Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

operatia de scoatere a amigdalelor:(((((((


Recommended Posts

fetelor sunt destul de nacajita ca am fugit ca nu stiu ce de operatia asta, nu de frica ei ci de frica posibilei sensibilitati a gatului cu care as putea ramane. dar nu stiu ce sa mai fac!ma doare gatul de doua saptamani non stop desi am incercat toate remediile posibile si imposibile. daca totusi aveti vreun remediu minune il astept cu interes ptr ca si parerile unor ORL-isti e ca nu ar trebui scoase.dar ma omoara durerile de gat! ce parere aveti?sa o fac sau nu? pupici cristiana si gagalicea Theodora Alexia(1 anisor si cinci luni) http://photos.yahoo.com/thea_alexia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 5
  • Creat
  • Ultimul răspuns
salutare, salutare, ORL-isti ce diagnostic ti-au pus? Si pe mine ma doare gatul de vreo cateva saptamani si amigdalele mi-s scoase, streptococ nu am..se pare ca e o sensibilitate la frig, variatii de temperatura si vorbitul mult (de la sv.). Asa ca nu stiu daca extragerea lor este cea mai buna solutie? Faci infectii, temperatura??? Raluca mama Ilincai
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ceau Raluca mai, eu de ani de zile sufar iarna de dureri de gat.am fost la "n" ORL-isti care m-au tratat cu pastile de supt si cat mai rar antibiotice, dar anul asta gatul meu isi face de cap.de trei saptamani ma doare continuu, desi am luat deja si antibiotice , mi-am facut exudat si cica am straptococ si l-am tratat dar efectiv nu stiu ce sa mai fac. am ajuns si la Cosgarea care mi-a zis ca amigdalele mi-s atrofiate, mi-a dat tratament cu Bronhovaxon si a zis ca daca nu ajuta la imunizare trebe musai scoase...n-a ajutat! la cine sa mai merg ca am fost la vreo 6 si parerile sunt intra-adevar impartite da io nu mai pot asa.noaptea ma trezesc de durere de gat[bang][bang].tu la cine ai fost? mersi de raspuns pupici Ilincai cristiana si gagalicea Theodora Alexia(1 anisor si cinci luni) http://photos.yahoo.com/thea_alexia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare Cristiana, si eu am fost la Cosgarea iar apoi la Albu , acesta e mai tanar, consulta la interservisan.Amigdalele mele sunt scoase de la 4 ani, am ce-i drept ceva mugurasi dar...nu-s atrofiati. SNF fac aproape la trei luni caci am prolaps de valva mitrala si tre' sa ma feresc de infectii ca de [}:)](asta-i alta bucurie de-a mea) si nu mi-a iesit in ultimul an nici una pozitiva si totusi gatul ma doare, pisca. mai tare uneori noaptea, iarna, ma gandesc de la caldura de calorifer cu toate ca umiditatea e de 50-60 in dormitor. In concluzie, mie nu mi s-a gasit leac... Pupici si lui Thea si somn usor! Raluca mama Ilincai
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vedeti si Formula As nr 641, daca nu ma insel. Nu am incercat inca (eu am probleme oarecum asemanatoare cu fetita). Eu mi-am scos amigdalele la 10 ani si tot ma doare din cand in cand in gat. Ma ajuta destul de mult propolisul BATON (nu am streptococ).
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...