Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Intrebare pentru mamici - calendar chinezesc


Delia

Recommended Posts

Daca e adevarat de ce sunt chinezii peste un miliard si abandoneaza fetele la o ora dupa nastere?... Pe de alta parte ar insemna ca toate femeile de 30 de ani care au conceput in luna x si deci teoretic nasc 9 luni mai tarziu vor face copii de acelasi sex?! cu 99% siguranta?!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 22
  • Creat
  • Ultimul răspuns
La mine nu s-a potrivit. Dupa calendar ar fi trebuit sa fie fetita si a iesit baietel. Eu nu cred in nici un fel de "preziceri". Din atatea miliarde de [gica]...chiar nu poti prezice care din el a fost mai "ascutit" sa patrunda [url="http://community.webshots.com/user/armin_h"] Poze Armin [bibe][/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

intr- o revista e acelasi calendar dar acolo scrie ca trebuie sa adaugi la varsta mamei 1 an (daca, in mom conceperii BBului ai 31 de ani impliniti, mai adaugi 1 si te uiti pe tabel la 32 de ani si luna in care a fost conceput copilul). si vezi ce iese. daca acum ai 32 de ani impliniti si vrei un baiat, te uiti la randul cu 33 de ani si vezi lunile in care trebuie sa "prestezi" [:D] O. [flo] Om intr-adevar bun e numai acela care ar fi putut fi rau si n-a fost. Nicolae IORGA
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by ana-oana
intr- o revista e acelasi calendar dar acolo scrie ca trebuie sa adaugi la varsta mamei 1 an (daca, in mom conceperii BBului ai 31 de ani impliniti, mai adaugi 1 si te uiti pe tabel la 32 de ani si luna in care a fost conceput copilul). si vezi ce iese. daca acum ai 32 de ani impliniti si vrei un baiat, te uiti la randul cu 33 de ani si vezi lunile in care trebuie sa "prestezi" [:D] O. [flo] Om intr-adevar bun e numai acela care ar fi putut fi rau si n-a fost. Nicolae IORGA
Daca am calculat asa cum spui tu imi iese fetita [olala]. As vrea sa stiu daca exista cineva care cunoaste vreun site unde exista acest calendar ca eu l-am luat de la fete prin mail. Multumesc mult! [gravi] Delia si [copil] Codrin
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 months later...
fetelor, nustiu daca are sens sa va bateti capul cu asta....mai ales ca ati vazut ca la unele fete a iesit sexul bbului ca in calendar iar la altele nu! Nici echo nu e 100% sigura dapoi un calendar vechi de mii de ani! Pupici Ioana[gravi] si Samburel 9+ "Viata trebuie traita asa cum este pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...