Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sunteti multumite de prenumele vostru?


Recommended Posts

La asa un subiect nu se putea sa nu zic si eu ceva. Pe mine ma cheama Paloma si nu-mi prea place ca am asa un nume pentru ca de multe ori cand ma prezint trebuie sa-l repet, ca lumea nu prea intelege, ca sa nu mai spun ca de cateva ori oameni care imi vedeau doar numele si nu ma cunosteau credeau ca e vorba de un barbat. Mai am un prenume (Sofia), dar ala nu-mi place nici atat, asa ca fetei mele i-am pus niste nume mai normale zic eu si printre ele Maria, care mi se pare cel mai frumos nume. Paloma si Cristina-Maria(14 iunie 2004) http://community.webshots.com/user/paloma297
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 92
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Pe mine ma cheama Mihaela si atit,parintii mei nu au avut chiar deloc imaginatie,fratele meu e Mihai,tata e Mihai..Nu-mi displace si chiar cred ca mi se potriveste..n-as fi vrut un nume rar pt ca e nasol cind esti mic... Sofia si Emilia sint niste nume f. frumoase!!!Poate fac o fetita si am ocazia sa-i pun unul dintre aceste nume... [url="http://www.lucavasile.go.ro"]Poze[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pe mine ma cheama Oana Teodora, amandoua imi plac in egala masura, in copilarie aveam atasat de Oana o gramada de porecle care se terminau in "ana":))), si mi-a placut mereu ca pare un nume jucaus si cred ca ma reprezinta, iar Teodora pare un nume mai calm si imi confera echilibru (nu stiu daca chiar asa e, e doar ce-mi suna mie la ureche desi mi-ar placea sa stiu daca inseamna cu adevarat ceva) si totodata are si o valoare sentimentala, bunicul din partea mamei se numea Teodor Iulian si a dorit ca in familie unul din copii sa poarte numele asta, asa ca mama a fost Alexandra Teodora, eu Oana Teodora si am de gand sa pastrez traditia:))) Oana_B
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oana-Onoi [:p] Apropos, chiar imi place Teodora! Io am zis, domnule, sa li se puna interdictie la parinti sa boteze copii cu un nume pe care il vor purta toata viata... Io zic sa se puna un nume provizoriu asa, si daca tanarului adult (cu minte destula sa ia o decizie din asta), ii place atunci ala sa ii ramana. Anyway, ideea mea nu cred ca o sa prinda radacini si pe la altii si nici n-am putere "legislativa". [:-)))] Eu am doua: Alina ( ma enerveaza la culme ca nimeni nu mi-l pronunta bine dar mare mi-a fost socul cand la scoala mi-am spus numele si langa mine aud o alta tipa cu acelasi nume... era din Satu-Mare, cine se gandea tocmai aici) si Giulia. Imi plac, nu-mi plac astea sunt! [hot] Habar nu am ce nume mi-ar fi placut. Poate Mara, poate Rada, un nume cu rezonanta... ________________________ "Because woman’s work is never done and is underpaid or unpaid or boring or repetitious and we’re the first to get fired and what we look like is more important than what we do and if we get raped it's our fault and if we get beaten we must have provoked it […]for lots and lots of other reasons we are part of the women's liberation movement."-Ms.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca nu esti singura la faza cu pronuntarea prenumelor. Si eu am doua prenume Ileana si Narcisa; al doilea dintre ele pt. cei mai multi aici in Germania e de nepronuntat. Cit despre primul, pe care il si folosesc, trebuie sa-l pronunt de doua trei ori ca sa-l priceapa, ei cunosc nume precum Ilena, Ilana, le iau ceva timp sa inteleaga... Ileana. Asta este, nu pot insa sa sustin ca din aceasta cauza as fi nemultumita de ele. Care au intr-adevar probleme cu pronuntia imi spun Hellen si s-a rezolvat. Niciodata nu m-am gindit insa, sa mi-l schimb din acest motiv. Cu mine insami sint impacata, daca asa a fost sa fie ca eu sa ajunc aici in Germania..... toate cele bune narcisa x [copil][copil]Patrick 29.06.2002 Vivien 27.01.2004
quote:
Originally posted by spic de grau
Hai mai fetele - auzi nu va place Mihaela sau Ana Maria... macar aveti nume..normale. Eu am doua prenume din care primul ma enerveaza la culme. [q](dar din parinti Ion si Ioana, era clar ca "trebuia" sa fie o Ioana mai mica - mai ales ca-s nascuta de "nasterea Sf Ioana Botezatorul"!) Iar al 2lea e atat de greu de pronuntat ptr francezi incat imi vine sa ii iau la bataie de fiecare data cnd mi-l pocesc. [:(!] Deci: ma cheama Ionica - Luminitza [alcool] (iar francezii ma stiu de : Luminata, Luminida, Laminata, Luminada..etc etc etc [haibat]) [majoreta] Luminita [mamica] si [copil] [url="http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=spic%20de%20grau"]DAVID[/url] - 11.03.2004 [bibe] [url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=34758"]Povestea nasterii lui David[/url][url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/lucaluminita/my_photos"][foto][/url] "Il y a des fleurs partout, pour qui veut bien les voir" (Henri Matise)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...