Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Prietenii omului (4)


Recommended Posts

Draga mea, Am fost tare mihnita cand am citit ceea ce ai scris despre Jim. Sunt alaturi de tine si sa fi sigura ca Jim acum e linga catelusa mea pe care am pierdut-o anul acesta, si linga multi alti catei, nu e singur si e fericit. imi pare tare rau si in acelasi timp sunt f. revoltata! Vio "Binecuvantati copii si animalele" http://community.webshots.com/user/famhoff
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 138
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Va multumesc pentru gandurile bune. Nu stiu ce sa mai zic altceva. Indiferent cine a pus otrava ...chiar de l-as vedea luat de politie tot nu as avea nici o satisfactie. Cat despre plata - eu cred cu tarie ca o sa plateasca intr-un fel sau altul. Mai grav este ca intr-adevar, in afara de multi caini la bloc mai avem si multi copii....care joaca fotbal si aduna castane. De aia ne zbatem noi cei care ne-am pierdut cateii. Io nu stiu sa "deal with it", dar cel mai rau imi pare de mama. Jim era catelul ei de terapie (dupa iesirea la pensie care a traumatizat-o indeajuns) si ...acum, io o sa fiu la scoala, tata la fel, si ea o sa ramana singura cu toate gandurile si locul gol de sub biblioteca unde dormea puiul. Stiu ca nu poti inlocui un caine...ca n-o sa mai fie altul la fel, ca intodeauna vrei sa compari. Dar mi se rupe inima cand ma gandesc la mama. Si Jim nu mai vine inapoi. Maine am examen si mi-e greu sa imi imaaginez ca nu o sa ma trezesc cu juma de ora mai devreme sa plimb bestia. Nu mai zic de intoarcerea acasa...de litrul de lapte cumparaat zilnic si de mingea promisa "la bursa" (cand ii luam toate bunatatile). O sa treaca. Trebuie sa treaca. Dar nu mi-am imaginat ca poate sa doara in halul asta. Sa te simti gol si pustiit si mai grav - sa iti fie rusine oarecum de asta pentru ca , nu-i asha, e doar un caine...Stim bine ca nu ii adevarat. dar nu vreau sa va intristez nici sa fiu melodramatica. Ideea era ca Jim a fost un caine bun, hiperactiv, ne-a bucurat si ne-a umplut viata doi ani de zile (l-am ales de cand era in burtica la mama lui si am asistat la nastere) si acum nu vreau sa ma gandesc ca e singur in padure ci ca e in rai si "terorizeaza" alti catei... Pupici pe botici animalutelor voastre si o imbratisare voua. Don't get mad, get even!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, Offffffffffff, ce rau imi pare de bietul Jim. Si zau ca-ti inteleg durerea. Dar daca as sti ca i se intampla ceva rau celui care a gandit si actionat atat de murdar as fi mai satisfacuta, chiar stiind ca nu l-ar aduce inapoi pe bietul catel. Dar Dzeu e sus si are grija de toate. Eu sunt tare suparata cu draq de Cezar. Dupa cum va spuneam zilele trecute, eram plina de optimism, iar el imi fuge ieri timp de vreo 5 ore. A latrat la toata comunitatea, il vad pe fereastra ca latra de zor la o fata ce plimba copilul cu carutul si avea si un caine dupa ea. Cezar latra de zor la cainele ala. Ma duc repede sa linistesc fiara si cu gandul sa-l culeg. Aiurea. Fata imi spune ca e a treia oara cand Cezar latra dupa ea asa fioros si ca s-ar mira daca nu as primi plangere in posta. Asa ca-mi astept amenda. Ne-am dus sa-i luam gard invizibil si costa vreo $250. taiem de pe lista. E prea scump pentru buzunarul nostru. Ma apuca groaza. Vad ca iar il deranjaza ochisorul si banuiesc ca ar contribui si asta la escapadele lui cele dese. Nu e chip sa vina cand il chem. Tata, mare iubitor de animale, a zis ca el nu a vazut un caine care sa nu vina cand este chemat de stapan. Nu stiu ce sa mai fac. Pana una-alta, pe 19 ma car in Ro cu ai mei si ma intorc pe 6 martie. Imi iau vacanta. sa se mai descurce si sotul cu fiara ca zau ca nu stiu incotro sa o mai iau. Sotul nu ma lasa sa duc catelul in Ro ca cica e atasat de el. Sunt la capatul disperarilor. Va mutumesc ca m-ati ascultat, Ciuf si Luca http://community.webshots.com/user/ciufa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ne primiti si pe noi in "gasca" voastra? Suntem o familie completa: mami, tati, bebe peste cateva zile, kroko (pisicul nostru iubit)si un acvariu cu pestisori.Acum cateva zile era sa adoptam si catelusul unei vecine care vrea sa-l dea pentru ca ii naste nora!!!! Ahahaha, si eu nasc si pentru aia sunt topita si dupa animalute. As lua acasa toti cateii si toate pisicutele. Acum o saptamana, fiind la metro la cumparaturi, am reintrat in magazin dupa ce am terminat deoarece uitasem sa le iau ceva cateilor din parcare. Si cum mi s-a rupt sufletul mai ales de 2 dintre ei, unul schiop si unul bolnavior, m-am dus si am cumparat sandwiciuri pentru ei. Despre psisicutul nostru ce sa va zic, e un super razgaiat si deoarece vine si bebelul ne luptam cu toata familia si toti cunoscutii , pentru ca nu vream sa-l dam. Am dat afara 2 vecini si 2 rude care venisera cu scandal ca suntem inconstienti si bla-bla-bla....de-atunci nu ne-au mai trecut pragul. Si ce daca!!!! Fiecare membru al familiei va avea locul sau. Iata-ne primul "copil" asa cum il alintam noi: www.kroko.dan-cornelia.com Ne primiti?[pup] (39 sapt.)[copil] Cornelia si bebe-strumf http://community.webshots.com/user/corneliaa100
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cornelia, esti binevenita printre noi impreuna cu Kroko, care este un dulcic ! Nu trebuie sa-i bagi in seama pe cei care nu accepta animalele in jurul sau. Asa cum bine spui, fiecare membru al familiei tale isi va avea locul sau in casa. [url="http://www.mioriticromanesc.home.ro"]Azara[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cornelia, bine ai venit intre noi. In casa ta, tu esti stapan, nu te lasa influentata de toti superstitiosii... Copii mei au crescut cu pisica si catel. Pisoiul tau imi aduce aminte de raposatul meu iubit - Onyx, numai ca al tau e marcat si cu alb. Dar era la fel de alintat. Ciuf. Vacanta placuta in Romania. Sa te distrezi cat mai bine. Sa intrii si de acolo pe internet de la vreun internet cafe si sa ne spui daca ti se face dor de Cezar. Lasa, ca poate sotul tau o sa-l scoata pe calea cea buna - one on one cu Cezarica. Sasha e bine, operatia parca se vindeca, si umflatura se retrage. Ea la operatie a facut o galma. Asa se face la pisicile castrate? Nu ma ingrijorez ca se retrage, dar vreau sa stiu daca e normal sa aibe galma aia asa pe burtica. De azi intr-o saptamana o sa i se scoata copcile, si atunci mergem sa o vata veterinarul. Nu prea mananca ea cu pofta, numai daca-i dau baby food, la care nu vreau sa o invat. I-am dat un borcanel in primele zile dupa operatie, acum e normal sa treaca la dieta normala. Gata cu alintatul. [url="http://community.webshots.com/album/183215607BRdngO"]copii ca ai mei nu are nimeni[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Danna si Sanca, va multumesc pentru primire.[pup] Despre cat de rasfatat este kroko al nostru nu pot sa va explic....si are niste faze irezistibile la care eu una nu pot sa rezist. De exemplu, in fiecare dimineata dupa ce-i suna ceasul sotului sa plece la servici, se urca in pat la el si incepe sa-l linga pe nas (doar pe nas!)ca sa se scoale. In fiecare dimineata!!!! Sotul meu moare de drag si incepe sa se joace cu el . Se ascunde sub patura, el incearca sa intre pe undeva dedesupt si uite asa...al meu sot intarzie mereu la servici. Dar cea mai tare faza pe care o sa o filmez si o sa v-o pun si voua aici, este cea cu "gugu" cum ii spunem noi. Ne-am trezit intr-o zi cu krokocila, venind la noi exact ca un catel, cu un guguloi de hartie in gura, pe care ni l-a lasat la picioare si a inceput sa planga. Initial nu am inteles ce vrea, mai ales ca e pisic, nu caine!!!! Dar i-am aruncat guguloiul si....l-a adus inapoi in fractiunea de secunda urmatoare, s-a ridicat pe marginea scaunului cu el in gurita si l-a lasat jos pe scaun! 10 minute amandoi, si eu si sotul am ramas inlemniti. credeam fiecare ca celalalt l-a invatat. Nu! Si avea doar 8 luni! De atunci in fiecare zi cand are chef de joaca, cauta prin casa "gugu"- adica prescurtarea de la guguloi (inutil sa va explic ca strang saptamanal 10-15 de pe sub mobile) vine si ni-l aduce singurel in semn ca are chef de joaca. daca cumva nu avem timp sau nu-l vedem mai si plange aratandu-ni-l!!!! E criminal!!!! (39 sapt.)[copil] Cornelia si bebe-strumf http://community.webshots.com/user/corneliaa100
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cornelia, ce pisica fenomenala. Ea va invata pe voi ce fel de "trick-uri" stie ea sa faca. Simpatic pisoi. Mai povesteste-ne. Colega mea de servici isi cauta caine. I s-a pus pata pe un Coton De Tulear, ca sant de marime potrivita, si au un caracter placut, si au si o fata simpatica foc. http://www.dogbreedinfo.com/cotondetulear.htm A cam intrat in febra de a-si luat caine pentru ca in decembrie i-a murit golden retriever. Stiu prin ceea ce trece. Eu m-am ingrozit cu cat a gasit sa cumpere un pui (1500 de dollari). Stau si ma minunez cat poate sa ceara unii pe cainii lor - campioni ... Nebunie curata. Si tipa care vrea 1500 e cel mai ieftin, si e tocmai in Canada (mai trebuie sa plateasca si transportul 300 de dolari). [url="http://community.webshots.com/album/183215607BRdngO"]copii ca ai mei nu are nimeni[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sanca, e frumos si arata ca o bijuterie Coton De Tulear. Si eu care credeam ca numai in Romania sunt preturi prohibitive pentru un caine campion sau cu parinti campioni. Nu-ti mai spun cat costa unul adus de afara. [url="http://www.mioriticromanesc.home.ro"]Azara[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vrem si noi sa ne inscriem in rindul oamenilor adevarati care iubesc animale.Noi avem o catea pe care o cheama Rovki(numele i l-a dat baiatul meu din ceva program de copii)Rovki are 5 ani si e la noi de cind avea 3 luni.Sa va spun ca e membru de drept in familie,e normal. Nici nu stiu cum ar fi fara ea. alice mami lui andy
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...