Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Prietenii omului (4)


Recommended Posts

Alice, bine ai venit intre noi. Ce fel de caine e Rovki? Ma refer la - mare / mic , latos / par scurt, etc. Imi place numele, e original ca nu l-am mai auzit pana acuma (adevarul e ca nici la desene nu ma uit prea des). Colega mea s-a decis sa-si cumpere Coton -ul. I-am vazut si pozele baietului, si e simpatic foc, si la banii astia, pentru mine ar trebuii sa vina dresat gata. Eu daca as investii atatia bani intr-un caine de parinti campioni, m-as baga si eu in business sa merg cu el la dog shows, sa luam ceva medalii, sa-l tin ca "stud". Anul acesta venim in Romania, si vroiam sa-l aducem cu noi si pe Oreo. Dar dupa ce am citit ce a scris Annie, cred ca e mai bine sa-l las acasa. Mai ales ca Oreo al nostru e pofticios rau, si baga tot in gura. El sta si ma pandeste in bucatarie cand gatesc, cand pregatesc masa, vine si el in speranta ca o sa-mi cada ceva pe jos. Aseara am facut gris, si cand l-am pus in farfurie mi-a cazut de pe lingura un strop pe jos. Nu am mai apucat sa-i zic sa lase, ca s-a aruncat Oreo ca o sageata sa "inhaleze" ce cazuse. Cred ca m-a injurat... Poate se lecuieste si el sa mai se repeada la mancare asa. Mi-am amintit de poezia care am invatat-o cand eram mica cu acel catel care fura oua, pana cand a prins unul fiert.... Si-o mai aduce aminte cineva? [url="http://community.webshots.com/album/183215607BRdngO"]copii ca ai mei nu are nimeni[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 138
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna. Am revenit si noi-am fost foarte obosita zilele astea-am alergat dupa canapele plus ca ne-a venit in vizita un oaspete din Romania, tare drag noua.[biz] Annie,imi pare tare rau pentru catzelushul tau.Sunt sigura insa ca acum este in Rai,alaturi de scumpul meu Nero(si el tot caniche imperial).Cuvintele din pacate sunt de prisos... Cornelia si Rovki bine ati venit!Frumos motanelu' Cornelia-si al meu "canta" cand se plictiseste.Si stie sa aduca jucaria inapoi cand i-o arunc(asta depinde de toane totusi).De obicei ne jucam cu o mingiuta.El se posteaza dupa coltz,in asteptare.Cica se ascunde si eu nu-l vad.Apoi,eu ii strig numele si-i arunc mingiuta.O pandeste pana ajunge in dreptul lui dupa care ii da cu labutza inapoi,directia Oana.Nu in perete,sau in alta parte.Imi da si cu laba peste picior cand nu ma prind ca miroase a joaca.Mai are un pitic si un iepuras favorit-de fapt iepuroi ca e cat el de mare.Totusi, cea mai interesanta jucarie este momentan siretul de la un pantof(care inca mai traieste).Siretulin schimb este pe jumatate mort. Ciuf distractie placuta-n Romania.Sper sa nu primit amenda pentru Cezarica.Daca ati putea face un sacrificiu sa luati gardul cela- la cate amenzi o sa primiti asha cu tzaraita...parca vezi ca se aduna de vreo doua garduri invizibile.[alcool]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am revenit.Cu dedicatie speciala pentru Oreo si Anca.Apropos Anca,tu cand pleci in Romania? Zdreanta de Tudor Arghezi : http://www.agonia.ro/index.php/poetry/64004/ Ciuf si Anca [:D] asha zgubilitic caine cum am avut eu...nu stiu cati au avut.N-am exagerat cu nimic!Parol![:D] Pupicei tuturor[:X]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oana, da, asta era, Zdreanta a lui Arghezi. Mercic mult, nu mai stiam decat finalul, si recitind-o m-a uns pe suflet. Si ce canapele ti-ai luat? Te gandeai la cele de piele, ce ai decis pana la urma? Eu am gasit la PetShop un spray pentru mobila ca sa nu se mai urce pisicile. Cu toate ca pisicile mele sant destul de cuminiti, in joaca mi-au facut cateva curse peste canapea, dar nu au marcat-o permanent. Asa ca "just in case" o sa dau cu spray pe fotoliu si pe canapea, ca sa nu stau cu inima in dinti de cate ori vin acasa de la servici.... Colega mea de servici pleaca maine sa-si ia "puiutul" din Montreal. Din cauza temperaturilor scazute nu dau voie astia de la airlines sa-l trimita prin cargo, asa ca merge ea si il aduce in cabina. I-am adus carrier-ul meu. Deabea astept sa-l vad pe "zdreanta" al ei. Numai bine la toti, Anca [url="http://community.webshots.com/album/183215607BRdngO"]copii ca ai mei nu are nimeni[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragele mele, Maine se implineste o saptamana de cand Jim nu mai este cu noi. Maine ma duc la Bucuresti sa iau plodul cel nou comandat de mama. Caniche mediu, de data asta. Incerc sa ma bucur si cu toate astea...o simt ca pe o tradare. Incerc sa ma conving ca Jim nu s-ar supara, ca era innebunit dupa catei mici...Nu stiu daca o sa pot sa fac toate chestiile cu acelasi entuziasm cu care le-am facut pentru Jim. Nu stiu daca o sa am putere sa ma bucur de porcarelele amuzante pe care le fac cateii mici si nu o sa il urasc ca nu e mare si educat. Nu poti inlocui un caine, stiu asta. Pare usor, cauti anunt, te duci dai banii si ...nu ii deloc simplu. Daca ar fi dupa mine nu m-as duce veci, da' mi-e mila de mama ca izbucneste in plans cand trece pe hol (unde dormea Jim), cand deschide geamul (Jim avea o pasiune sa se uite pe geam) si...mai tot timpul. Asa ca, am gasit familia perfecta, cu puiuti de 7 saptamani, talie mai mica dar ..caniche. Va rog sa imi urati bafta, eu zic de pe acum sa fie si ..o sa am nevoie de ceva sprijin din partea voastra. eu, in continuare trista si cu stomacul ghem. Don't get mad, get even!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Annie, nici un caiine nu poate sa-l inlocuiasca pe cel disparut. Ca si noi oamenii, au si ei personalitati si caractere diferite. Anul trecut cand mi-a murit catelusa mea, Atena, care era preferata mea, am suferit, mergeam pe strada si plangeam si mi-am promis ca nu o sa-mi mai iau alt caine. La mine oricum a fost putin mai usor, pentru ca dupa disparitia Atenei, ramasesem cu mama si sora ei, dar oricum ii simteam lipsa din plin. Mi-am tinut promisiunea pana in momentul in care am vazut-o pe Azara, care era un ghemotoc de blana, careia de-abia i se deschisesera ochisorii. M-a topit pe loc, am uitat de promisiunea facuta, si am luat-o acasa cu toate ca eu ma dusesem doar sa o vad. Si acum cand imi aduc aminte de Atena, cand ma uit pe fotografii, sufletul meu plange dupa ea. Parerea mea este ca micul caniche pe care il vei lua iti va umple casa de bucurie, te va face sa zambesti in fata micilor lui nazdravanii si cred ca te vei ocupa si de educatia lui. [url="http://www.mioriticromanesc.home.ro"]Azara[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Deci scurt raport: L-am adus.Il cheama Jazz, motiv pentru care va fi dresat in engleza (sa nu isi confunde numele cu Sezi :D) E miiiiiiic mic (o cutie de pantofi). Doarme 12 ore din 24 SINGUR (chestie care ma impresioneaza profund...n-am crezut). Face pisu pe o carpa speciala (a ratat de 2 ori ca nu era la el in camera si nu i-a deschis nimeni usa). Daca face altceva plange sa vii sa strangi. Se joaca daca il inviti. Pe scurt - e cuminte. Asa de cuminte ca ieri am fost la vet cu el (sa ne cunoastem, dar si ..de control). Cica e sanatos tun.Sa dea Domnul. Acuma sper sa nu il deochi. Inutil sa spun ca suntem topiti dupa el...Va mai dau vesti. Mi-e si frica sa ma laud prea tare. Cand il vad asa de mic si de potolit... Pupici Don't get mad, get even!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Annie, felicitari pentru ghemotoc. Sa va traiasca si sa va bucurati cat mai multi ani de el. Jazz - frumos nume. Sa ne arati si noua poze cand ai timp sa le pui pe web. sa ne scrii din traznaile lui Jazz cand incepe sa fie mai activ. Daca doarme atata nu este prea mic sa fie despartit de mama lui? Cate saptamani are? [url="http://community.webshots.com/album/183215607BRdngO"]copii ca ai mei nu are nimeni[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Are 7 saptamani. E sagetator baiatu'. Eu zic ca e o varsta buna, pe Jim l-am luat la 6 saptamani, ca venea dintr-un cuib de 9 pui si stapana lui era depasita de situatie. Asta mic e intarcat de la o luna, ca mama lui nu a facut fata la 6 pui. Sa nu ma sperii, Sanca. Is asa paranoica de il verific din din doua in doua ore..daca e ok. Si deocamdata este. Azi a venit prietena mea pe la mine ("bunica" lui Jim) si l-a vazut. S-au tarat impreuna pe jos, s-au jucat ingrozitor...s-a mai jucat si cu mine...Sper sper sper sa fie ok. Acuma intrebare e cum pun poze? O sa incerc sa imi fac un album la yahoo. Dau de stire cand reusesc. [url]http://photos.yahoo.com/annie_xtreme[/url] Cum fac sa scrie "poze cu Jazz" in loc de adresa? Don't get mad, get even!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hallo fetelor, nu ne-am vazut demult, noi suntem bine, in afar de faptul ca avem ochii rosii din cauza ca toata ziulica scurmam prin zapada ca un buldozer! Annie, ma bucur pt. catelusul tau, sti cum se spune intre iubitorii de caini: Sa ai parte de el! Va pup Vio "Binecuvantati copii si animalele" http://community.webshots.com/user/famhoff
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...