Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Duphaston


Recommended Posts

Buna fetelor! si La Multi Ani tuturor celor ce-si serbeaza azi ziua numelui...si nu numai...[cheers] am si eu o intrebare la voi care dintre voi a luat Duphaston pentru a ramine graviduta si dupa cit timp s-a intimplat?...cai eu deja ma ingrijorez...de prin mai ne tot 'straduim'[:D] sa ii mai facem o fratioara Alexei si nimic..[:(]am fost la dr si mi-a spus ca, neavind ciclu regulat e greu de 'prins' momentul oportun...si mi-a dat Duphaston si mi-a zis dupa asta sigur...deja au trecut doua luni, ciclul s-a reglat datorita acestor medicamente dar inca nimic..chiar azi de Mos..am primit aces 'cadou'; neplacut...sa ma ingrijorez?..voi v-ati confruntat cu asa ceva?...la prima sarcina am ramas din prima gravida, imediat dupa anticonceptionale..dar acum am zis eu sa fiu mai corect si sa le intrerup..si le-am intrerupt prin februarie, martie...bineinteles ca ciclul mi s-a dereglat si nu am mai ramas de atunci...ce sa fac????...sa inceapa sotul niste investigatii sau sa mai asteptam; adevarul e ca pe prospect spun ca trebuie luat intre 3 si 6 luni ..dar fina mea dupa prima luna a ramas...eu de ce??????
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 6
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna fetelor! madalina horsa<<<<utrogestanul contine progesteron,care este responsabil cu fizarea sarcinii.Daca ai facut analiza asta in ziua 21?daca ti-a iesit sub limita tre sa iei utrogestan sau duphaston din ziua 15 pina la ciclu sau daca nu-ti vine inclusiv primele luni de sarcina ca sa sustina sarcina.Eu de ex.am inceput de ieri sa iau utrogestan tzinind cond ca eu am avut la activ deja doua sarcini pierdute si acuma iar acuma sunt iar in itirziere cu cilcu luna asta (deja 5 zile peste data) asa ca incerc sa previn din timp,desi eu am probleme de singerari peste sarcina in cazul meu.Numai bine la toate fetele si tot ce va doriti sa va aduca noul an. Cu drag Fabya Fabya " Dragostea inseamna suferinta, si cum multi fug de suferinta, putini sunt cei care iubesc cu adevarat.''
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am luat duphaston doua luni si in a doua luna am si ramas. L-am luat ca aveam insuficienta de progesteron. Si eu zic sa mai astepti umpic si dupa sa-ti faci iar analizele sa vezi ce si cum. Important e cum iei duphastonul. Eu l-am luat din ziua 14 pana in ziua 25 a menstrei. Tu cum il ei? Ioana [gravi] si Raducu [copil]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragele mele, scuze daca v-am indus in eroare cu intrebarea mea, dar multumesc mult pentru raspunsuri. Eu am 36 de ani si doi copii( din fericire), eu am luat acest medicament pentru ca am un ciclu foarte abundent si cu multe cheaguri mari si la analize a reiesit ca am prea putin progesteron. Din pacate dupa 3 luni de tratament simptomele au ramas aceleasi, singurul rezultat a fost ca m-am ingrasat 5 kg :( si alte ..inconveniente despre care nu mai pomenesc. Nu mai stiam insa sigur daca acesta a fost medicamentul..denumirea imi spunea ceva dar am vrut sa ma asigur. Inca o data va multumesc si va doresc sa reusiti sa aveti bebei minunati si sanatosi. Madalina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...