Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

cum a venit pe lume Ioachim


Recommended Posts

quote:
Originally posted by Sabina
quote:
Originally posted by mara03
bravo mamicuta curajoasa, bravo tatic aiurit, bravo surioara scumpa, BRAVO ioachim hipiot si dolofan care i-ai daruit mamei tale cele mai frumoase sentimente!!! Andreea & Tudor (9 dec. 2003) [url="http://community.webshots.com/user/mara03100"]noi cu poze noi :)[/url]
Si bravo si mie, ca altfel ce mai discuta ea cu Badiu??[hot][:D][:D] [harp]Sabina si[fetita] Sofia Galagia [url="http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_cat.asp?sqldtl=834"]Poze cu noi[/url] [url="http://community.webshots.com/user/sabinelu"] Cele mai frumoase fete[/url]
vaaaai, da' cum am putut uita de sabina, ca doar joaca un rol important in povestire. [bang] [iartama] Andreea & Tudor (9 dec. 2003) [url="http://community.webshots.com/user/mara03100"]noi cu poze noi :)[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 83
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Originally posted by gandacelu
fetele, m-ati impresioant cu reply-urile voastre![il] pana la lacrimioare
aici cred ca mi-am luat revansa...[;)]
quote:
stiti povestea aia cu cele doua urme de pasi?![:I]
io o stiu, in mare...atat cat sa-mi dau seama la ce te referi. [;)] astept continuarea... Andreea & Tudor (9 dec. 2003) [url="http://community.webshots.com/user/mara03100"]noi cu poze noi :)[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mortala povestea! Am ras cu lacrimi!!! Esti o curajoasa! Poate dai si tu còpii-pirat de la programul ala de râs pe care-l ai instalat. Sa rada lumea mai mult!!! Bun venit lui Ioachim!!! Mihaela [url="http://www.desprecopii.com/info.asp?id=512"]Anaïs[/url] [fetita] & [url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=19303"]Emma[/url] [fetita]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

io nu stiu povestea... Mara, eu am facut o simpla gluma.Nicidecum nu ma cred importanta . [harp]Sabina si[fetita] Sofia Galagia [url="http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_cat.asp?sqldtl=834"]Poze cu noi[/url] [url="http://community.webshots.com/user/sabinelu"] Cele mai frumoase fete[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

capitolul: re-intalnirea cu dr. x ce e comic acuma e ca toata lumea stie, probabil, cine e aceasta dr. X (mai ales daca ati facut click pe linkul cu mamici de nov-dec) in fine, suna oricum bine “dr. X”, nu?!;)) pentru a putea vizualiza bine scena si personajele, va voi spune ca dna dr. X, sotia si mai celebrului dr. X (un scump si domnia sa), este o adevarata doamna : arata foarte bine, in orice caz nu-si arata varsta… arata ca o amazoana, fetelor, e frumoasa foc, mama-mama, are un corp… desi cred ca are niste anisori buni ! deci o doftorita periculos de mistoaca, ce mai !;) ei bine, v-am spus ca abia in cursul zilei de joi ne-am dat seama ca dna dr X nu daduse nici un telefon pentru mine si ca toata povestea cu « trimiterea » fusese o mare incurcatura… si da-i si razi, ca ne gandeam : maine, vineri, sa vezi ca dr. X ma asteapta la control sa-mi induca nasterea hihihi adica nici n-are habar c-am nascut ;)))))))))))))) asa ca n-o deranjez pana vineri dimineata, exact la ora la care ma chemase la control stia, 1-0 pentru ea asadar, stia c-am nascut si-mi promite ca vine sa ma vada pe la pranz cand a intrat, ca o zeita, eu eram deja complexata de frumusetea ei si de halul in care ma aflam eu (camasa de spital plina de sange, nepieptanata, ma rog, eram ca o rama fata in fata cu luna de pe cer) a venit direct la mine si a inceput sa-si ceara scuze ufffffffffffffffffffffffffffffff cine m-o fi pus sa citesc cartea aia cu « limbajul trupului » ?! iaca discursul de dincolo de cuvinte : -mi-e asa rusine (mana la nas : minte !!!;)) imi pare asa rau (iar mana la nas – un deget fin la un nas si mai fin) dar am vorbit cu Badiu si mi-a zis ca ai fost o cuminte si ca totul a decurs bine si atunci m-am linistit ! eu eram intre doua discursuri, nu-mi era greu sa aleg pe care sa-l cred ;)) va dati seama, de aia nu a dormit dna dr cu o noapte in urma, ca nasteam eu !;) la urma urmei, nu avea nici o obligatie, vina era a mea ca nascusem in afara orelor de program (si spun asta fara nici o ironie, va rog sa ma credeti !) o inteleg pe dna dr : cum sa se coboare luna de pe cer la o rama ca mine ?!! -d-na dr, a fost asa de bine !!! asa a vrut Dumnezeu, sa nasc atunci ! si cam asta a fost episodul intalnirii inca o data, datorez extrem de mult dnei dr X, mai ales faptul ca am dus sarcina pana la capat cu colul meu scurt si deschis, si mai datorez si linistea pe care mi-a oferit-o sentimentul ca sunt supravegheata de un dr. mare multumesc, dna dr !;)) capitolul : gafa gandaceasca daca e sa se faca vreodata vreun concurs al gafelor (si cantitativ, si calitativ) zau ca as lua un premiu ! gafa este viata mea, ce mai ! ai sa sarim peste introduceri derect la subect ! v-am spus mai sus ca sunt A negativ… deci in 72 de ore de la nastere era musai sa-mi fac imunoglobulina (poate om mai face un bebe, cine stie ;)) acest vaccin mi-a mancat zilele, pentru ca, pe langa ca e extrem de greu de gasit, mai e si extrem de scump : peste 3 milioane, in conditiile in care mai dai si la nastere cam tot atat… plus alte cheltuieli cu bebeul… adica, la banii nostri, ne aduce la sapa de lemn ;( in mod normal, vaccinul se face gratis in spital ei bine, ma interesasem si, din surse sigure si oficiale, nu-l mai aveu in stoc ;( de ce ? pai cica se dau 10 vaccinuri pe luna, si cum eu nascusem la sfarsitul lunii… intelegeti, da ? ce sa fac ? sa incerc sa-l « obtin », cine stie ?! poate se… « poate » acuma aia care aveti discursuri cu spaga si va atacati la nerv la subiectul asta va rog nu cititi mai departe, va rog eu, da ?!;)) deci m-am gandit ca o spaga acolo, mai substantiala, ma poate rezolva de acest drept care, la urma urmei, era al meu ! numai ca in materie de spagi sunt o catastrofa ! ma intimidez, ma stangacesc, ma gandacesc si ma fastacesc… dar iaca ce face nevoia din om ! deja prima zi de la nastere a trecut cu alte probleme… ei bine, vineri mi-am amintit subit ca trebe musai si neaparat sa fac vaccinul ala de urgenta ! hai sa vedem ce-o iesi incerc cu vorba buna la dna asistenta sefa : -ai, doamna asistenta, ca car, ca mar, poate s-o mai gasi ceva si pentru mine… mai ales ca in oras e asa de greu de gasit… -da, si costa peste 100 de euroi, zice dansa (de parca io nu stiam, ptiu !) se duce, se intoarce : nu mai e si pace pe stoc ! io, de colo, imi iau inima-n dinti : ai, doamna asistenta, ca sunt dispusa sa car si mar… (cred ca aveam o fata auleuuuuuuu !!!;)) ai ca se mai duce o data sa vada ce poate face asistenta era o femeie in varsta, extrem de respectabila, o bunicuta blanda, ce mai !;) se intoarce dupa o vreme : jubila ! -ma pupi ? ma pupi ?! imi zice de la usa io, pierduta : daaaaaaaaaa vine si ma pupa… pe gura ! lol -te-am rezolvat ! imi zice -stati asa, ii zic eu, cu inima cat un purice, inca n-a venit sotul cu banii! si ii arat in sertar : iaca nu mai am dect 800.000 -vaaaaaaai, ma jignesti ! imi zice. si apoi : las ca vin eu mai incolo ! acuma, dilema mare : cat sa-i dau fratilor pentru vaccinul asta ? pe de o parte, era al meu, mi se cuvenea, spitalul trebuia sa mi-l dea gratuit ! pe de alta, femeia mi-a spus clar ca nu mai este si sa mi-l iau cu… 100 de euro din oras! pe de cealalta parte, n-a zis nimic cand i-am aratat cei 800.000, n-a zis nici ca-i mult, nici ca-i putin… DECI E PUTIN ! dragii mei, am licenta in teoria interpretarii, am facut si pragmatica discursului cu Alexandrescu in facultate… deci unde n-am inceput o analiza sherokholmesiana a discursului asistentei, ca sa inteleg ce a vrut sa-mi sugereze, cat sa-i dau???;)) imi crapa capul, nu alta ;) am decis sa-i dau 1.000.000 dar am inceput sa despic firul si mai profund… nu, nu va fi multumita… ii dau 1.200.000 peste 10 minute mai pusesem 100.000 peste o jumatate de ora (dupa ce il capiasem si pe sotul cu teoriile mele interpretative : ca daca vrea macar jumate din pretul din oras ??!!) licitatia ajunsese la 1.500.000 macar sa fie multumita ! am decis eu ;) poate trebuie sa mai imparta banii si cu alte asistente, care i l-au oferit, in fine… bine ca oricum scapam mai ieftin decat daca-l luam din oras ;) asadar, vine, imi face vaccinul, bineinteles ca nuuuuuuu, nu primeste, ii bag banii in buzunar si, tematoare, o intreb in soapta : -e bine unmilioncincisute??!! -caaaaaaaaaaaaaat??? sare ea ca arsa. e prea mult, nu se poate! eu, usurata ca am nimerit, multmuita licentei mele in teoria interpretarii, raspund: -ei, lasati ca nu e mult, stiu ca a trebuit sa faceti niste mish-mashuri ca sa obtineti vaccinul… in secunda urmatoare realizez ce am zis si-mi inghit limba, ma ia cu ameteli… ptiuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu !!! -adica, ma reped eu, am vrut sa zic… -nu mish-mashuri, spune ea, blocata, la randul ei, aranjamente… -adica ati facut niste aranjamente ca sa-l obtineti, ati luat probabil din vaccinurile de pe decembrie… va dati seama… nu stiu daca va imaginati… toata scena se petrecea de fata cu sotul meu si colega de salon, care mustaceau pe infundante, in timp ce eu cautam o gaura in pamant sa ma ascund in final femeia a pleca repede-repede, nu inainte de a lasa 500.000 inapoi din toata spaga… vai ce m-a impresionat gestul ei ! vai ce mi-am dat cu pumnii-n cap (la propriu, va rog sa ma credeti !!!) mai stateam, iar imi trageam cate una : cum am putut sa zic asa ceva ?!!! pana s-a plictisit si barbatu-meu de mine : ai draga, nu-ti mai da cu pumnii-n cap, i-ai zis pe nume, nu-i asa ? iar ea te-a corectat. atata tot ! asa sa fie ??;)) pentru acel vaccin am semnat ulterior cum ca mi s-a facut gratuit. hac! ;))))))))))))))))))))))))))))))))))))) …………………………………….. ps: faza cu spaga am povestit-o doar ca amuzament, sper sa nu apara comentarii ca… ma supar!;)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

A, gandacel, stai calma! Nu e asa groasa! Bien ca n-ai facut o gafa cu multitudinea de dr ai tai. Puteai sa zici: stiu ca nu v-a fost usor sa-l obtineti. Eu nu am inteles acel vai, ma jignesti: o jigneai cu prea putin sau cu gestul de-ai da? Probabil ca nici tu :-) Pana la urma i-ai "multumit" dnei dr ? Ca daca nu i-ai mai multumit dnei probabil ca totusi nu mintea cand spunea ca-i pare rau.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aoelu..pai Ancuta, eu sunt si mai si la spaga... sa vezi cu am facut eu cu Badiu. I-am dat un CD cu lucrari de-ale mele indicandu-i ce ar putea sa asculte9 nu de alta, da muzica mea e mai...stii tu, contemporana!)si un plic in care i-am zis ca e o floare de colt pt. nevasta-sa...si era su suta de euroi( sau poate 150 ca nici nu mai stiu, si am facut cezariana) si ma inrosisem...si nu-mi gaseam vorbele....tu ai fost tare de tot, eu nu m-as fi descurcat nici atata! si vaccinul l-am cumparat....ca de, nu- ma pricep dupa cum am zis! Si multi [pup][pup][pup]...noi cand ne cunoastem odata???[:X] [harp]Sabina si[fetita] Sofia Galagia [url="http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_cat.asp?sqldtl=834"]Poze cu noi[/url] [url="http://community.webshots.com/user/sabinelu"] Cele mai frumoase fete[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...