Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sunteti multumite de prenumele vostru?


Recommended Posts

Pe mine ma cheama Florina si Cristina( mi s-a spus asa in scoala primara, deoarece nu suportam numele florina ca era mai rar).....in rest sunt Florina...era super misto inainte sa ma marit, ca ma chema Florian Florian.......... Si imi placea.......... Pe foaia din maternitate eram Cristina Julieta...dar buna-mea cand a auzit a insistat si am devenit cum spuneam mai sus Pupici Florina, mamica lui Elise(5 luni) http://photos.yahoo.com/floppyflorina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 92
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Mie-mi place mult,mult numele meu - Raluca -si eu am avut in generala 3 colege cu acelasi nume iar in liceu 2 (in clasa).Dar tot imi place de mor.Este singurul prenume si cred ca altul nu s-ar fi potrivit.Deci se poate spune ca sunt un caz fericit[:D] Raluca si Ioana (09.04.2003),sufletelul meu drag
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna la toata lumea pe mine ma cheama CARMEN_CRISTINA si il urasc pe cristina daca as stii cum se face las scoate afara parintii mei colegii rudele toti numai cristina imi spuneau acum ca am ajuns in germania toti imi zic carmen si parca suna alt cumva sunt mandra de numele carmen pe care il port sa ii dea dumnezeu sanatate nasei mele de botez ca ea mi la pus.. dar cu cristina ce m a fac... toate cele bune.. carmenn
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hop si eu! N-am fost deloc multumita cu prenumele meu, mai ales din cauza diminutivarii lui aici, in Moldova :lenuta sau nuta[:p] Foarte mult mi-ar fi placut sa ma cheme Liana. Asa ca am impus numele asta cind am intrat la liceu. Dar am ramas tot cu un diminutiv: Lia. Acum sint Lia in familie si intre prietenii din liceu si Elena oficial, adica la serviciu. Cei care ma cunosc din copilarie insa .... Sper ca fiica-mi sa-i placa prenumele ales! [foto][url="http://www.ofoto.com/BrowsePhotos.jsp?&collid=633450517105&page=1&sort_order=0"]Album Erica noiembrie si octombrie[/url] Elena si Erica (6.februarie)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Elena Cristina. Nu stiu care au fost ratiunile de alegere. Ambele imi plac, toata lumea imi spune Cristina. Cred ca mi se potriveste. De Sf. Constantin si Elena primesc intotdeauna cadouri, dar de Craciun - niciodata. Nu stiu de ce. Etimologia prenumelui Cristina = Hristina = crestina. Da' nu-i bai. Daca as fi putut sa aleg, m-as fi numit Eva. Nu stiu de ce, dar imi place la nebunie. [cor] Mos Craciun cu plete dalbe, A sosit de prin nameti... Astery
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele, Tzop tzop si yo..deci ..subsemnata Andreea liniutza Lacramioara. Cu Andreea sunt foarte fericita cu atat mai mult cu cat si numele de famelie se termina in -ea si astfel numele ,cred eu, are o melodicitate aparte..[:D][:D] Cu povstea numelui..he he he..la inceput au vrut sa imi puna Manuela [alcool][alcool],apoi au vrut Cristina da' mai erau alte 2 verisoare cu acelasi nume,apoi..Nicolina..Multumesc Lui Dumnezeu ca m'am nascut fix de Sf. Andrei si astfel a fost rezolvata buba de la sine.. Iar Lacramioara..[xx(] cred ca e cel mai lung nume din lume, mama nici nu a stiut ca tata m'a declarat si Lacramioara. A vrut sa ii faca o surpriza ..si s'a gandit ca la cat a plans mama in timpul sarcinii e tocma' bunutz si numele asta. imi place si cel de'al doilea,mi se pare ca suna tare gingash..dar nu il folosesc niciodata. Partea buna e ca am 3 zile de serbat: ziua mea pe 27,Sf Andrei si floriile..iupiii [bis] [bis][cheers] [cheers][dual] [dual] Pupici, Anderrusha "Nu e important ce ti se intampla ci cum reactionezi la ceea ce ti se intampla"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by pd
Mai am un prenume (Sofia), dar ala nu-mi place nici atat, asa ca fetei mele i-am pus niste nume mai normale zic eu si printre ele Maria, care mi se pare cel mai frumos nume. Paloma si Cristina-Maria(14 iunie 2004) http://community.webshots.com/user/paloma297
n Cum nu-ti place Sofia? E cel mai frumos nume( cu accentul pe I, desigur, ca la regina Spaniei, nu ca la capitala Bulgariei, ala chiar ca nu-mi place) Mie imi place ca am un nume mai rar...acuma ca am crescut, dar ca fetita nimeni nu-l tinea minte...imi spuneau Simona, Simina, Sorana...numai Sabina nu spuneau. [harp]Sabina si[fetita] Sofia Galagia [url="http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_cat.asp?sqldtl=834"]Poze cu noi[/url] [url="http://community.webshots.com/user/sabinelu"] Cele mai frumoase fete[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...