. Bebelul meu doarme inca, va vine a crede? mie nu. Nu stiu cum se face ca de 2 zile doarme asa mult, de aseara de la 8 uite nu s-a trezit decat la 12 noaptea, a papat si dimineata la 4 , a papat, s-a marait si frecat cu paturica pe cap pana la 6 si a adormit la loc. E normal sa doarma asa mult ? Vrem sa-i facem un examen coproparazitologic ca am niste indoieli. Si nu vreau sa stau cu inima stransa. Am citit mult despre diversificare si vad ca se indica sa se inceapa cu sucul de morcov. Exista vreun motiv? Care e treaba cu chatul? vreau si eu! cum se face si ce trebe? lia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...