Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Acum cadou-dupa ADIO


Recommended Posts

Ana -Maria, Am iubit si eu un baiat la fel de mult cum il iubesti tu pe X. Aveam doar 17 ani(fetita cuminte din tote punctele de vedere), iar el era indragostit pana peste urechi, darrrrr spre deosebire de mine, el voia sa se distreze, voia sex(desi nu mi-o cerea) voia distractie,nebunii.Cel mai mult am apreciat la el ca a stiut ca nu eram pesoana potrivita pt nebunii,betii, sex , distractii,etc Eu il iubeam si incercam sa il fac sa vina inapoi.La varsta aceea nu am avut intelepciunea si nici nu am avut cu cine sa ma sfatuiesc. Insa mereu am stiut sa pastrez o limita, ma apuca furia cand vedeam ca am lasat garda jos si m-am dat de gol. Acum cel mai bun sfat este sa fii furioasa pe el,sa nu ii acorzi circumstante atenuante(nu le are!). Dupa ce m-am despartit de Y credeam ca nu o sa mai iubesc pe nimeni niciodata. Dar destinul mi-a rezervat o surpriza ...... Dupa cativa ani, eu l-am intalnit pe omul care mi-a schimbat viata, omul care e pt mine mereu un rasarit de soare.Dupa 3 ani de cand l-am cunoscut, inca sunt asa fericita de simt ca zbor uneori....:) Asa o sa fii si tu peste un timp cand D-zeu iti va scoate in cale pe omul care va sterge cu buretele trecutul si amintirile tale. Ai sa razi amintindu-ti de prietenul din blocul tau si o sa te bucuri ca nu ai facut greseala de a te afunda intr-o relatie umilitoare. E f imp sa te rogi la D-zeu si sa te gandesti ca esti o fata puternica,ca nimic si nimeni nu o sa te doboare. Din cate am citit despre tine in mai multe subiecte imi pari o fata sufletista , sensibila , inteligenta dar duci lipsa de experienta , asa cum toate am dus la varsta adolescentei. El nu te merita! Nu iti pierde timpul cu el si nu uita ca un barbat te iubeste mai mult atunci cand esti indiferenta ! In viata tb sa ai niste valori de la care nu tb sa te abati.Tb sa muncesti sa suferi si sa invingi! Nimic nu se castiga usor in viata,dar dupa ce treci de acel impas ,o sa privesti in urma amuzandu-te.Lucrurile sunt mult mai simple decat iti poti tu imagina acum! Pup, Cristina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 45
  • Creat
  • Ultimul răspuns
fetelor..parca s-a schimbat ceva in relatia mea...dupa cateva certuri bune parca a inceput sa fie mai bine..el imi arata tot mai des cat de mult ma iubeste si cat de rau i-ar parea sa ma piarda..sper sa tina situatia asta cat mai mult...o viata daca se poate.. referitor la cadou..i-am cumparat o bratzara superba (si al naibii de scumpa) si i-am facut un globuletz cu poza noastra. sper sa ii placa....apropos..mi-a "furat" inelul si a scis in el :"te iubesc!"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by ana_maria222
fetelor..parca s-a schimbat ceva in relatia mea...dupa cateva certuri bune parca a inceput sa fie mai bine..el imi arata tot mai des cat de mult ma iubeste si cat de rau i-ar parea sa ma piarda..sper sa tina situatia asta cat mai mult...o viata daca se poate.. referitor la cadou..i-am cumparat o bratzara superba (si al naibii de scumpa) si i-am facut un globuletz cu poza noastra. sper sa ii placa....apropos..mi-a "furat" inelul si a scis in el :"te iubesc!"
Ana Maria, lasa ca-ti va trece.Din cate inteleg tu esti la liceu si el e student.Poate ca ii faci cam multe cadouri draga mea, bratzari, parfumuri, sper ca nu din banii parintilor, doar ei nu muncesc sa fericesca un barbat care isi mai si bate joc de tine. Dar asta e varsta, sa stii ca mai toti am trecut prin asa ceva, toate trec...Dar atat am vrut sa te sfatuiesc draga Ana, iubirea nu se cumpara pe bani draga mea, si cred ca gresesti enorm facandu-i atatea cadouri, si "scumpe" asa cum spui, eventual lasa-l pe el sa-ti faca cadouri si sa te cucereasca, sa te rasfete...Dar la urma urmei e doar un sfat pe care sunt sigura ca nu-l vei urma... Sarbatori Fericite iti doresc si sa nu fii trista caci esti foarte tanara si vei avea parte de mult timp pt iubire de acum incolo. [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by ana_maria222
stiti ce mi-a spus iubirea mea ieri? ca s-a plictisit de mine si ca nu ma mai iubeste......si totusi EU i-am mai cerut o sansa...si sunt asa de trista acum...oare cum voi mai repara totul? cum il voi face sa ma iubeasca iar?
Hei, pai daca asa stau lucrurile de ce vrei sa mai indrepti ceva? Stii ca la caruta trebuie sa traga 2 si in aceeasi directie inca. Nu stiu daca-ti dai seama dar eu am trecut prin asa ceva si dupa ce si-a luat respiro de-o luna, timp in care in prima saptamana eu am plans, in a doua i-am cerut sa reconsidere pe un ton mai cald iar in a treia deja i-am zis ca nu mai e problema mea, deoarece nu eu sunt ce-a care a terminat aceasta relatie....in a patra era inapoi al meu. Nu stiu daca asa e cu toti barbatii insa stiu ca uni din ei reactioneaza atat de bine la un "dus rece" de genul celui pe care l-am expus mai sus. Si mai e nevoie de ceva, de putina concurenta. N-ai si tu un flacau (best buddy) cu care sa te afisezi prin fata lui??? Hai ca eu cred ca poti face ceva insa ideea e sa te educi pe tine intai, sa nu-i mai arati ca EL e totul pentru tine si chiar daca nu poti sa fii tare incearca macar sa salvezi aparentele si sa joci teatru ca esti. Succes! Si capul sus! Zuzilici [hippi] Dumnezeu iti da, dar nu-ti baga si-n traista...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Scuze am venit cam tarziu cu raspunsul meu dar te rog sa-l citesti oricum si sa iei aminte ca de multe ori barbatii dau randament cand sunt tinuti in sah... SARBATORI FERICITE si sa fii iubita de cine si cum iti doresti tu. Cat despre TE IUBESC! de pe inel sper sa fie si adevarat nu doar pe inel, insa asta numai ne-o poti spune in viitor. Zuzilici [hippi] Dumnezeu iti da, dar nu-ti baga si-n traista...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetelor, nu trebuie vorbit asa cu ana maria.pentru ca avand in vedere ca iubeste si e la varsta iubirilor patimase..nu poate privi sfaturile noastre ca pe ceva prietenesc. ana si eu am trecut prin ceea ce treci tu.nu sunt cu mult mai mare ca tine dar crede ma fetele au mare dreptate.iubirea nu se cumpara si apoi in cazul tau iubiata , e cam costisitoare dragostea pe care iubitul tau ti o ofera. sa ti spun ceva... cand m am despartit de iubitul meu ..de atunci..credeam ca s a sfarsit pamantul, ca trebuie sa invatza sa respir fara el ceea ce mi se parea imposibil.fusese primul meu iubit si nu concepeam viatza fara el. dar uite ma..respir, trsiesc , iubesc si sunt iubita si acumm viatza e roz pt mine pt ca a aparut victor in viatza noastra.... pupi de la vivi si victor. ....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...