Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Argesence voi unde sunteti /


Recommended Posts

matilda o sa-l pun eu pe sotul meu sa se intereseze. Incerc sa-ti dau raspunsul azi. filofteia m-ai intrebat despre muzica...In clasa I invata cantece, invata sa se miste in ritmul muzicii , sa utilizeze diverse obiecte sonore (jucarii muzicale, instrumente)-asta in functie de dotarea scolii, sa recunoasca/sa diferentieze sunete(vocale sau instrumentale), invata si despre calitatile sunetului muzical(durata, inaltime, intensitate, timbru), despre sunete lungi si sunete scurte, inalte si joase; auditii muzicale (muzica populara romaneasca, corala, instrumentala, de opera).De scris nu scriu nimic, in clasa a III-a invata notele muzicale, duratele, pauzele si restul....Sper ca ti-am fost de folos. Elyda ma bucur ca te simti mai bine! Eu am inceput facultatea( fac o continuare de studii) si timpul devine din ce in ce mai pretios....sper sa scrieti voi mai multe, o sa mai intru cand mai pot[:)] Va pupam! Lavinia [url="http://picasaweb.google.com/lavigemeni/August"]pozele mele[/url] Andrei (25.01.2001) Tea si Rares (12.07.2006) [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=95471"]franturi din viata[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 211
  • Creat
  • Ultimul răspuns
fetele aveti grija de subiect sa nu decedeze letal prin moarte definitiva ,ca eu nu o sa mai pot intra la fel de des .am reinceput serviciul,facultatea ,copii ma omoara cu zile ,cand vin acasa seara ma iau de buna si mai am si probleme cu mama si ma duc si la ea aproape zilnic.sper sa nu va gasesc pe ultima pagina ca ...ma supar![pup] dana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

haine frumoase si de calitate din piele buna sunt la reprezentanta unei fabrici romanesti de pielarie cu produse frumoase de langa magazinul Primavara din spatele magazinului fortuna.este chiar langa intrarea in marketul Primavara.mi-am luat in primavara un sacou de piele de acolo asa de bine lucrat ca zici ca este de matase.intreaba vanzatoarea cand primeste marfa ca aduc uneori niste modele foarte frumoase.[pup] dana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

matildaid="red"> sa-ti scriu ce mi s-a spus despre problema ta. Deci, am inteles ca e o problema faptul ca polistirenul a stat atata timp in soare neacoperit....detalii nu stiu decat ca se poate acoperi daca-i ok , insa stratul se da mai gros (se dau mai multe maini). Eu nu stiu exact ce suprafata ai tu de acoperit (am inteles ca meseriasul pana nu vede el la fata locului, nu are ce sa-ti spuna), insa am zis sa-ti scriu aici ce-ti trebuie si cu preturi ca sa-ti faci tu calculul singura. Deci:

-plasa de exterior - 1,8 ron /metru(cea mai buna plasa de 165g)

-adeziv de termosistem - de la 20 ron pana la 50ron sacul(cu un sac faci cam 4-5 metri)

-coltare cu plasa - 1,5ron metrul liniar

-mana de lucru - 20 ron pe metrul patrat sau mai mult

Calculeaza si tu pe ce suprafata ai si vezi daca iti iese un alt pret fata de cel oferit deja....

Va pupam!

 

 

Lavinia

pozele mele Andrei (25.01.2001) Tea si Rares (12.07.2006)

franturi din viata

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...